|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otrovne bocice
18.11.2008 19:49:19   
Laila
Imam 2 djece i oboje koriste Avent bocice. Doduse sin mi je iz pocetka koristio Nuk,
ali nakon sto sam saznala za Bisfenol A koji sadrze Nukove flasice, i on je presao na Avent.
No sad neki dan surfajuci internetom, saznala sam da i Avent sadrzi (BPA)user posted image
Totalno sam razocarana! Gledala sam koje kakve staklene bocice ali sve imaju one uske dude sto se uvlace unutra kad djete vuce.user posted image
Grize me savjest da mi djeca piju iz otrovnihuser posted image user posted image bocica, a ne znam sto da napravim, navikli su na te dude i nece drugu.
Sve bocice sa sedmicom u onom malom trokuticu sadrze (BPA), no sta je sa bocicama koje nemaju nikakav broj?
Npr. iz DM-a, Babylove????
JOOOOJ uzas stalno mislim o tome, izludit ce meuser posted image user posted image
Sta vi savjetujete???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otrovne bocice
18.11.2008 20:32:07   
mirna
Meni je to prva vijest...user posted image

Ali ako je taj sastojak u nuk i avent bocicama, onda je sigurno i u bocicama manje poznatih marki.. vjerojatno kolicine ozbiljno ne ugrozavaju zdravlje beba ili user posted image

(Odgovor članu Laila)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otrovne bocice
18.11.2008 20:56:18   
lelo
Mislim da se nemaš zašto zabrinjavati da su otrovne nebi se prodavale i već bi netko u novinama pisao o tome.user posted image
Moj Leon koristi Avent bočice i meni su o.k.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otrovne bocice
18.11.2008 20:57:42   
tiha
ja sam kad sam cula to  aventovim bacila 6 bocica sad mi je zao jer sam ih ponovo kupila al dobro hihihihihi

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otrovne bocice
18.11.2008 21:27:46   
tonkica
Prvi mi je glas, nisam čula za to. Koristim Aventove i do sad nismo imali nikakvih problema, nadam se da ni nećemo. user posted image

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Otrovne bocice
19.11.2008 7:54:26   
vjerae
ja najrađe koristim staklene bočice premda imam u rezervi avent.chico ima staklene sa širokim grlom i duda je ko aventova-zakonuser posted image

_____________________________

Rijetki su trenuci kad je čovjek ravan sebi!

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Otrovne bocice
19.11.2008 7:57:44   
troubled
čula sam i ja za to....
ali vjerujem da je riječ o toliko malim količinama da ne mogu ugroziti bebu....
uostalom, moja velika beba je pila isključivo iz aventovih bočica i nema nikakvih posljedica user posted image
i sad ću ostati vjerna aventu user posted image

(Odgovor članu vjerae)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Otrovne bocice
19.11.2008 9:50:13   
Laila
Proizvodjaci tvrde da je kolicina BPA u dozvoljenim granicama, no sa druge strane gledala sam neki prilog na TV-u o tome koliko je zapravo i ta "mala" kolicina stetna.
Ne konkretno za bebu (ako se mogu tako izraziti) vec za to djete u daljnjem zivotu (kad odraste).
Naravno nije garantirano da djete koje koristi takve bocice u pocetku svog zivota, da ce imati teske zdravstvene probleme u odrasloj dobi.
No bilo kako bilo, nije mi svejedno.
DA BAR NISAM TOLIKO O TOME CITALA!!!!user posted image
U americi, kanadi, kini i jos u nizu drugih drzava su zabranjene i nema ih na trzistu, vec jaaako dugo.
Avent ima nove bocice bez Bisfenola, ali ne na nasem trzistu, NARAVNO!!!user posted image


< Poruku je uredio Laila -- 19.11.2008 9:54:29 >

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Otrovne bocice
19.11.2008 9:52:27   
Laila
IZVORNA PORUKA: vjerae

ja najrađe koristim staklene bočice premda imam u rezervi avent.chico ima staklene sa širokim grlom i duda je ko aventova-zakonuser posted image



