|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Iskustva sa mirenom
20.2.2011 22:40:15   
Ruža
Ima li ju tko? Kakva su vam iskustva?
Ginić mi ju je preporučio zbog ciklusa koji su neredoviti, a pilule više ne smijem piti.
Uglavnom sve pohvalno o njoj sam našla, a opet me zanimaju iskustva iz prve ruke, pogotovo s obzirom na cijenu.
Hvala.user posted image

< Poruku je uredio Ruža -- 21.2.2011 6:33:49 >


_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Iskustva sa mirenom
21.2.2011 0:19:19   
BruMa
Ja imam običnu spiralu.A drugi put bi stavila Mirenu.Uz nju jako malo krvariš ili imaš samo sukrvicu,tak mi je rekla moja gin.

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Iskustva sa mirenom
21.2.2011 1:10:40   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: BruMa

Ja imam običnu spiralu.A drugi put bi stavila Mirenu.Uz nju jako malo krvariš ili imaš samo sukrvicu,tak mi je rekla moja gin.


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Iskustva sa mirenom
21.2.2011 8:36:14   
ema55
 Ja ju planiram staviti ali nikako da se odlučim konačno. isto sam dosta čiala preko neta  i iskustva su uglavnom pozitivna. kod nas malo ljudi ju koristi, čak je i svi ginekolozi ne preporučuju. mene jedino malo brine da njezine prednosti ne postanu mane. velika prednost mirene je to što su krvarenja oskudna ili čak skroz nestanu. brine me da li je stvarno skroz bezopasno za zdravlje da uopće nemaš menstruaciju.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Iskustva sa mirenom
21.2.2011 10:00:30   
njanja
rosa, moja frendica koja je rodila 2 ju je stavila nakon 2.poroda i prezadovoljna je....ako hoćeš spojim te s njom za iskustva iz 1.ruke....čujemo se na mob ako hoćeš da te spojim...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Iskustva sa mirenom
21.2.2011 12:59:52   
pikachu
Baš i mene zanimaju iskustva... Ginekologica mi isto preporučila, ali se još nisam odlučila... user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Iskustva sa mirenom
21.2.2011 14:38:11   
Ruža
IZVORNA PORUKA: njanja

rosa, moja frendica koja je rodila 2 ju je stavila nakon 2.poroda i prezadovoljna je....ako hoćeš spojim te s njom za iskustva iz 1.ruke....čujemo se na mob ako hoćeš da te spojim...

Hvala Draga, ako je zadovoljna onda mi je to dovoljno, neću gnjaviti ženu. user posted image
Pikachu javim ti ja kad ju stavim.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Iskustva sa mirenom
21.2.2011 14:51:13   
njanja
rosa, sad mi je neš palo na pamet...
ni ja ne smijem više pilule radi viskog tlaka pa smo slj ciklus dogovorili načelno stavljanje obične bakrene spirale....sad Mirena ti ima isto hormona pa ako ne smiješ pilule, ne znam zašto ti nudi mirenu??? ona isto ima hormona....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Iskustva sa mirenom
22.2.2011 11:10:25   
mlada mama
Cure,ja sam već negdje pisala na ovom forumu o toma,ali ne mogu naći temu!
Uglavnom neću dužit jer sam jučer napisala ohoho i izbacilo meuser posted image .
Ja sam ju imala prije druge trudnoće. Bila sam prezadovoljna.Nije me boljelo ni stavljanje ni vadjenje niti sam imala onaj osjećaj da je nešto u meni.Krvarila sam dosta samo prvi mjesec nakon stavljanja,ali tada sam dosta i putovala,moguće je da je bilo i od promjene zraka,jer ja odmah dobijem mjesečnicu ćim putujemuser posted image Poslije toga sam krvarila samo 3-4dana i to toliko malo da sam mogla proći s dnevnim uloškom.Nije bilo onih simptoma prije mj.bolne grudi,ledja.... ostao je samo simptom nenormalnog čišćenja stanauser posted image . S njom sam se osjećala super. I jedva čekam da ju opet stavim. Odnosi su bili super.
I kad sam se odlučila za drugu trudnoću jednostavno sam ju izvadila i gotovo!

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Iskustva sa mirenom
22.2.2011 11:20:56   
Ruža
Hvala mlada mama.user posted image  Danas sam dogovorila stavljanje za ponedjeljak.
Njanja mislim da ju puno manja razina hormona u mireni u odnosu na pilule, pročitam pa ti javim.
Uglavnom koliko sam ja prokopala, puno je bolja od obične spirale, samo što je skuplja. 

