|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moje NE Mireni
24.2.2013 9:32:36   
Ruža
Dijelim svoje iskustvo s Vama koje se jednog dana nađete u nedoumici stavili li ju ili ne ili se pronađete u mojim simptomima da znate od čega je prije nego li završite na psihijatrijskom lječenju.
Prije dvije godine stavila sam mirenu - hormonsku spiralu po preporuci ginića za kontracepciju i zbog obilnih krvarenja, osobno htjela sam se vratiti piluli na kojoj sam bila prije poroda, no ginić mi je zabranio objašnjenjem pušač, rodila, prešla 30 godina.
O.k. kupim mirenu, stavljanje prošlo o.k. nije boljelo, prvih 6 mjeseci točkasta krvarenja i nakon toga ništa, zaboravila sam kako izgleda menga ili uložak.
Osim napuhnutosti i ogromnih upaljenih akni nekih većih poteškoća nisam imala.
Godinu i pol nakon umetanja najednom bolovi, kao trudovi, obilno krvarenje, zovem ginića koji mi kaže ako bolovi ne stanu onda je vanmaternična, ako stanu samo hormonska reakcija. Bolovi prestali, krvarenje stalo, kasnije na kontroli mi je rekao da je sve uredu i prešutio da je bilo pomicanje mirene ( kasnije mi je objasnila druga dr. )
Nakon 2 godine od umetanja ( većina nuspojava se pojavljuje tad ) krenuli su problemi, otekle grudi iz kojih je curilo mlijeko kao kod prave dojilje ( bez istiskivanja ), bolni čirevi, anksioznost, unutrašnja drhtavica, trnjenje jezika, užasan osjećaj...
Odem svojoj dr koja me uputi na milijun pretraga. vađenje hormona između ostalog i kod ginića na pregled i da mi da uputnicu za spolne hormone.
Dođem k njemu, objasnim simptome i pitam ga jel moguće da je od mirene? Bio je izrazito bahat, bezobrazan, uputnicu mi nije dao jer kao naravno da mi spolni hormoni nisu uredu pa imam hormonsku spiralu i nema to veze sa mirenom, nego hipofizom. Izvadio mi je spiralu bez da mi je rekao da će ju izvaditi, bez da me pitao želim li ju van??? Naravno da me više neće vidjeti, pa sam otišla privatno u ZG na pregled.
Doktorica mi je objasnila da ne vidi razlog ne davanja uputnice za spolne hormone i da tek sad kad je vani ne znamo jesu li moji problemi od mirene ili nešto drugo. Na ultrazvuku mi je otkrila dosta slobodne tekućine u trbušnoj šupljini i upućuje me na ultrazvuk abdomena.
10 dana čiste ludosti nakon vađenja mirene, tresla sam se kao šiba ( nasilno skidanje sa sintetičkog hormona) i moji simptomi su u potpunosti nestali, nema više drhtavice, lice se lagano ćisti, a ja se osjećam ponovo ja, mlijeko još lagano mogu istisnuti iz dojke, ali ne curi više samostano.

