|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Udomljena djeca
29.10.2008 13:30:07   
Ruža
Što mislite o toj temi? Mislim da je danas udomiteljstvo postalo pravi biznis. Često se susrećem sa takvom djecom i nažalost u većini slučajeva djeca su smještena u obitelji koje samo odrađuju svoj posao, bez previše emocija i ljubavi. user posted image  Izuzetaka ima, ali su u manjini.
Često mi i samoj padne na pamet da udomim dijete, ali se bojim dali bi zaista tom djetetu mogla pružiti dom kakav zaslužuje???
Dali bi vi udomili djete?

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Udomljena djeca
29.10.2008 13:35:23   
božica
oduvijek volim djecuuser posted image dok sam živjela sa dečkom(sada sa mužom) sam zamišljala da nađem negdje djete pa da ga uzmem doma i utoplim..naravno morala bi prijaviti policiji da sam našla bebu itd.ali eto tako sam mislila..(pogodilo me puno puta ono kad je strpala novorođenče u vreću i u smetlarniku ostavila bebu).

dali bi udomila djete...da nemam svoju vjerojatno bi razmišljala o tome..a sad kako bi sve išlouser posted image



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Udomljena djeca
29.10.2008 13:35:33   
Wukovarka
Ja sam svakako za udomljavanje, previse je djece na ovom svijetu bez potrebne ljubavi i paznje.

Nazalost, istina je da je danas udomljavanje biznis, imam zivi dokaz u susjedstvu.
Bracni par posvojio je 6 djece...i sto se dogadja?
Kako koji napuni 18 godina, bjezi od njih, jer su uzasno staromodni.
Decki sisanje na nulu, paša sa konjima, briga oko svinja.
Cure bez sisanja, bez gelova, lakova, sminke, parfema, krema,sveg moguceg i košnja trave svako poslijepodne.
Ljudi imaju ogromno imanje,ali brate moj....onda se sam brini o tome, pusti djecu da zive.
Sada im je ostala jos jeda cura, djevojka, 17 godina...ali je vec nagovjestila da odlazi cim stekne punoljetnost.
Zalosno user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Udomljena djeca
29.10.2008 13:39:23   
mirna
da imam idealne financisjke uvjete vjerojatno bi. ali ne 6, nego jednog za pocetak.. ako je djece previse ne stignes se brinuti za njih, niti se s njima emocionalno povezati...

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Udomljena djeca
29.10.2008 13:59:40   
tikica_69
evo, ovo mi je blog od prijateljice pa citajte iz prve ruke http://necijamarioneta.bloger.hr/

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Udomljena djeca
29.10.2008 14:29:28   
cokolada
Lijepo je i plemenito udomiti dijete ali s ciljem da mu prizis ljubav i toplinu doma a ne da na njemu zaradujes ili ga iskoristavas za posao, to mi je grozno.
Da nemam svoje razmisljala bih o udomiteljstvu, ali ovakouser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Udomljena djeca
29.10.2008 15:18:09   
FIONA
moram se uhvatiti za slamku i reči da ne znam da li bi imala hrabrosti udomiti ali bi sigurno htjela da imam uvjeta posvojiti... Nažalost znam priču koja nije tekla slavno jer curici se pojavio tata koji ju nije htio dati na posvajanje ali ju također nije želio posječivati...ljudi koji su ju udomili vodili su žestoke bitke skoro ju izgubili nakon što su od nje napravili malog čovjeka...priča ima sretan kraj i cura je danas punoljetna, odrasla u udomiteljskoj obitelji...
Smatram da je to odluka o kojoj se mora dobro promisliti jer nikada ne znaš što te može baciti na koljena!!!
Posvojiti nažalost nije lako posebno malu bebu. Usudim se reći nemoguća misija!!!
Ali da se podari topli dom,  ljubav i prijateljstvo nekome tko je ostavljen a nije nimalo kriv nešto je najplemenitije što jedan par može učiniti!!!
Svaka čas ljudima na tome i nadam se na će se uvijek nači netko to tako razmišlja!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Udomljena djeca
29.10.2008 20:39:06   
njanja
U svojim mislima dala bi im SVE NA SVIJETU....svatko dijete bez roditelja grlila bi, ljubila, tješila.... ALi u zbilji...nemam hrabrosti..... Međutim, ranije sma razmišljala kada ne bi mogla imati djece i da dugo pokušavam, a ne ide, da bi to značilo da mi je sudbina udomiti dijete.... Ne sviđa mi se baš Leonarda Boban, ali mi se sviđa njena izjava da "ju je Bog stvorio za posvajanje, kada već nije za rađanje"...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Udomljena djeca
30.10.2008 7:48:04   
troubled
udomiteljstvo kao put do posvajanja apsolutno da....
kao biznis ni za živu glavu....
poznam nekoliko obitelji koje su posvojili djecu.....divni, plemeniti....sve prekrasno.....
to su posebni ljudi....divim im se....
kad bih bila u prilici ne bih oklijevala....
user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Udomljena djeca
30.10.2008 17:23:53   
koka
da nemam svoju djecu sigurno bi išli na usvajanje, a i da imam mogučnosti i da naiđem na takvu situaciju di bi mogli udomit djete možda i bi. Volim djecu i žalosno da se još uvjek dešavaju situacije gdje majke puste ili šta več svoju rođenu djecu user posted image ....

