|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
12.3.2013 19:28:40   
niky88
Mnogi ljekari još uvijek preporučuju da se od početka trudova ništa više ne jede i da se pije samo voda. Ali to ne mora tako biti.

Razlog za post prije poroda je strah od mogućeg Mendelson sindroma.
Žene kod kojih se zbog carskog reza upražnjava puna narkoza, mogu izbaciti hranu iz želuca i inhalirati je u pluća, što može opet dovesti do opasnih upala.

Južnoafrički naučnici su analizirali podatke pet istraživanja u kojima je učestvovalo ukupno više od 3100 žena kod kojih nije bilo znakova da bi za vrijeme poroda moglo doći do komplikacija.
Hrana, piće ili post ne utiču na proces poroda. To je zaključak istraživanja objavljenog u “Cochrane Database of Systematic Reviews".

Trudnice mogu znači za vrijeme poroda da jedu i piju, bez da se boje negativnih posljedica.
Ali ovo ipak važi samo za žene kod kojih ne postoje znakovi mogućih komplikacija.

_____________________________

David 2008.
Lena 2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
13.3.2013 6:55:44   
cuba
user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu niky88)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
22.5.2013 21:46:10   
Kazimira
user posted image user posted image user posted image Ja sam jela poslije pripreme za boks, morala sam šetati ispred rađaone pa mi muž donio malo forneta i još nekaj,bilo je skroz ludo poslije s trudovima ići na wc (uspjela sam nagovoriti babicu).....vodu sam pila samo pred kraj poroda, prije nisam bila žedna, ali sam zato piškila 10 puta u tih 8 sati trudova, koma.....ali tu je bio moj mm s kahlicom uvijek spreman user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
22.5.2013 22:24:55   
komarac1
Ja sam umirala od zedi! Molila vode al mi nisu dali user posted image kao ne smije se! Do hrane mi stvarno nije bilouser posted image

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
22.5.2013 22:31:47   
mali_macic
i ja sam bila jako zedna i nisu mi dali da pijem vodu. smjela sam samo malo promuckat vodu u ustima i onda sam morala to izpljunut.
nije mi bilo do hrane tjekom trudova i poroda ali zato poslje a kako je taman bila zavrsila vecera kad sam se vratila u sobi sam molila da mi bar nesto daju, jer sam tik pred ruckom posla u radjaonu tako da sam stvarno bila gladna s obzirom da sam jela samo bijedni dorucak.


_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu komarac1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
22.5.2013 22:58:21   
mišica 666
nikad ne znaš kad nešto može poć krivo u porodu i kad možeš završiti na carskom rezu tako da ja i dalje se držim one da na porodu bolje ne jesti.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
22.5.2013 23:38:35   
mamacita
Ja sam papala led, nista vise.user posted image

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
22.5.2013 23:51:27   
sretnaz
Nije mi bilo do jela, a piti sam mogla koliko god sam htjela. Ali nakon poroda sam navalila na hranu. Uzela sam sa sobom kekse, sok, čokoladno mlijeko... user posted image Srećom da sam uzela jer tko bi dočekao ručak!

_____________________________

N.... 6.09.2012. 3860 g, 53 cm
K... 24.06.2014. 3250 g, 47 cm

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
23.5.2013 11:39:10   
Zvonki
Ponijela sam nešto energetskih čokoladica i vode. Trudila sam se niti previše ne piti ali ako ti porod traje 15 sati kao meni prvi puta, treba nešto i jesti. Inače nemaš snage...

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu sretnaz)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
23.5.2013 12:55:19   
seraphyme
i voda i hrana mogu izazvati povraćanje.č treba uzeti u obzir da da i iz najurednije trodnoćer i poroda možeš završiti na carkom, npr ako beba pritišće pupkovinu pa se pomrdaju kucaji, pa počne rodilja krvariti, pa se mora ručno ljustiti posteljica pa revizija epiziotomije ili rupture koja jako krvari.... u svim tim slučajevima se ide u opću anesteziju i postoji mogućnost povraćanja i aspiracije sadržaja. pametno je imati labelo jer se usta suše od disanja, močiti gazu vodom i sisati istu, infuzija.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
23.5.2013 13:15:46   
anne
Jednom sam bila u predrađaoni kad je išao ručak pa su dali i meni, nisu mislili da ću brzo roditi. Rodila sam za 2 sata.user posted image Nije mi bilo mućno.