Na prvom pregledu kod moje dr. žena me htjela uputiti psihijatru, prepisala mi je tablete za spavanje koje nisam htjela piti, i lijepo sam joj objasnila da nisam u depresiji, nemam strahova niti problema i sad mi napokon i vjeruje i sama priznaje da je opća medicina protiv mirene, a ginekologija za.
Prirodno je da žene mojih godina imaju cikluse, pod mirenom ih većina nema i logikaa kaže da se tijelo mora pobuniti.
Kako sam dosta hodala o pretragama i susretala dosta medicinskog osoblja s kojim sam razgovarala o svojim problemima, naišla sam na dosta žena sa mirenom sa istim simptomima, od onih koje su ju izvadile zbog istih problema i prolazile kroz pravu ovisničku krizu zbog vađenja mirene prijevremeno ( vijek joj je 5 godina, u zadnjoj postupno ispušta sve manje hormona pa se tijelo samo navikava ) do onih koje su završile na antidepresivima i lječenju od depresije jer su ih ginekolozi uvjerili da nije od mirene. Malo sam istraživala sve to i došla do zaključka da žene koje imaju cikluse pod mirenom nemaju nuspojave, dok one koje ih izgube imaju probleme.
Uglavnom sretna sam što je vani, u jednom trenutku zaista sam pomislila da ludim koliko god da mi je razum govorio da nemam razloga za isto, još uvijek hodam po pretragama, čekam ultrazvuk i pregled hipofize.
Ono što sam zaključila je moje veliko NE mireni, puno je stranih foruma sa negativnim iskustvima žena, kod nas je još relativno nova i zbog visoke cijene nema ju puno žena. Ako se odlučite za istu pročitajte malo više o mireni od priložene upute uz nju.
Koliko vas ima mirenu ili ju je imalo?
Kakva su Vaša iskustva?

< Poruku je uredio Ruža -- 24.2.2013 9:35:57 >


_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 9:40:31   
BUMBI
A joj,gadno ti je bilouser posted image .Bas mi je zao sto si to sve prosla.Bitno da ti je sada puno bolje

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 9:52:18   
sina
a ja mislila kako mi je to idealno rješenje za kontracepciju nakon drugog poroda user posted image .
žao mi je što si to prolazila user posted image user posted image

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 11:13:12   
pincirotvajler
žao mi je ružouser posted image
ja nemam mirenu nego nehormonsku novat


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 11:16:27   
seraphyme
inače sam protivnik bilo kakvih spirala jer su strano tijelo. bolje dijafragma 

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 11:27:46   
Ruža
Ma ja sam sad o.k. Samo htjedoh podijeliti svoje iskustvo sa Vama jer i sama sam obišla hrpu foruma u potrazi za informacijama. Iz usta jednog ginekologa kojeg privatno poznajem čula sam da ju on svojoj ženi nikad ne bi stavio.user posted image
Na žalost farmaceutska industrija danas je toliko jaka i toliko koruptivna da svi postajemo pokusni kunići.
Osobno moj ginić s kojim sam bila prezadovoljna, čiji sam pacijent 17 godina ponio se prema meni kao veterinar izrevoltiran što sam se uopće usudila pomisliti da su moji problemi uzrokovani mirenom pa ju je izvadio bez da me pitao dali ju želim van. Nisam pljuvački tip, svi smo mi samo ljudi i možemo imati pokoji loš dan, ali ne na taj način.
Voljela bih čuti i druga iskustva jer vjerujem da nas ima još na raji koje smo ju imale, imaju ili planiraju staviti.

< Poruku je uredio Ruža -- 24.2.2013 11:28:38 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 11:30:41   
seraphyme
ja sam u branš i mogu ti reći nešto općenito o hormonima i spiralama: spirala je strano tijelo koje organizam odbacije, urasta, trudnoća je moguća, u mnogim slučajevima izaziva odljeve. hormoni te sjebu totalka na svim razinama u org. nikada, nikada, nikada ju ne bih stavila u sebe

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 11:46:29   
cuba
Joj Ružo draga, tako mi je žao, pojma nisam imalauser posted image
Drago mi je da si sada ok i da je to sve iza tebe user posted image user posted image user posted image
Iskreno do sada sam uvijek koristila Yasmin kontracepcijske pilule i osim što bi na njima nabacila koji kg nisam imala drugih nuspojava. Ali sam ih prije ove trudnoće nekako zaboravljala popiti pa mi je to stvaralo presing od moguće trudnoće i baš sam zato razmišljala o dugotrajnijem i jednostavnijem rješenju a to bi bila Mirena.
I sada sam baš u nedoumici jer sam ju mislila staviti za par mjeseci tj nakon drugog poroda...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 12:05:04   
Ruža