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Udomljena djeca
30.10.2008 17:26:22   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: koka

da nemam svoju djecu sigurno bi išli na usvajanje, a i da imam mogučnosti i da naiđem na takvu situaciju di bi mogli udomit djete možda i bi. Volim djecu i žalosno da se još uvjek dešavaju situacije gdje majke puste ili šta več svoju rođenu djecu user posted image ....


da, strasno...samo ja ih ne bi nazvala majkama


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Udomljena djeca
30.10.2008 17:44:10   
Ruža
Tikica svaka čast tvojoj prijateljici!user posted image  To je stvarno prava mama i jako mi je drago zbog Patrika da je našao pravi dom. A oni su njega usvojili?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Udomljena djeca
30.10.2008 20:01:21   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: Ruža

Tikica svaka čast tvojoj prijateljici!user posted image  To je stvarno prava mama i jako mi je drago zbog Patrika da je našao pravi dom. A oni su njega usvojili?


Da...napokon su ga dobili par dana prije Uskrsa ove godine. Preslatki je user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Udomljena djeca
22.8.2009 0:05:07   
natalijax
ja i muz smo htjeli prosli bozic dovesti djete iz doma kuci za praznike,ali nazalost preko telefona je samo bilo to vise neradimo,dal je to istina ili se tom tipu nije htjelo raditi i razgovarati kako,sta

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Obrisani korisnik]
22.8.2009 8:51:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu natalijax)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Udomljena djeca
22.8.2009 9:09:02   
Nika 24052006
Ijmam sestričnu koja je posvojena,sada je ona udana žena,ima 27 godina,neizmjerno je zahvalna svojim roditeljima što su joj omogućili sve u životu,od ljubavi,pažnje,sve su joj podarili..Također su moji rođaci prije 2 godine posvojili tada jednogodišnjeg dječaka,maleni je prekrasan,oni ga obožavaju,uživaju u njemu,a bome i on u njima.Mislim da je to jedno od najplemenitijih djela koje čovjek može učiniti.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Udomljena djeca
2.2.2011 17:34:42   
diba
Ajme pa nije tako lako udomiti dijete, ja se borim sa czss, da pružim dom curici i dječaku s kojima sam već više od dvije godine svaki vikend, prevalim put od 300 km, da bih došla do njih, potrošim novaca da ne znam kako ih uvjek naći Hvala Bogu ima dobrih ljudi pa doniraju, i tako u svakom slučaju vibrajte za mene da udomim dvoje anđela!

_____________________________

Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnim najviše ljudi!(Didro)

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Udomljena djeca
2.2.2011 17:53:37   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu diba)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!