|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vožnja beba u autu
23.5.2008 19:39:24   
njanja
Cure (tj mame), kako ste vozile svoje novorođene bebe u autu, da li u autosjedalicama na stražnjem sicu iza suvozačevog mjesta i to obrnuto od smjera vožnje ili u košarama na stražnjem sicu ili možda čak na suvozačkom sjedalu u autosjedalicama (i to sam vidjela).....Svako ima svoju teoriju, priču, mene interesira postoji li neko pisano pravilo?Ja sam osobno za vožnju na stražnjem sicu iza suvozačevog mjesta i to obrnuto od smjera vožnje, čini mi se najsigurnije i vidjela sam najviše takvih slučajeva...... 

< Poruku je uredio njanja -- 23.5.2008 19:41:09 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vožnja beba u autu
23.5.2008 19:50:52   
mirna
Ja sam osobno za vožnju na stražnjem sicu iza suvozačevog mjesta i to obrnuto od smjera vožnje, čini mi se najsigurnije i vidjela sam najviše takvih slučajeva...... 


Tako smo ga i mi vozili.user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vožnja beba u autu
23.5.2008 19:54:30   
njanja
da li ste ga tako vozili od 1. dana?

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vožnja beba u autu
23.5.2008 20:08:48   
mirna
od izlaska iz rodilišta nadalje...user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vožnja beba u autu
23.5.2008 22:44:56   
tiha
IZVORNA PORUKA: mirna

Ja sam osobno za vožnju na stražnjem sicu iza suvozačevog mjesta i to obrnuto od smjera vožnje, čini mi se najsigurnije i vidjela sam najviše takvih slučajeva...... 


Tako smo ga i mi vozili.user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vožnja beba u autu
24.5.2008 6:44:12   
božica
potpisujem vas-
-naravno ne često par puta kada sam bila sama sa njom.
iako sam ja svoju viktoriju kada je bila 3mj.vozila naprijed na suvozačevom mjestu



< Poruku je uredio božica -- 24.5.2008 6:46:10 >

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vožnja beba u autu
24.5.2008 13:03:23   
ZVRK
od prvog dana mog zvrka vozimo iza suvozača.u suprotnom smijeru je bio do 6mj.a onda u smijeru vožnje jer smo mu promijenili sjedalicu

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vožnja beba u autu
24.5.2008 16:49:36   
njanja
hvala na odgovorima!

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vožnja beba u autu
29.6.2008 21:01:15   
njanja
Ne znam da li sam pitala-da li ste vozili novorođenče u autosjedalici ili košari? 

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vožnja beba u autu
29.6.2008 21:15:45   
božica
Ja sam Leonu prvih mjesec dva vozila u onoj košari-onda kad smo ju u jaje poćeli stavljati vozim ju u jajetuuser posted image


(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vožnja beba u autu
29.6.2008 21:27:56   
mirna
U autosjedalici..

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vožnja beba u autu
29.6.2008 21:31:46   
njanja
I meni se tako čini sigurnije..Dok je MM još s nama na GO ćemo ga voziti u košari jer ja sjedim s njim iza, ali kada ja budem vozila, mislim da je sigurniji u autosjedalici...jer u košari ipak ima mjesta i imam dojam da bi u zavojima išao vamo tamo user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vožnja beba u autu
18.9.2008 22:42:53   
anne
Zakonski beba mora biti do 5 godine u odgovarajućoj sjedalici na stražnjem sicu. Iza mora sjediti do 12 godine. Ovisno o sjedalici vežeš je u smeru vožnje ili obrnuto. Košara ili nečiji zagrljaj ne osigurava ni minimalne uvjete sigurnosti.
Ako ga se stavlja u jaje ne smije biti ništa ispod (deka, ručnik) da bi beba više ležala jer se smanjuje sigurnost sjedalice.
U jajetu baš i nije idealni položaj fiziološki gledano, ali bi ja rađe da je u vožnji u malo lošijem položaju pa da je siguran.

< Poruku je uredio anne -- 18.9.2008 22:46:55 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vožnja beba u autu
18.9.2008 22:58:03   
mirna
Ima i ovdje nesto o  tome: http://www.ringeraja.hr/kako-kupiti-odgovarajucu-autosjedalicu_312.html

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vožnja beba u autu
6.10.2008 19:54:03   
tinchi
isključivo u autosjedalici od prvog dana

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vožnja beba u autu
12.2.2009 18:40:59   
Zvonki
Mi imamo autosjedalicu sa narančastom oznakom na kojoj piše ECE R 44/03, znači, valjana je i sigurna. Uvijek, baš uvijek je vežemo, jer nikad ne znaš kad se nešto može dogoditi. Jedino me muči problem što ona ima gotovo 9 kg.i nekako mi se čini da će vrlo brzo prerasti tu sjedalicu, jer je već sad na knap vežemo remenjem u njoj.A što onda? Jer sljedeća sjedalica je koliko sam upućena ona u kojoj se baš sjedi? A ona ima tek 5 mj.?user posted image

(Odgovor članu tinchi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vožnja beba u autu
14.6.2009 20:04:16   
lee
moj maleni voli se voziti u autu, obožava kad se vozimo.stavim ga u autosjedalicu vežem ga obavezno dobro pričvrstim sa svih strana.moram priznati da me strah vožnje jer sad ne vozim više sama nego i bebu.ali pažljivi jesmo nego prije.

