|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   cista na vratu kod djeteta
13.12.2012 22:22:38   
mala pcelica
jel iko zna nešto o punktiranju ciste? maja mi ima cistu na vratu ,danas smo bili na uzv i dr je rekla da pričekamo još 2 tjedna mozda se bude povukla,ako ne onda ce ići na punktiranje te ciste user posted image kako izgleda to punktiranje i dal je bolno...
hormoni štitnjače su u redu kao i krvna slika...
danas smo radili i uzv vrata i stitnjače i te ciste,na nalazu pise da ima nekoliko upaljenih limfnih čvorova,a ta cista je 10_x_6 mm...
umirem od straha user posted image

< Poruku je uredio mala pcelica -- 13.12.2012 22:24:45 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cista na vratu kod djeteta
15.12.2012 22:57:44   
inesica
Ja sam bila na punktiranju ciste na stitnjaci, ne znam ima li to kakve veze s ovom pricom. Ako se namjestis kako ti oni kazu i ne mrdas, prakticki ne osjetis. Je li igla toliko tanka ili oni tako strucno rade, ne znam, ali nije ni najmanje neugodno i uopce ne boli.
Sretno!

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cista na vratu kod djeteta
16.12.2012 9:01:47   
BUMBI
A joj,baš mi je žaouser posted image user posted image
Ja nemam pojma ništa o tome.Nadam se da nije strašno i da će vam brzo proći i još bolje da se sama povuče
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cista na vratu kod djeteta
16.12.2012 9:14:06   
mirna
Nasa svekrva je bila na punktiranju, ali zbog stitnjace. Pokusaj se smiriti, ionako sada ne mozes nista napraviti. Da je nesto strasno, ne bi cekali 2 tjedna.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cista na vratu kod djeteta
16.12.2012 10:28:49   
mala pcelica
meni se čini da ta cista raste,a ne povlači se user posted image mozda sam i umislila jer joj svako toliko idem to pipati ....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cista na vratu kod djeteta
16.12.2012 17:36:32   
pincirotvajler

IZVORNA PORUKA: BUMBI

A joj,baš mi je žaouser posted image user posted image
Ja nemam pojma ništa o tome.Nadam se da nije strašno i da će vam brzo proći i još bolje da se sama povuče
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cista na vratu kod djeteta
20.12.2012 9:40:43   
lana14
Ja radim na dječjem odjelu di nam je punktiranje cista i limfnih čvorova svakodnevica. Nemoj se bojati jer zahvat nije strašan. Najprije se cista namaže kremicom(lokalni anestetik), tako da sam ubod ni nije bolan. Za minutu je sve gotovo, samo je bitno da miruje dok se obavlja. Pošto je uredna krvna slika vjerojatno je cista bezazlena. Sve može proći uz neki antibiotik. Bez brige, znan da ti sve djeluje prestrašno, ali viruj mi da zvuči gore nego je.

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cista na vratu kod djeteta
20.12.2012 18:17:16   
mala pcelica
lana 14 hvala ti sad sam malo mirnija,ali kako natjerati dijete od 3,5 god da bude mirno pogotovo kad bude vidila iglu (pretpostavljam da se tako punktira cista) user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu lana14)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cista na vratu kod djeteta
23.12.2012 21:05:49   
lana14
Ne možeš ni očekivati od diteta da bude mirno, jer je ono jadno cilo isprepadano čim se nađe u takvoj situaciji, ali je zato bitno da ti ne budeš puna straha tako da je možeš smirivati koliko budeš moći pri punktiranju i pridržavati dok se izvodi. Uvik bude više sestara koje drže dite dok se izvodi ali u biti od najveće pomoći si ti(bar je tako kod nas). Samo budi smirena, uzmi u obzir da se to mora napraviti i da je za par minuta sve gotovo

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cista na vratu kod djeteta
23.12.2012 23:44:53   
mala pcelica
mene je najviše strah ustvari da nebi došlo do nekih komplikacija prilikom punktiranja...kolike su šanse za to? a ja cu naravno probati biti smirena koliko god mogu ,znam da moram...user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu lana14)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cista na vratu kod djeteta
24.12.2012 11:35:24   
lana14
Ma nema komplikacija, igla se ubode u čvor(znači ne ide duboko)i uzme se uzorak za analizu. To je jako jednostavan zahvat, nema opće anestezije a s time se otklanja najveći mogući uzrok komplikacija

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: cista na vratu kod djeteta
24.12.2012 11:40:38   
Vjeverica ST
ajoj....draga sretno! I meni to zvuči gore nego što uistinu jest!

Btw kako to izgleda upoće? Je li to mala kvržica i kako se pojavila?

