|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Veliki manjak plodne vode i malformacija bubr...
10.10.2012 15:37:48   
andjeo123
hitno mi treba savjet..neznam da li je itko bio u ovakvoj situaciji..trudna sam 24 tj i 3 dana..prije 3 tjedna sam bila na kontroli i otkriveno je da nemam gotovo nista plodne vode afi je bio 1 pa je porastao na 3 i tako stoji sada..navodno bubrezi su mali a jedan je homofobican,mjehur je takodjer mali..jedva da se vidi..pronasla je i neko prosirenje na malome mozgu..zbog manjka plodne vode rijetko kada osjetim bebu kako se mice i to jedva..skoro nikako..a sve prije na kontrolama je bilo super..moja ginekologica me poslala u bolnicu na pregled u split,tamo su me pregledala 5 ginekologa i oni cak nisu mogli pronaci bubrege i mjehur jedva..kao mjehur je minijaturan..dali mi inekciju neku kao od nje cu ja morati mokriti pa ce i beba mokriti..ali kao nije djelovala..nije nista pomogla..rekli mi da se odlucim na inducirani odnosno na pobacaj jer beba nece prezivjeti..ali posto sam tada bila na granici sa zakonom pa mi nece biti vjerojatno odobren pobacaj ja sam i odustala od njega..rekli su da nema sanse da prezivi da ce umrijeti ili pak ako se rodi da ce umrijeti ili ako prezivi nekim cudom da nece biti dobro da ce biti tesko bolesno..evo vec je proslo 3 i pol tjedna beba je jos ziva..kuca joj srce normalno bez ikakvih smetnji ,super dobiva na tezini sa 23 tjedna na kontroli imala je 600g..i pomalo se mice..protok kroz pupcanu je uredan..u bolnici me nisu zadrzali jer su rekli da nema pomoci da su im ruke vezane..da samo cekam kuci cta ce se desiti i svaki tjedan na kontrolu..

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:15:51 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Veliki manjak plodne vode i malformacija ...
10.10.2012 19:50:21   
girlpower
Ja nemam iskustva s time,ali ti od srca zelim da bebica nastavi napredovati i da se rodi zdrava...

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:16:07 >


_____________________________

13.04.2000 miko
20.02.2003 gago
17.06.2005 beba
15.08.2010i jedina princeza zvana JEJA

(Odgovor članu andjeo123)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Veliki manjak plodne vode i malformacija ...
10.10.2012 20:13:55   
seraphyme
anđeo123 teški manjak plodove vode često prate poremećaji ploda, veći ili manji. možda da se proba napraviti amniocenteza? ja ne bih inducirala porođaj, šta ti bog da. ultrazvuk nije vaga i treba ga uvijek uzeti sa dozom rezerve. nadam se da će sve biti ok. uostalom, ako nešto i ne štima mnoge je stvari moguće popraviti poslije porodauser posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:16:23 >


_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Veliki manjak plodne vode i malformacija ...
10.10.2012 20:28:02   
sarah_zg
Draga anđeo123, ja ne bih inducirala porođaj. Ako beba dobro napreduje, možda se još mnoge stvari mogu popraviti. Ako induciraš porođaj, cijeli život ćeš se pitati što ako...user posted image
Pretpostavljam kako ti je teško, ali što se može... Ima puno primjera kad su dr. rekli da nešto nije ok pa ipak sve završi dobr. Mislim da je činjenica da beba dobiva na težini dosta jak argument da ju zadržiš. Ja sam imala urednu trudnoću i manjak plodne vode na kraju. Prenijela sam 16 dana, inducirali su mi porod i porodili dijete na vakuum, ostao je bez kisika, srca mu nije kucalo, ocjene nikakve. Njihova prognoza: visoko neurorizično dijete čiji mozak je na porodu ostao bez kisika, moguće raznorazne posljedice... Danas je zdrav dječak od tri godine! Tako da...
Mislim na tebe i nadam se da će ipak sve biti u redu

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:16:36 >


_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Veliki manjak plodne vode i malformacija ...
10.10.2012 21:47:52   
mala pcelica
nadam se da ce sve na kraju ipak biti u redu i kao pro seraphina kaže neke se stvari mogu popraviti poslje poroda...sretno user posted image user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:16:57 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Veliki manjak plodne vode i malformacija ...
10.10.2012 21:55:25   
Anoniman
Ovdje ne možeš drugo nego predati sve u Božje ruke i prihvatiti svaku opciju. Imala sam malo drgačiju situaciju prije 2 godine, moj anđeo je u nebu. Bila je srčana mana i generalizirani cistični higrom, voda po cijelom tijelu bebe. Srce je prestalo kucati i porodila sam ga u 18.tj.
Nakon njega sam rodila prekrasnu zdravu djevojčicu koja sad ima 15 mj.