Gdije ima tih bocica za kupitiuser posted image

(Odgovor članu vjerae)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Otrovne bocice
19.11.2008 10:08:16   
ninolina
U ljekarni, dječjim trgovinama
user posted image user posted image Fiziološka staklena bočica 150 ml - kaučuk duda Bočica omogućava da bezbrižno hranite svoje dijete na što prirodniji način zbog posebno širokog formata bočice i dude od meke prirodne lateks gume. Poseban ventil na dudi smanjuje pojavu kolika. Staklo zadržava temperaturu. Kôd proizvoda 71360.02

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Laila)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Otrovne bocice
19.11.2008 10:42:15   
Laila
Hvalaaaa!!!user posted image
Brz odgovoruser posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Otrovne bocice
23.4.2009 13:50:18   
MILLA




user posted image




Industrija odustaje od bisfenola A



user posted image


user posted image





Bisfenol A je kemikalija koja služi za proizvodnju polikarbonatne plastike. To je tvrda prozirna plastika (PC) od koje su, uz ostalo, napravljeni proizvodi koji se koriste za konzumaciju hrane ili pića: bočice za djecu, boce za vodu, posude za mikrovalne pećnice, limenke i konzerve (unutrašnja plastična stijenka!), posude za filtraciju vode... Bisfenol A se počeo masovno proizvoditi prije više od 50 godina i ubrzo je postao »zlatna koka« kemijske industrije. Iako vrlo jeftin (oko 2 dolara po kilogramu), vrijednost prometa tom kemikalijom na svjetskom tržištu danas iznosi više od 5 milijarda dolara.
Status »non grata«

No, s početkom ovog stoljeća bisfenol A dobiva »status« kontroverzne kemikalije. Znanstvenici su dokazali da bisfenol A migrira iz polikarbonatne plastike, zagađuje prehrambeni sadržaj i ugrožava zdravlje ljudi. Bisfenol A je obilježen kao »zloglasni« endokrini disruptor koji narušava temeljne mehanizme hormonskih ravnoteža kod čovjeka. Stoga izaziva širok spektar zdravstvenih poremećaja - reproduktivnih, neuroloških, kardiovaskularnih, imunoloških, rak, šećernu bolest... Prema štetnim učincima bisfenola A posebno su osjetljiva ona djeca i dojenčad koja koriste polikarbonatne bočice, zbog čega se svakodnevno izlažu malim količinama tog otrova.
[link=http://www.glas-koncila.hr/photos/velika/1237372604_5_30_photo.jpg?PHPSESSID=191ca04069862b938525bb02a4c57aa8][/link]

Industrijski »grijeh«

Pozivajući se na najnovija otkrića o toksičnosti bisfenola A znanstvenici su zahtijevali od američke Agencije za hranu i lijekove (FDA) i Europske agencije za sigurnost hrane (EFSA) da razmotre zabranu bisfenola A i polikarbonatne plastike. Međutim, predstavnici tih mjerodavnih institucija nisu uvažili upozorenja znanstvenika, već su svojim službenim stajalištima zaštitili interese industrije. Uslijedio je višegodišnji sustavni pritisak zabrinutih znanstvenika, građanskih inicijativa i medija (u okviru ove rubrike objavljeno je niz priloga o sukobu znanosti, industrije i politike oko toksičnosti bisfenola A; vidi: GK 22/2003, GK 22/2005, GK 14/2007, GK 2/2008, GK 39/2008). God. 2006. u Kaliforniji nije uspio prvi pokušaj sudske zabrane uporabe bisfenola A za proizvodnju dječjih bočica. No, krajem 2008. godine Kanada postaje prva zemlja u kojoj se zabranjuju dječji proizvodi od polikarbonatne plastike. Ove godine uvedene su slične zabrane u saveznoj državi New York, a zabrane bisfenola A razmatraju se i u saveznim državama Washington, Minnesota i Connecticut. Veliki trgovački lanci, npr. Wal-Mart i Toys R Us, povukli su sve artikle od polikarbonatne plastike sa svojih polica, a početkom ovog mjeseca šest velikih kompanija (Playtex, Gerber, Evenflo, Avent, Dr. Brown i Disney) službeno su najavile da odustaju od proizvodnje polikarbonatnih posuda za piće i jelo. Konačno, i dio kemijske industrije, prepoznavši »znakove i domino-efekte«, prestaje s proizvodnjom bisfenola A za potrebe prehrambene industrije. Pozivajući se na opreznost (!), kemijska kompanija Sunoco prekida prodaju bisfenola A namijenjenog proizvodnji polikarbonatnih posuda. Slične se reakcije zdravog razuma očekuju i od preostale tri kemijske kompanije koje vladaju svjetskom proizvodnjom bisfenola A: Dow Chemical, Bayer i Hexion.
Slom polikarbonatnoga carstva