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Iskustva sa mirenom
22.2.2011 11:22:49   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: Ruža

Hvala mlada mama.user posted image  Danas sam dogovorila stavljanje za ponedjeljak.
Njanja mislim da ju puno manja razina hormona u mireni u odnosu na pilule, pročitam pa ti javim.
Uglavnom koliko sam ja prokopala, puno je bolja od obične spirale, samo što je skuplja. 


i ja isto mislila da nesmijem mirenu(kao ni pilule) -tak mi rekla moja dr,pa zato i imam običnuuser posted image
mirena je puno bolja da,nema veze kaj je skuplja


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Iskustva sa mirenom
22.2.2011 12:10:35   
ema55
samo dobre preporuke, bezveze se mislim, nikako otići, gin. mi je rekao da je mogu bez problema staviti. ne stavim ju ispast ću neozbiljna, budući da trenutno ne želimuser posted image .
morat ću napraviti papa, budući da mi je stariji od godine dana.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Iskustva sa mirenom
22.2.2011 15:50:19   
Tink
Znači ta mirena se preporučuje ako planiraš jednog dana imati još djece ili i ne baš? ja sam već počela razmišljat što ću nakon poroda a ne želim imati brzo drugu user posted image tako da nešto moram...

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Iskustva sa mirenom
23.2.2011 8:38:54   
ema55
preporučuje, kad odlučiš imat djete, izvadiš mirenu i u akciju.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Iskustva sa mirenom
23.2.2011 8:45:22   
Bebys
http://www.ringeraja.ba/forum/Iskustva_sa_Mirena_spiralom/m_111940/tm.htm

pogledaj sllucajno sam nasla ISKUSTVA IMA 4 STRANICE ISPISANE NA RR.BA...viid stvarno ima puno iskustva

ai ja sam pisala o njoj ovdje na rr jako jako puno pokusat cu naci temu

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Iskustva sa mirenom
23.2.2011 8:47:34   
Bebys
user posted image Mirena - IUS (intrauterini sustav) jedan je od novijih oblika kontracepcije. U zaštiti od trudnoće učinkovit je kao i sterilizacija. U gotovo cijeloj Europi primjenjuje se već deset_ godina te se smatra idealnom metodom kontrole rađanja za žene koje ne žele svakodnevno uzimati kontracepcijske pilule, a istovremeno odbijaju sterilizaciju. Osim što onemogućuje trudnoću, IUS osigurava oskudnija, kraća i manje bolna menstruacijska krvarenja. Odstranjenjem IUS-a sposobnost zanošenja vraća se odmah.

Mirena je malen, plastični sistem u obliku slova T, koji na okomitom kraku ima spremnik za hormon - levonorgestrel. Postavlja se unutar maternice, gdje izravno na sluznicu maternice oslobađa minimalnu dozu levonorgestrela u trajanju od pet godina. Može ostati unutar maternice do pet godina i za razliku od sterilizacije reverzibilna je metoda kontrole rađanja. Ukoliko postoji želja za trudnoćom, sposobnost zanošenja vraća se odmah nakon odstranjenja IUS-a. IUS postavlja liječnik osposobljen za tehniku i postupak postavljanja. Samo postavljanje IUS-a traje svega nekoliko minuta i uglavnom je bezbolno i bez komplikacija. IUS sprečava trudnoću na ove načine: user posted image Hormon dovodi do zgušnjavanja cervikalne sluzi, što otežava prolaz spermija u maternicu. user posted image Smanjuje pokretljivost spermija. user posted image Dovodi do promjena unutar maternice i jajovoda što onemogućuje oplodnju jajašaca spermijima. user posted image Sprečava proliferaciju sluznice maternice što je pojava u normalnom menstruacijskom ciklusu. IUS valja razlikovati od bakrenog materničnog uloška - popularne "spirale" (IUD - intrauterine device), koja, iako slična oblika, ne sadrži spremnik za hormone. Taj stariji oblik kontracepcije nosi rizik nastanaka obilnih menstruacijskih krvarenja.
Glavni učinak IUS-a postupno je skraćivanje menstruacijskih krvarenja, koja usto postaju sve oskudnija. U velikog broja žena, menstruacijska krvarenja u potpunosti prestaju krajem prve godine korištenja. Mnoge žene, nakon što im se objasni sigurnost i dobrobit oskudnih menstruacija ili izostanka krvarenja, počinju smatrati izostanak menstruacijskih krvarenja glavnom dobrobiti korištenja IUS. Nakon odstranjenja IUS-a menstruacijska krvarenja ponovno postaju normalna. user posted image     user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Iskustva sa mirenom
28.2.2011 14:21:09   
Ruža
 Mirena stavljena.user posted image
Samo postavljenje ne boli ništa.
Njanja pitala sam zašto hotmonska spirala prolazi, a pilula više ne i rekao mi je da je zbog toga što hormoni iz mirene djeluju samo na maternicu, a ne prenose se cijelim krvotokom. Pa pitaj i ti.
Jedna napomena za sve koji ju žele stavljati, cijene mirene variraju od 900 do 1200kn pa se raspitajte u više ljekarni.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Iskustva sa mirenom
28.2.2011 14:38:05   
njanja
Bravo Rosa, čujemo se na tel da mi kažeš kako je stavljanje izgledalo...
meni tlak zna skakati na 140/110 pa nikakva hormonalna terapija više ne dolazi u obzir....I ja imam spojak za koji dan kada stvari stignu sa spiralom :)

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!