IZVORNA PORUKA: cuba

Joj Ružo draga, tako mi je žao, pojma nisam imalauser posted image
Drago mi je da si sada ok i da je to sve iza tebe user posted image user posted image user posted image
Iskreno do sada sam uvijek koristila Yasmin kontracepcijske pilule i osim što bi na njima nabacila koji kg nisam imala drugih nuspojava. Ali sam ih prije ove trudnoće nekako zaboravljala popiti pa mi je to stvaralo presing od moguće trudnoće i baš sam zato razmišljala o dugotrajnijem i jednostavnijem rješenju a to bi bila Mirena.
I sada sam baš u nedoumici jer sam ju mislila staviti za par mjeseci tj nakon drugog poroda...


A ne znam draga što bi ti rekla, ima i žena koje su oduševljene istom, probaj, no ako krenu problemi vadi ju van. Meni su osobno tablete bile puno draže, bar ako i ne odgovaraju možeš ih prestati piti u bilo koje vrijeme.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 12:44:36   
Renata RR
Grozno... Hvala što si to podijelila s nama!user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Moje NE Mireni
24.2.2013 20:52:23   
lanac3101
I ja sam razmisljala o njoj nakon sto rodim , ali sada cu ipak malo razmisliti. Inace mojih par kolegica s posla mi je toplo preporucilo mirenu, one su prezadovoljne.

_____________________________

Matija 04.06 2010.
Domagoj 25.03.2013
Eva 08.08.2014

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Moje NE Mireni
25.2.2013 7:35:32   
Zvonki
Hvala Ružo na podjeljenom iskustvu. Osobno nikada nisam niti razmišljala o spirali, jednostavno me odbija misao da strano tijelo koje otpušta hormone stavim u sebe. Imala sam i od prijateljice mamu koja je zbog spirale imala teške posljedice...

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu lanac3101)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Moje NE Mireni
28.2.2013 16:09:11   
martina87
ja imam mirenu i zasad sam zadovoljna...zao mi je sto si to prosla...ja se nadam da ce s mojojm sve biti ok..a prije mirene sam imala nova-t i nije mi od nje bilo dobro i ispala mi je nakon drugog ciklusa

_____________________________

PATRICIA-24.10.2009. 16:00 3460 g i 51 cm
KARLO-07.04.2012. 6:37 3350 g i 49 cm

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Moje NE Mireni
28.2.2013 18:43:48   
mala pcelica
nema šanse da bi nesto stavila dole da mi stoji,radije bi mužu natakla kurton i šajbala se do mile volje,nebi ni tablete osim u slučaju da moram zbog nedaj boze nekih zdravstvenih problema...rikverc i kurton to je dodta user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu martina87)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Moje NE Mireni
1.3.2013 9:03:48   
modesty blaise

IZVORNA PORUKA: mala pcelica

nema šanse da bi nesto stavila dole da mi stoji,radije bi mužu natakla kurton i šajbala se do mile volje,nebi ni tablete osim u slučaju da moram zbog nedaj boze nekih zdravstvenih problema...rikverc i kurton to je dodta user posted image


pčelice zakon si !!!!
user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Moje NE Mireni
1.3.2013 10:42:19   
Ruža

IZVORNA PORUKA: mala pcelica

nema šanse da bi nesto stavila dole da mi stoji,radije bi mužu natakla kurton i šajbala se do mile volje,nebi ni tablete osim u slučaju da moram zbog nedaj boze nekih zdravstvenih problema...rikverc i kurton to je dodta user posted image