Vijesti o slomu polikarbonatnog carstva završile su u svim američkim medijima, uključujući i relevantne tiskovine, poput Washington Posta i New York Timesa. S druge strane, europsko tržište ne slijedi američki i kanadski otpor prema nepotrebnim i štetnim polikarbonatnim posudama. To je u skladu s inercijom europske krovne institucije EFSA-e koja, čekajući »konačnu znanstvenu istinu« o štetnosti bisfenola A, proizvodi zakonski vakuum, ali i nepovjerenje javnosti u »službenu« zaštitu zdravlja ljudi. Stoga je odgovornost medija da isprave neodgovornost mjerodavnih institucija i da upozore javnost da su bisfenol A i polikarbonatna plastika - promašeni projekt. Posebno valja upozoriti roditelje male djece da ne kupuju i da ne koriste bilo kakvu ambalažu od polikarbonatne plastike, jer je taj materijal »zagađen« vrlo toksičnim bisfenolom A. U okviru ove rubrike to se upozorenje ponavlja već šesti puta!Opcije znanosti
Pojava bisfenola A na tržištu (i u prehrambenoj piramidi čovjeka) posljedica je znanstvenih istraživanja u području kemije polimera i organometalne katalize. Znanost u suradnji s industrijom nafte ponudila je javnosti novi materijal - polikarbonatnu plastiku. Drugi su, pak, znanstvenici otkrili i upozorili javnost na štetnost te plastike. I jedni i drugi znanstvenici odradili su svoj posao; prvi su svojim otkrićima omogućili industriji polimera milijunske zarade prodajom bisfenola A i polikarbonatne plastike, a drugi su svojim toksikološkim istraživanjima zaustavili promet tim toksičnim materijalima. Ovaj prividan sukob znanosti zapravo govori o različitim opcijama znanosti. Iste znanstvene metode, isti laboratorijski arsenal, iste projekte i istraživače moguće je upotrijebiti za potrebe industrije ili za potrebe javnosti. Izbor je »smjesa« znanstvenog ukusa i odgovornosti. U slučaju bisfenola A »znanstvenici javnosti« odabrali su bolju stranu: dokazali su da je istraživanje »znanstvenika industrije« bio - prljav posao.

ma bacam sve iako moj samuel nikada nije koristio ni bočicu ni varalicu. koliko mi je bilo zbog toga krivo,sada sam sretna.samo stakleno!!

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Laila)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Otrovne bocice
23.4.2009 18:44:52   
inna
a kad moj malac neće piti iz ničega osim aventove bočice user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Otrovne bocice
23.4.2009 20:28:18   
dominik
mislim da ako se ne stavlja prevruca voda u flasicu kad radis mlijeko ili caj nema straha bas...sad su to zmislili a godinama se vec koristi i nikom nista..vec mi ih je pun kufer

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Otrovne bocice
23.4.2009 21:15:46   
jope
istina, ja sam čula da se to ispušta na temperaturi većoj od 80 ili tako nešto, uglavnom ako se ulije tekučina koja nije vrela nema opasnosti, i može se grijati pod mlazom vruče vode jer ne doseže tu temperaturu.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Otrovne bocice
5.5.2009 18:16:25   
mama mery

IZVORNA PORUKA: jope

istina, ja sam čula da se to ispušta na temperaturi većoj od 80 ili tako nešto, uglavnom ako se ulije tekučina koja nije vrela nema opasnosti, i može se grijati pod mlazom vruče vode jer ne doseže tu temperaturu.



i ja sam to cula i ako se peru u perilici za sude da tada isto ispustaju taj otrov

_____________________________




(Odgovor članu jope)
Neposredna veza do poruke: 16
   [Obrisani korisnik]
5.5.2009 18:22:39   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Otrovne bocice
3.11.2009 1:41:24   
Maja11

Hi a little more about nuk is here

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!