|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brinem se zbog dobivenih kilograma, molim pom...
17.10.2011 22:43:06   
lime
Danas mi je 33 tj.i udebljala sam se 15 kg (računajući do 31tj.) što je po meni sasvim ok... e i sad sam se jedan dan vagala i ispostavilo se da sam se od (29.9.zadnje kontrole) udebljala 7 kg?! jeli to moguće?!user posted image user posted image

Uvijek se važem ujutro i na prazan želudac...

< Poruku je uredio anaxx -- 21.10.2011 14:13:47 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
17.10.2011 22:50:19   
Bebač i ja
ma,je,moguće je u tom visokom stupnju trudnoće..i ja sam dobivala po pet kila od kontrole do kontrole...prima se dosta...no,ipak treba pripaziti sa slatkišima i ostalim,pogotovo prek noći...jer sam ipak skužila da se samo jedan mjesec nisam ni grama udebljala,a to je bilo u iščekivanju svadbe...dakle,zaključak je da treba paziti koliko,kad i što se jede...

(Odgovor članu lime)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
17.10.2011 23:09:53   
mamacita
E, da, moguce je. Samo vodi racuna da ti tlak ne skoci zajedno sa kilazom. Sretno

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
17.10.2011 23:11:22   
lime
Negdje sam pročitala da treba izbacit ugljikohidrate iz prehrane i mliječne prozvode...a sve što ja jedem ima i do 65% ugljikohidrata... mliječne proizvode ne jedem nešto vrlo često osim što svaku večer prije spavanja pijem kakao....
Ponekad mi se znaju javljam ono ko neke krijesnice pred očima i zadnjih dana imam glavobolje i jake bolove (noge,trbuh, prsa i kičma) i grčeve u nogama... to bi bile sve pripreme tijela za porod ili?

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 1:46:10   
mišica 666
sutra odma u doktora i spomeni mu te krijesnice to može biti znak visokog tlaka. izbaci suhomesnate i slane stvari i malo pripazi na prehranu jer ipak nije dobro dobit toliko na kiolaži.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu lime)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 6:57:07   
Juanita
IZVORNA PORUKA: Bebač i ja

ma,je,moguće je u tom visokom stupnju trudnoće..i ja sam dobivala po pet kila od kontrole do kontrole...prima se dosta...no,ipak treba pripaziti sa slatkišima i ostalim,pogotovo prek noći...jer sam ipak skužila da se samo jedan mjesec nisam ni grama udebljala,a to je bilo u iščekivanju svadbe...dakle,zaključak je da treba paziti koliko,kad i što se jede...


ma tako sam i ja dobivala. dok je tak i šečer normalan, nemoj se zabrinjavat... lako je svima pametovati ali neki se organizmi naprosto lakse debljaju od drugih.. u prvoj T sam jela svasta i stalno i udebljala se preko 3o kila, u drugoj sada od početka pazim, em sto sam puno povracala, i nemam neki apetit, šečem i trčim oko prvog djeteta, radila sam do prije 2 tj, pa opet sam dobila preko 20 kila. a još imam mjesec dana do poroda. zbog svog zdravlja boje je šečere i nepotrebne masti izbaciti. ali ako te to tjesi ja sam svoje kile bila sve relativno brzo skinula.

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 7:54:08   
mišica 666
lako je svima pametovati ali neki se organizmi naprosto lakse debljaju od drugih.



draga juanita nitko se nije udebljao od zraka i nije baš zdravo toliko se udebljat. ja joj govorim iz dobre namjere jer je lakše sad malo pripazit nego poslje lupat glavom od zid.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 7:55:34   
lidac0605
Potpisujem Mišicu.Oprostite,al to mi baš nije normalno i moguće,da trudnica u 3 tjedna dobije 7!!kila ak je sve ok..

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 7:56:18   
Amrarijad
Moguce je,al svakako nemoj da se brines zbog bebe i zbog sebe....a kilograme ces skinut....to je najmanji problem....dakle,malo vise setnje i aktivnosti ukoliko je sve uredu u trudnoci...i ni slucajno da budes gladna i da se ustrucavas da jedes!!

_____________________________

Amra

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 8:00:29   
pincirotvajler
ja sam u prvih 6mj user posted image dobila svega 5kg,a onda u ostalih 3mj skoro 30 user posted image
dr se ljutili na mene,i stavljali me dvaput na dijetu strogu,da nisu ko zna kolko bi natukla user posted image
posljedica hipertenzija gestoza i terapija od 8 tbl na dan..
sad razmišljam da sam d štetila kolko i neka mama kaj puši user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Amrarijad)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 8:05:39   
Ira_
Malo pripazi sada do kraja, jer samo bi ti još trebalo da dobiješ trudnički dijabetes, što nije dobro za tebe, a u konačnici nije dobro niti za bebu. A što se tiče mlijeka i mliječnih proizvoda, ne izbacuj ga zbog kalcija.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 9:38:05   
ZVRK
po meni je 7kg u 20dana puuuuunio..........ja bi ipak pripazila i konzutirala se sa ginijem...


nije stvar u kasnijem skidanjem kila ali da joj je barem svaki mjesec raspoređeni pa ''malo''a ne u jednom i to niti cijelom mjesecu bude 7kr dok ode na kontreolu joj bude 10kg pa će viiditi šta će gini reći




_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 9:44:59   
Vjeverica ST
obavezno kontroliraj šećer! ako nije to, ondaje OK, izgleda da si se samo malo prejelauser posted image

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 12:51:58   
Bebys
moja seka se za 4 tjedna udebljala...isto 7 kg...mmislim da to zavisi od zene do zene....svakako vidi sa lijecnikom...ali zene se udebljaju neke puno neke manje..tako da to sve varira ...nemoj se samo S NIKIM USPOREDJIVATI..jer je svatko drugaciji


jednostavno ako si ti ok i beba ok sve je ok...to je najbolja dijagnoza...sretno

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 13:23:28   
sarah_zg
IZVORNA PORUKA: lime

Danas mi je 33 tj.i udebljala sam se 15 kg (računajući do 31tj.) što je po meni sasvim ok... e i sad sam se jedan dan vagala i ispostavilo se da sam se od (29.9.zadnje kontrole) udebljala 7 kg?! jeli to moguće?!user posted image user posted image

Uvijek se važem ujutro i na prazan želudac...