Svaki put prije polaska u rodilište sam se doma najela - varivo sam čula da je najbolje.
Vodu sam čak i pila i u rađaoni - ne puno, ali za osvježenje.


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
23.5.2013 13:21:00   
andydea
Zadnji porod sam rađala po noći i taman stigla na doručak u hodnikuser posted image -mislim sve je bilo već gotovouser posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
23.5.2013 13:35:41   
LorVer
Rodila sam sva tri puta u inozemstvu. Kad sam dosla u rađaonu prvo su me pitali zelim li nesto pojesti ili popiti.
Cak kod treceg poroda su mi davali da sto vise pijem kako bi mi vodenjak sto prije puknuo.

Dakle smije se, jedino ovisi kako se rodilja u tom trenutku osjeca. user posted image

_____________________________

Sterne fallen nicht von Himmel,
sie werden geboren

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
29.5.2013 12:09:54   
Ana5577
Meni je pukla voda taman kad sam pocela ručak spremati. Tako da nisam uspila ništa poisti cili dan sam bila na jednoj krafni, i nisu mi dali da jedem, piti sam mogla. Rodila tek malo prije ponoći tako da do doručka nisam ništa stavila usta. Bila gladna ko pas.

(Odgovor članu LorVer)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
10.6.2013 21:00:46   
FIGICA FIFINANKICA
samo pila,do hrane mi nije bilo

(Odgovor članu Ana5577)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
4.11.2013 13:43:26   
Pixie
Zdravo curke!
Ta priča da se na porodu ne smije ni jesti ni piti je potpuno zastarjela. Razumijem da nekim ženama na porodu nije do hrane, ali piti svakako trebaju.
Ja sam rodila u inozemstvu, porod je trajao cijeli dan, stigla sam u 6 ujutro u bolnicu, rodila tek kasno navečer i taj dan sam i doručkovala, i ručala i večerala - sve uredno. Pa tko bi to bio izdržao bez hrane i vode??
Osim toga, organizam se lako riješi pretjerane hrane ako se trudnica previše zanese pri jelu user posted image

(Odgovor članu FIGICA FIFINANKICA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
4.11.2013 14:13:30   
kisica
Da je barem kod nas tako. Ja kad sam rađala sina prije 4 i pol godine, taman sam prije ručka otišla u rađaonicu. Tamo sam bila 4 sata, i 2 sata onog ležanja nakon poroda, u sobu sam stigla nakon večere. Bila sam crknuta od gladi.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu Pixie)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
23.12.2013 9:50:18   
Manda Mare
Točno tako, da je barem kod nas tako da možeš jesti i piti. Ali, očito je tako s razlogom. Za jelo, ne znam hoću li bilo što moći, ali voda obavezno. Uzeti ću i par kriški limuna - navodno je super usne si malo osvježiti s limunom i mrvicu iscijediti u vodu pa tu i tamo popiti koji gutljajčić. Jedna moja frendica je nosila posudicu s pumpicom koju je prije napunila običnom vodom i cijeli porod bi malo špricala usta, lice i ujedno, kad je već bilo pri ruci, popila bi koju kapljicu. Uglavnom, mislim da ću napraviti isto tako. Pripremit ću si za nakon poroda keksiće, energetske pločice, a možda i kakav sendvić...user posted image . Ne mogu ja dugo biti gladnauser posted image .

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
14.12.2014 17:55:16   
sorina
Ni na jednom ni na drugom porodu nisam smjela ništa. Čak ni vode. Dali su mi samo da "sisam" mokru gazuuser posted image .
Nakon poroda kad su me dovezli u sobu nisam se mogla napiti vodeuser posted image

_____________________________

Moja dobrica - 07.08.2010
Mamin smješko -02.05.2013

(Odgovor članu Manda Mare)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda
14.12.2014 22:05:22   
Ela28
Ja sam nakon rucka isla u radaonu i tek predvecer popila malo vode hrane nista nisam ni bila gladna nego uzbudena i presretna user posted image

(Odgovor članu sorina)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!