|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 11:45:43   
keksić
.........ima li rad štitnjače i carski rez veze jedno s drugim???

.......molim ako netko zna jer ne znam kaj mi se događa, sve sam teža i teža a edem kao i prije trudnoće, i dojim,..........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 11:47:15   
keksić
a doktori sve jedan bolji od drugog, niš neznaju.........user posted image user posted image user posted image , ..............user posted image user posted image user posted image

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 12:14:40   
pincirotvajler
meni nije palo na pamet da bi mi štitnjača bila sjeuser posted image
bila na carskom,dojim,sve kile otišle dolje skoro u prva dva mjeseca pa se vratile nazad i sad sam 2mj na mršavljenju
ko znauser posted image


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 12:46:54   
njanja
ja sam imala nekih problema s tlakom i bila kod internistice i naravno da sam zbog povišene kilaže htjela okrivit štitnjaču, a ne čokoladu i pitala ju i onda mi je ona rekla da žene koje imaju problema sa štitnjačom, MRŠAVE (to nisam znala) i tresu im se ruke....

znači, ja definitivno nemam oroblema sa štitnjačom, nego s čokoladom user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 12:56:17   
Bablica
tako i meni user posted image
A štitnjača?! Pojma nemam ... meni par frendica ima problema sa štitnjačom jedna je jača (ali i jede koliko hoćeš), druga je bila normalna prije nego ju operirala (sad je par kilica nabacila, ali isto jede), uglavnom nijedna nije mršavica!

IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

meni nije palo na pamet da bi mi štitnjača bila sjeuser posted image
bila na carskom,dojim,sve kile otišle dolje skoro u prva dva mjeseca pa se vratile nazad i sad sam 2mj na mršavljenju
ko znauser posted image




_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 13:32:55   
cuba
IZVORNA PORUKA: njanja

ja sam imala nekih problema s tlakom i bila kod internistice i naravno da sam zbog povišene kilaže htjela okrivit štitnjaču, a ne čokoladu i pitala ju i onda mi je ona rekla da žene koje imaju problema sa štitnjačom, MRŠAVE (to nisam znala) i tresu im se ruke....

znači, ja definitivno nemam oroblema sa štitnjačom, nego s čokoladom user posted image

njanjo možeš imati problema sa štitnjačom u smislu i da se prekomjerno udebljašuser posted image
Moja kolegica sa posla (starija je gospođa - 50ak god) je imala taj problem i baš je ovu zimu išla na operaciju...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 13:37:18   
njanja
cuba, stvarno ne znam...
evo ja povjerovala ovoj internistici, a i znam jednu ženu koja je operirala štitnjnaču koja jest izrazito mršava...malo ću pročačkati po netu

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 13:40:49   
njanja
evo....

Hormoni štitnjače u organizmu djeluju tako da povećavaju opću razinu metabolizma što znači da će u slučaju viška hormona štitnjače razina tog metabolizma, odnosno potrošnja biti povećana. Štitnjača utječe na pojačanje mentalnih procesa, ubrzanje rada srca, disanja i probave. Hormoni štitne žlijezde djeluju i na cjelokupni neuroendokrini sustav, pa je utjecaj na ponašanje i opće raspoloženje velik. Stoga je normalna razina hormona štitne žlijezde koja se naziva eutireozom jedan od ključnih preduvjeta za normalno funkcioniranje organizma u cijelosti. Poremećaj lučenja hormona štitnjače se može očitovati dvojako: kao višak ili manjak hormona. U slučaju suviška hormon[/b]a što nazivamo hipertireozom dolazi do prejakog djelovanja na ciljna tkiva sa mnogobrojnim smetnjama kao što su nemir, razdražljivost, nesanica, pojačano znojenje, opadanje kose, lupanje srca, proljev i mršavljenje. U slučaju manjka hormona štitnjače (hipotireoza) sva tkiva "pate od nedostatka energije", što dovodi do trajnog umora, pospanosti, debljanja, nakupljanjem tekućine u tijelu i poremećaja probave (zatvora). U slučaju manjka hormona tijekom razvoja djeteta, najviše trpi živčano tkivo, pa je hipotireoza jedan od najčešćih uzroka mentalne zaostalosti kod djece.[
/b]


p.s. neka moderatori isprave ove boldove, zeza me google chrom

< Poruku je uredio njanja -- 1.4.2011 13:43:15 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 13:47:42   
cuba
IZVORNA PORUKA: njanja

 U slučaju manjka hormona štitnjače (hipotireoza) sva tkiva "pate od nedostatka energije", što dovodi do trajnog umora, pospanosti, debljanja, nakupljanjem tekućine u tijelu i poremećaja probave (zatvora). U slučaju manjka hormona tijekom razvoja djeteta, najviše trpi živčano tkivo, pa je hipotireoza jedan od najčešćih uzroka mentalne zaostalosti kod djece

Da, to je njoj bilo, nažalost... I sve navedene simptome je imala..

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 13:48:54   
Mašaaa
Napravi ti jedan dobar sistematski.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 15:17:05   
mare00
Kod mene su u trudnoci otkrili poremecaj stitinjace kad sam se udebljala 5 kg u mjesec dana, i naravno da moze biti stitnjaca...kod hipotireoze se debljas bar su tako meni rekli doktori svaki mjesec idem na kontrolu zbog toga...
Al evo poslije poroda ja sam i mrsala  nisam se samo debljala user posted image user posted image user posted image
U svakom slucaju izvadi krv pa ces znati???user posted image

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 16:22:19   
lidac0605
Ja imam hipotireozu otkrivenu prije 4 god,glavni simptomi su debljanje-ja se nísam nešto debljala,al nisam nikak mogla smrsavit,umor,umor i umor-ujutro bi se digla ko da nisam 5 dana spavala,stalno mi je bilo zima i strašno mi je ispadala kosa-do te mjere da se glava počela nazirat...Kad sam krenula s terapijom u roku 3 mj se jednostavno istopilo s mene 10 kg,sam tak...
Najbolje ti je otić i izvadit hormone,privat ti to košta oko 200tinjak kuna,ak sumnjaš na tak nesto í buš mirna..Mislim da carski nema nikakve veze s tim...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: carski rez i rad štitnjače???
1.4.2011 17:16:33   
keksić
hvala vam cure na odgovorima, već u ponedjeljak krećem svojoj dr. po uputnicu za te hormone, valjda će mi dat........
pa se javim sa rezultatima...

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!