Draga moja, to jest previše i to će ti svaki pametan liječnik reći. Najlakše je skinuti kile poslije trudnoće, ali misli trenutno i na svoje dijete i na to što to njemu sad znači. Da ne govorim da možeš s tim sebi natovarit na glavu hipertenziju, prijevremeni porod, trudnički dijabetes... Ja sam dobila 15 u cijeloj trudnoći, a kako sam zatrudnila s viškom kila svi su doktori frkali na mene da kao šta sam to radila.


_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu lime)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 13:36:49   
Juanita
IZVORNA PORUKA: mišica 666

lako je svima pametovati ali neki se organizmi naprosto lakse debljaju od drugih.



draga juanita nitko se nije udebljao od zraka i nije baš zdravo toliko se udebljat. ja joj govorim iz dobre namjere jer je lakše sad malo pripazit nego poslje lupat glavom od zid.



ovako prvo taj komentar debjanja od zraka je nepotreban s obzirom da u mom postu jasno stoji da sigurno treba pripaziti sto se jede (slatko i nepotrebne masnoće).
naravno da nije zdravo ja joj samo govorim iz svog iskustva... inače sam fit (bavim se sportom i volim zdravu prehranu) osoba i jako vodim računa o sebi, ali isto tako sam svjesna kako moram puno vise pazit od nekih drugih zena sto jedem kako bi ostala fit.
ja samo ne zelim da se bedira zbog toga. jer je to tek nije zdravo.
da se nije zdravo udebljati, naravno da nije, ali jedan od razloga zbog kojih sam npr ja dobila dosta kila je zato jer sam u obje trudnoće stala pušiti jer to tek nije zdravo zbog bebe.
ja sam itekako pazila u ovoj T sto i kako jedem pa svejedno sam dobila sto vode sto kila.
meni je moj ginekolog sam rekao da se treba pripaziti i da nisu sve zene iste i ne reagiraju sve zene isto na bujicu hormona u T, ali dok je sve u redu sa bebom i sa ženom da se ne treba puno opterećivati. dok drugi jedan gin u mom gradu se dere nasred ordinacije na zene sto dobiju dva kila vise nego po tablici sta bi trebale.
eto. samo da se nadovezem da sam pri prvom porodu izgubila 15 kila.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 15:46:31   
lime
Juanita samo da se nadovežem...i ja od kako sam saznala da sam trudna sam prestala pušiti...možda je i to razlog mog debljenja...? znam dosta pušačica koje su prestale i bile su "šlank" a sada su ko tenkovi... da mi oproste na izrazu ali ako je tako...
Moj gin.mi je rekao da se udebljam ... (i sad odjedom 7 kg niodkuda... ) jedino što se to na meni ni primjeti da sam ja dobila 20kg ske skupa jer sam dosta visoka i mršava....

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 17:21:37   
mišica 666
lime nastranu debljina ali te krijesnice pred očima nisu dobar znak i zbog toga pođi doktoru.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu lime)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 19:08:58   
lidac0605
Gle,Lime i ja sam u trudnoćama prestajala pušit,samo sam 4.dijete zanesla ko nepušač.U prvoj trudnoći sam dobila 30 kg,žderala sam ko prasica(priznam) pa svejedno nisam dobivala više od 5 kg od pregleda do pregleda.
7 kg u 3 tj je i više nego previše i ne može bit normalno!Ja ti preporučujem doktora...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
18.10.2011 19:25:04   
seraphyme
previše, previše....... u trudnoći je normalno debljanje 12- 15 kg.  krijesnice i glavobolje- glavni znakovi preeklamsije(jako, jako loša stvar). tlak ne smije biti veći od 140/90. preporučam odlazak ginekologu i to što prije.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
19.10.2011 22:40:38   
lime
Sutra idem kod dr. pa ću vidjet šta će reći... ali me zanima dali bi mi to moglo doći zato jer pijem "Heferol 350mg tvrde kapsule" i "Plivit C 500mg" (anemična sam) .. jer od 29.9. sam to počela piti..i od tada sam počela dobivati i na težini....user posted image

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
20.10.2011 8:11:58   
seraphyme
od željeza možeš samo imati tvrđu stolicu, a vit c pomaže da se bolje resorbira

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu lime)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
20.10.2011 8:24:38   
mišica 666
ja sam pila željezo u trudnoći i nisam se debjala. javi nam se kad dođeš od doktora i spomeni mu krijesnice pred očima. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Brinem se, molim pomozite... ://
20.10.2011 11:17:36   
Leptir5
pincirotvajler reci mi jesi baš jela puno i konstantno kad si uspjela toliko se udebljat u 3mj?


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Brinem se zbog dobivenih kilograma, molim...
20.10.2011 11:27:55   
pincirotvajler
nisam nimalo pazila,totalno uživala u junku..user posted image
bilo je i vode da,zato i nisam smjela slano...ali istina je da nisi debeo od zraka user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 21.10.2011 14:17:17 >


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!