|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko vremena do bolnice?
14.6.2011 22:38:56   
Bebač i ja
ne kužim koliko vremena imam na raspolaganju od prvog simptoma početka porođaja (ispadanje onog čepa ili pucanje vodenjaka ili trudova) pa do odlaska u bolnicu?
ja sam nekako u niskom startu da poletim navrat nanos odmah a nisam baš blizu bolnice (10 km)....ili se to žena mirno stigne otuširati i otići u bolnicu?

< Poruku je uredio anaxx -- 15.6.2011 12:42:52 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko vremena do bolnice?
14.6.2011 22:46:43   
Anoniman
a zavisi kak ti počne...
ja ti imam iskustvo - 1. porod, puko vodenjak, prirodni klistir i odmah trudovi na svake 3 minute - ak ti bude tako, zbilja odi navrat nanos u bolnicu - ja sam u boksu proela dvadesetak minuta i rodila...

2. porod mi je isto otišo vodenjak al sam imala slabije trudove i rodila za 8 sati, ak su ti trudovi slabiji, stigneš se otuširati i oprati kosu i osušiti i kopati po torbi i štatijaznam šta jošuser posted image

a 3. mi je počeo nekim slabim trudićima koji su trajali dvadesetak sati, rodila sam drugi dan pod dripom! :P

slušaj svoje tijelo...

(Odgovor članu Bebač i ja)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko vremena do bolnice?
14.6.2011 23:27:41   
ninolina
Definitivno slušaj svoje tijelo....meni  5 porod, trudovi odma na 4 min ja 3 dana prije otvorena 5 cm....Trudove dobila u 3 ujutro došla u bolnicu oko 8 rodila u 8.45, bila 20 min u boksu...A bolnica mi je 35 km dalje

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 7:09:20   
katy mama
to ti nitko ne moze reci,sama ces skontat u glavi user posted image

mene je pocelo boluckat ujutro oko 6,ali posto je bilo 12 dana prije termina,mislim si mozda su laznjaci,ali sam se svejedno istusirala!oko 9 me odjednom zabolilo,i bas je bilo jako,sva sreca pa sam odmah zvala supruga,jer ne znam kako bi izdrzala!on stigo u 9.20,20 do 10 primljena u bolnicu,u 10.25 rodila,a nekome to moze potrajat,a moze jos puno krace

_____________________________

moj mali sin,moja velika ljubav je stigo 19.09.2009.u 10.25

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 8:09:44   
nemammaste
To je individualno,osjetit ćeš sama...Ja bih ti samo savjetovala da ne čekaš da ti trudovi dođu na 5-8 min kao što kažu,meni su do samog kraja bili skroz neujednačeni (od negdje 2 min do 15,ako ne i više) i sreća da nisam više čekala jer bi rodila doma.

(Odgovor članu katy mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 8:47:27   
cuba
U slučaju da ti pukne vodenjak trebala bi se što prije spremiti i krenuti u bolnicu jer bebica ne smije ostati bez plodne vode tako dugo bez obzira što možda još nisu krenuli tvoji trudovi.
A u slučaju da ti krenu trudovi (a ne pukne vodenjak, kao npr meni) to ćeš onda procijeniti. Kolika je udaljenost do bolnice? Na koliko minuta su ti trudnovi? Dok nisu na 5 minuta nebi trebala ići u bolnicu jer ti je sve isto a kući naravno udobnije.
Uglavnom, želim ti što brži i bezbolniji poroduser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 8:57:57   
Bebys
cuj draga koji god signal bio...ne cekaj dugo...a pogotovo trudovi onda leti..sretno

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 10:27:31   
mamacita
Ne bih ti znala reci o prirodnim trudovima i pucanju vodenjaka i vremenu. Ja sam SRECOM sva 4 puta rodila induciranim porodom i s dripom, i u bolnici su mi probusili vodenjak. To mi je tako bilo bez stresa i jurnjave po gradu. Nikad ne bih pozeljela nista drugo. Tebi sretno, i svakako citaj sta ti govore cure koje su kroz to prosle.user posted image

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 11:08:54   
mariola
Da 10 km si od bolnice. Nama je 70km do rodilištai ni jedna nije ne stigla. Ne brini se, kad osjetiš kreni.
Ja sam bila dosta otvorena a nisam imala trudove a pošto nismo baš blizu rodilišta gin me poslao ujutro u rodilište da tamo čekam trudove. I stvarno su došli do kraja dana.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 11:32:24   
ZVRK
IZVORNA PORUKA: Bebač i ja

ne kužim koliko vremena imam na raspolaganju od prvog simptoma početka porođaja (ispadanje onog čepa ili pucanje vodenjaka ili trudova) pa do odlaska u bolnicu?