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vožnja beba u autu
14.6.2009 20:45:02   
inna
moram priznati da smo ga do 3. mjeseca vozili u košari. Nekak mi je u AS bio sav spigan. Sad ga vozimo u AS (jaje), koja ide uz kolica. Sad se spremamo za put pa smo kupili AS koja ide od 0 do 18 kg i nju kad smontiramo to je to, više je ne mičem osim kad skupi 9kg i okrenemo je da gleda prema naprijed.

Zvonki te AS su ti uglavnom do 13kg tako da je još nebi smjela prerasti ili kupi kao i mi AS 0+/1 do 18kg

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vožnja beba u autu
15.6.2009 9:02:24   
FIONA
mi imamo još onu jajastu sjedalicu ali ne voli biti u njoj...sad mi je žao kupovati kad može još u nju ...nisam pametna!..inače kad ju vozim sama stavim ju na kratke staze na suvozačevo sjedali jer pošto se stalno zagrcne da ju vidim..odotraga ju nit čujem nit vidim...ali kad ne vozim onda sam sa njom odotraga!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vožnja beba u autu
15.6.2009 11:34:15   
ejmama
IZVORNA PORUKA: mirna

Ja sam osobno za vožnju na stražnjem sicu iza suvozačevog mjesta i to obrnuto od smjera vožnje, čini mi se najsigurnije i vidjela sam najviše takvih slučajeva...... 


Tako smo ga i mi vozili.user posted image


I ja


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vožnja beba u autu
15.6.2009 11:38:31   
dominik
IZVORNA PORUKA: FIONA

mi imamo još onu jajastu sjedalicu ali ne voli biti u njoj...sad mi je žao kupovati kad može još u nju ...nisam pametna!..inače kad ju vozim sama stavim ju na kratke staze na suvozačevo sjedali jer pošto se stalno zagrcne da ju vidim..odotraga ju nit čujem nit vidim...ali kad ne vozim onda sam sa njom odotraga!


ioanko ces ju morat kupit kad taduser posted image , u as iza suvozacevog mjesta prema napred okrenut jer kad sam sama sa nnjime isla bilo mi je bitno da ga vidim i da mu mogu dodat flasicu ili kaj vec...doru vozimo u jajetu iza suvozaca prema natrag s time da i ja iza sjedim

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vožnja beba u autu
15.6.2009 18:23:45   
uciteljica
Po novom zakonu smije se dijete voziti na suvozačevom mjestu ako je AS obrnuta od smjera vožnje (bilo na tvu emisiji Hrvatska uživo i to je govorila predstavnica Roda), ali se ne preporuča.
Ja svoje zrno sama još ne vozim jer za to nemam potrebu, a kad nekuda idemo uvijek vozi mm, a nas dvije poput dva grofa otrga: zrnce u AS vezana po pravilu i propisu, a ja do nje.user posted image



_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vožnja beba u autu
15.6.2009 18:27:45   
lueman
vozikale smo se od prvog dana u jaje sjedalici, i upravo nedavno sam pročitala da je najsigurnije mjesto po nekom iostraživanju iza vozača, jer u slučaju nezgode, reagiramo instinktivno tako da štitimo svoju vozačku stranu. doduše u toj poziciji nemožemo vidjet klincauser posted image user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vožnja beba u autu
15.6.2009 20:38:27   
miha

IZVORNA PORUKA: uciteljica

Po novom zakonu smije se dijete voziti na suvozačevom mjestu ako je AS obrnuta od smjera vožnje (bilo na tvu emisiji Hrvatska uživo i to je govorila predstavnica Roda), ali se ne preporuča.



ja sam čula da se to smije samo ako auto nema zračni jastuk ili ga deaktiviraš na suvozačkom sjedalu.

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vožnja beba u autu
8.9.2009 10:30:03   
Joanna
Bokić! Ja svoje dijete vozim u košari jer mi moji vele da tak mala beba ne smije biti u sjedalici, da kak ću ju uopće i vezati, da ne može sjediti... Znam da mora u sjedalicu al su tvrdoglavi. Sreća da malo putujemo.
Dal stavite nešto između sjedalice i bebe? Pelenu ili dekicu?

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

koje je ime ljepše
medeja



marisa (21%)

korina (37%)


Broj svih glasova: 225

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!