user posted image Svaka čast, kad sam ja nevjerni Toma, ne vjerujem dok nije sigurnost 99,9%.user posted image
Ni preziću, ni rikvercu, ni plodnim danima, to se kod mene brzo lovi, pa neka hvala.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Moje NE Mireni
4.3.2013 18:48:54   
Indy
ja sam ju stavila prije tri mjeseca, dva mjeseca sam imala produljene menge (skoro po 2tj.prvih 5dana jako i do kraja vrlo oskudno), prosli mj. je trajala samo 2dana. imam neke simptome što pišu na uputama kao što su bubuljice , bolovi u leđima, ali to sam i prije imala, pa neznam jel povezano s mirenom. za sve simptome piše da nestaju nakon 3-6mj. u uputama piše da ako se odjednom pojavi jače krvarenje s bolovima znači da se mirena pomaknula ili ispala, onda se mora izvaditi jer više nema svoje djelovanje. ja sam zasad zadovoljna, ali imamo li mi veliki izbor? u rh od hormonalne kontracepcije je registrirana samo mirena i pilule. ja sam prošla 30.g imam dvoje djece i nemislim više roditi,želim dugotrajniju i sigurniju zaštitu o kojoj nemoram razmišljati svaki dan, a da to nije sterilizacija. preostaje mi mirena ili bakrena spirala. bakrena spirala djeluje po principu stanog tjela.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Moje NE Mireni
6.3.2013 14:24:35   
mariola
Žao mi je draga zbog lošeg iskustvauser posted image
Bitno da si na vrijeme reagirala i da nema većih posljedica.
Osobno, nikad ju ne bi stavila.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Moje NE Mireni
20.3.2013 18:03:27   
lelo
I ja sam izvadila mirenu. Nakon 2 godine počeli su problemi, naglo sam se počela debljati, naticati i općenito se loše osjećati.Kada sam ju izvadila tek sada sam shvatila kakvih zdravstvenih problema imam,i dalje sam natečena,krvarila sam 12 dana bez prestanka i još mi je maternica puna krvi,na očima imam mrenu koju sada liječim kortikosteroidima, te se za tjedan dana moram ponovo javiti kod oftomologa da vidi da li mi oni pomažu,a i srce mi nije baš dobro( to su otkrili pošto natičem i na rukama mi iskaču vene koje su povezane sa srcem).Doktor mi je rekao da je znao da mi mirena ispušta previše hormona da mi ju ne bi nikada stavio, ja sam to platila zdravljem, znam da će biti bolje ali za to treba vremena.I ja kažem veliko NE mireni.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Moje NE Mireni
20.3.2013 18:10:22   
Ruža
Žao mi je draga. Nadam se da će u konačnici biti sve uredu.
Hvala ti što si podijelila svoje iskustvo i ti s nama, preolako ju prepisuju.

Meni je nalaz vidnog polja jako loš, sumnjaju na hipofizu.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Moje NE Mireni
20.3.2013 18:12:35   
lelo
Nažalost Ružo mi smo to platili našim zdravljem, ja se nadam da će se sve riješiti i da ćeš biti dobro zajedno samnom.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Moje NE Mireni
20.3.2013 18:28:38   
Renata RR
Lelo i Ruža nadam se da ćete se brzo oporaviti!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Moje NE Mireni
12.3.2015 15:05:52   
ivančić
ja sam imala tri mjeseca mirenu,cice bole,točkice crvene stalno i tresla se ko luda,izvadila sam prije 2dana ,još se tresem,čitam da nisam u depresiji ali osjećam se ok.....valjda je od nje ,nadam se da će prestati.....ovo iskustvo sa mirenom je strašno...user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Moje NE Mireni
16.7.2015 22:46:26   
mirjana1703
Moja frendica baš razmišlja jel bi je stavila, hvala na info i baš ću joj reći da sve pročita i dobro razmisli user posted image

(Odgovor članu ivančić)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Moje NE Mireni
14.9.2017 1:40:49   
Madgis
Hvala vam na ovome sta ste napisali,osjećam isto.
Od srca sam zahvalna . ( Inače ne čitam forume,zbog vas😚sam se čak i prijavila jer sam vam imala potrebu odgovorit).

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!