sada u 2user posted image mi je od ispadanja čepa pa do rođenja zvrkice prošlo 3sata.sa time da mi je plodna voda pukla nakon 5minuta vožnje u autu po sicu.
ona je ubrzala 3tjedna a ja niisam imala nikakve trudove do dolaska u rodilište.
tamo nešto aparat pokazao a bila več 5cm otvorena.
u mojim slučajevima treba odmah u bolnicu krenuti

< Poruku je uredio anaxx -- 15.6.2011 12:43:30 >


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 22:32:19   
inesica
10 km stvarno nije puno, najvise 15 minuta voznje. Nista tako dramaticno se u 15 min. nece dogoditi, pogotovo ako ti je prvi put. Ako pukne vodenjak, odes odmah i to je to.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko vremena do bolnice?
15.6.2011 23:35:19   
Bebač i ja
uvjerile ste me da idem navrat nanos pod odmah user posted image
a 10 km nije vremenski isto proći zg autoputom u radno vrijeme,pri kraju radnog vremena i po noći....to me muči...

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko vremena do bolnice?
16.6.2011 14:16:03   
ninolina
Moj savjet je nemoj žuriti...na miru spremi još kaj ti treba, istuširaj se...kupi uz put vodu neke grickalice i kad dođeš do rodilišta ako nema trudova čestih a vodenjak da ti je pukao još malo prošeči...neznam gdi češ roditi ali možeš tražiti loptu i time kratiti vrijeme...sretno

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko vremena do bolnice?
16.6.2011 16:08:38   
njanja
puknuće čepa ne znači početak poroda...tako da ti može i 7 dana proći..

od početka trudova, kažu treba čekati kada su na svakih 10 min (ispravite me ako griješim)

od puknuća vodenjaka, imaš vremena otuširati se i spremiti i bez panike u rodilište...samo stavi krpu među noge...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko vremena do bolnice?
16.6.2011 16:14:54   
Marta j
Blizu ti je i mislim da netrebas zuriti..

Ja imam sat ipol-dva ovisi kada se ide noc dan do splita do rodilista.

I jutros mi je dr rekao da krenem tamo kada mi trudovi budu u razmaku 7il8min.A vec sam otovrena i beba je jako nisko.A muz je rekao da idemo kada budu na 10min pa da ja setam po splitu ako hocu al da me on nece poradati na autoputuuser posted image
A ako mi pukne vodenjak da se lijepo u miru doma jos pripremim i krenem da beba mora vani u roku 3 sata kada ostane bez plodne vode.

A sto se tice cepa meni je otisao odavno a jos nisam rodila.Sve ti zavisi kako kome..



_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko vremena do bolnice?
16.6.2011 16:21:38   
ELISABETH
Meni je puknuo vodenjak malo prije ponoći, otuširala sam se uzela stvari i lagano smo krenuli, imamo do bolnice 20ak minuta...rodila sam u 17.15

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko vremena do bolnice?
16.6.2011 16:32:35   
patka
IZVORNA PORUKA: Bebač i ja

uvjerile ste me da idem navrat nanos pod odmah user posted image
a 10 km nije vremenski isto proći zg autoputom u radno vrijeme,pri kraju radnog vremena i po noći....to me muči...



biraj alt_ernativne puteve u vrijeme guzve

< Poruku je uredio patka -- 16.6.2011 16:36:05 >


_____________________________

u Krasu vise ne proizvode slatkise.....sav secer otisao za nasu Tanju (07.11.2010.)

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko vremena do bolnice?
23.6.2011 22:28:38   
alessia
user posted image user posted image Meni je u prvoj trudnoći počelo oko 22.30,podosta jakim kontrakcijama maternice,30min sam do bolnice udaljena,rodila oko 6.00,,namucila se.Situacija se ponavlja opet trudna cekam kad ce me opalit,, termin mi preksutra,a sutra moram na pregled...pere me ko i tebe opet,ne sekiraj se






< Poruku je uredio alessia -- 23.6.2011 22:29:57 >

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko vremena do bolnice?
26.6.2011 22:38:12   
mmicko
Ja sam oba puta imala inducirani porod tako da ne znam kako je letjeti u bolnicu navrat na nos, ali pretpostavljam da nije bez stresa!! Možda je bolje da ako imaš trudove ili ti pukne vodenjak ipak odeš čim prije!!

_____________________________

29.09.2003. Marija - mamino sunce
18.11.2006. Lucija - mamino zlato
26.08.2011. Martin 4420g i 52cm napokon mao veliko čudo


(Odgovor članu alessia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: koliko vremena do bolnice?
28.6.2011 21:58:07   
alessia
ajde mi opisi kako to izgleda...idem sutra na inducirani i jako me strah

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!