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu lana14)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cista na vratu kod djeteta
24.12.2012 12:17:00   
mala pcelica
vjeverice kvrzica od 1 cm,a kako se pojavila pojma nemam jer sam ju slučajno napipala user posted image
lana 14 a kako ce uzeti sadrzaj iz ciste ako je gustog sadrzaja,tako pise na nalazu uzv-a,nije vodena?


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cista na vratu kod djeteta
25.12.2012 8:51:11   
lana14
Iako je gusta, sadržaj se može povući u špricu. Tako bar kod nas, nije bilo neuspjele punkcije.
Sritan Božić i sve najbolje tebi i tvojoj obitelji!

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cista na vratu kod djeteta
25.12.2012 19:21:53   
mala pcelica
hvala lana14 na odgovorima i ja tebi i tvojoj porodici želim sve najbolje user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu lana14)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: cista na vratu kod djeteta
17.1.2013 8:37:36   
bumbačica
mala pčelica molim vas da mi se javite i naša curica ima cistu na ramenu pa me zanima kako je kod vas stanje...LP
možete mi sa javiti na mail ladamaja@yahoo.com

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: cista na vratu kod djeteta
17.1.2013 13:13:26   
mala pcelica
hej pozdrav,mi smo naručeni na ORL pregled jer je to na vratu,pa cemo se sa njima dogovoriti dal cemo punktirati ili vaditi..njoj je nalaz krvi u redu,kakav je kod vas? koje ste nalaze sve vadili?

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu bumbačica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: cista na vratu kod djeteta
17.1.2013 20:59:48   
bumbačica
naša mala se rodila s tom cistom-bila je između vrata i ramena....u osječkoj bolnici su se izčuđavali ko da nikad nisu vidili cistu u životu-uglavnom to je izgledalo kao mali žulj-malo plavkaste boje.
napravili smo sve moguće nalaze...svi su bili u redu i punktirali su joj cistu...uglavnom rekli su da je to cistični limfangiom.tražili smo da idemo u zg pošto su u os bolnici totalno neinformirani za neke stvari.nama se to povuklo za nekih godinu dana i prošlo ljeto smo dobili vodene kozice i opet nam se vratila ta glupa cista s tim da je s tom cisticom isto došao i mali limfni čvorić-znači vratilo nam se to za neke 4 godine pauze-i sad eto već godinu i pol čvorić se povuće a cista nam ostane...smanji se ali kad se prahladimo onda se opet malo poveća....uglavnom kažu nam u klaićevoj da to je premalo za operaciju ali da se i ciste koje se riješe opet vrate-tako da je to vrtnja u krug.više sam luda i ne znam više šta da radimo.u koju bolnicu ste naručeni ua uzv?

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: cista na vratu kod djeteta
17.1.2013 21:01:32   
bumbačica
ustvari u kojoj bolnici obavljate pregled?

(Odgovor članu bumbačica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: cista na vratu kod djeteta
17.1.2013 21:03:17   
bumbačica
u kojoj ste vi bolnici?

(Odgovor članu bumbačica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: cista na vratu kod djeteta
17.1.2013 23:05:53   
mala pcelica
u vinkovačkoj bolnici...uzv smo radili prije na kojem se vidi ta cista i još par nekih uvećanih limfnih čvorova,ali ona je tad bila pod virozom pa je moguce da u ti čvorici bili od toga.... a ne znam sve cemo znati kad se dogovorimo na orl pregledu..


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu bumbačica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: cista na vratu kod djeteta
18.1.2013 8:41:59   
bumbačica
a tu smo si blizu...mi iz osijeka
i nama izbije taj čvorić kad je prehlađena a nekad i par dana prije najvjerovatnije kad joj imunitet padne
nemojte se bojati za punkciju...neće ništa osjetiti samo što će je sestre držati pa eto ako onda nebi plakala i za nekoliko dana dobijete nalaz...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: cista na vratu kod djeteta
23.1.2013 21:36:56   
bumbačica
jeste obavili pregled na orl?

(Odgovor članu bumbačica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: cista na vratu kod djeteta
23.1.2013 23:49:39   
mala pcelica
sutra ujutro idemo,baš sam napeta zbog toga user posted image pedijatrica je rekla da ce orl doktor da odluči dali će vaditi sve ili samo punktirati... nekako mislim da bi bilo lakse da punktiraju nego da ju režu po pola grkljana user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu bumbačica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: cista na vratu kod djeteta
24.1.2013 17:49:25   
bumbačica
nama su samo punktirali da vide o kakvoj je cisti riječ...jel ih ima svakakvih... i rekli da ju ne otklanjamo kirurški jel nije velika pa se u cjelosti možda ne bi mogla odstraniti a one se u pravilu vraćaju....bit će sve ok....ne vrijedi se sekirati dok ne pregledaju-znam da je lakše reći ali i ja sam to sve prošla...držite se :)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!