Želim ti puno snage za ono što slijedi, a potajno želim da ipak bude sve u redu i rodi se zdravo dijete, kao i mali Gabrijel naše Sarah.user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:18:00 >

(Odgovor članu mala pcelica)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: veliki manjak plodne vode i malformacija ...
10.10.2012 22:28:59   
Ninaa
user posted image user posted image user posted image nadam se da će ipak sve biti u redu


_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: veliki manjak plodne vode i malformacija ...
11.10.2012 8:22:32   
Lotte
user posted image user posted image user posted image Kako dragi Bog da, tako će i biti. Ti se samo drži. Nadam se da će na kraju sve biti u redu.

_____________________________

_________________________
Moji anđeli:
28.6.2003. D 3.830 g, 52 cm
10.7.2006. J 3.760 g, 54 cm
15.01.2013. N 4.150 g, 52 cm

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: veliki manjak plodne vode i malformacija ...
11.10.2012 8:38:15   
danery
ajoj user posted image user posted image
meni je beba bila konstantno manja od početka trudnoće,pa kad se za 3 mjeseca nije pokazao napredak u rastu,nego isto manjak plodne vode i očite deformacije,poslali su me na amnio....nalaz čekala nekih mjesec dana,i u 25.tjednu inducirali su porod....isto teška dijagnoza,ne kao tvoja,nego ovdje je bila anencefalija (nedostatak mozga) i još štošta....tako da znam kako ti je....
mislim da ti je sad za amnio kasno....ja sam išla prije 20.tjedna....raspitaj se još o mogućnostima...nadam se da će ipak biti nekakve šanse i da je sve velika zabuna....

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Lotte)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: veliki manjak plodne vode i malformacija ...
11.10.2012 11:47:05   
bomboncic02
Draga, moj savjet je ne odustajat.Kao što cure kažu, treba vjerojavat u Boga jer se čuda događaju.
Mene vode od 21.tjedna kao s manje plodove vode i ležim svako malo u petrovoj na kontrolama.
Ja ti mirujem dosta i čim više ležim na lijevom boku.
Ako imaš uvjeta, moj savjet je da možda potražiš mišljenja dr iz petrove.


_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Veliki manjak plodne vode i malformacija ...
6.12.2012 16:25:31   
Papalina
možda je najbolje sačekati još malo pa vidjeti... ja sam lani imala ind.porođaj... bebica naša je imala malformacije bubrega, dvije ciste i trbušni organi su bili izvan tijela...user posted image
najprije su rekli da svaka dva dana dolazim na kontrolu ako se počne smanjivat ta omfalokela da će se u 9 mj potpuno nestat... meni je svaki put bila sve veća i veća i rasla velikom brzinom ...kad su čuli da sam odlučila pobacit nazivali su me ubojicom, nemoralnom egoističnom ženom... poslali me kod glavnog vpoditelja odjela koji me i savjetovao i rekao da zna da mi je teško, da je to što moja beba ima jako jako rijetko u omjeru 1:100000000000 ali da sam ispravno odlučila...jer da smo jako mladi i da ima vremena za bebe... i da nebi smjelo utjecat na daljnje trudnoće--- i tako to sam napravila... sve je ok prošlo... rekao mi na kraju da bebo naš nebi ni preživio... sin naš nas gleda s neba...olakšali smo i njemu i nama samima...jadan bi morao stalno na operacije svega i svačega a islim da je to veće mučenje nego pobacit... i bog kojeg svi spominjete će razumjet zašto ste to napravili... jer ipak treba tu mislit i na sebe jer bebica će bit još...eto nakon godinu dana, u mojoj buši nalazi se user posted image jedna mala curica koja je živa i zdrava i sve je kako treba a već smo u 22.tjednu... user posted image samo hrabro mamice...ja bi jako voljela da je sve u redu i da se sve ispostavi lažnim i da rodis zdravu i živu bebuuuuser posted image user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:18:51 >


_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Veliki manjak plodne vode i malformacija ...
7.12.2012 7:40:16   
Zvonki
Bog je velik user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 18.2.2013 12:15:32 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu andjeo123)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!