|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moja prica sa poroda
15.5.2009 17:09:01   
Marta j
Kao sto se vec zna da se mate cekao jako dugo da izide al da se nije dao vani nego na kraju silom,user posted image

28.4-Doktor je odlucio da me smjesti u bolnicu da je bolje da sam tamo nego doma i tada pocinje pravi mali pakao(al vec se zaboravio)doktori su bili neki ok al neki su bili uzas ponasali su se toliko neljubazno da sam ja ludila kao da su vise vrijedni od nas koje smo lezale u sobama uvijek su pricali preko volje.
Zakljucili su da mi termin nije 26.4 bio vec po njihovom 3.5 i da ce me drzati dok sve ne krene prirodno jer nema svrhe da oni ubrzavaju porod iako sam ja otvorena 4 prsta i imam neke lagane trudove,al po njihovu maternica je jos nezrela za porod sto nisam bas shvacalauser posted image .Sestre su na odjelu bile sve super i svaka im cast osim jedne koju sam ubrzo rijesilauser posted image user posted image .I Jos da sve zakomplicira do kraja u bolnici dobijem bakteriju u mokraci i moram piti antibiotik.

I tako sam svaki dan isla na pregled,ultrazvuk,plodnu vodu i ctg vise sam od tog svega bila izmorena nisam imala snage za nista samo bi lezala na krevetu i plakala,trazila sam da mi izazovu porod al su rekli da to nerade i da cemo cekati,tada me uhvatila jos vece tuga i nervoza jer sam ja psihicki i fizicki vec bila na kraju snage i zivaca.
Dani su tako isli jedan za drugim al nista se nije dogadalo i ja sam vec bila slomljena jer moja beba nije nikako zeljela vani a ja sam bila izmorena a doktori nista nisu radili jer je sve ok i cekaju se prirodni trudovi kojuh nikako nema i tako se sve vuklo danima.
11.5 U 9 sati dolazi doktorica i zove me na pregled i tada govori da je sve isto i porod nece jos ja pocela plakati jer vise zelim svoju bebu i ici kuci,tada me vode na plodnu i gledaju je 3 puta za redom svaki put drugi dr i a ja umirem od bolova jer su me izmucili sa plodnom vodom,i tada mi govore da moram hitno u radaonu a ja sada vise nemam ni one lagane trudove i ja pitam kako da idem kada me ne boli oni govore izazvati ce porod(sada mogu a kada sam ja trazila nisu mogli)zovem muza i govorim da idem po Matu on sav sretan a ja umiram od straha.
Nakon priprema za radaonu daju mi u 12.45 prvu turu gela da se otvorim al nakon sat vremena nisam se otvorila ni malo pa ponavljaju i poslije me dr odlucuje pregledati al ja se i dalje nisam otvorila,salju me da malo setam i nakon sata zovu natrag i odluce busiti vodenjak i da cu tada dobiti svoje trudove i da ce beba kranuti vani al ni tom im nije poslo za rukom jer je u 6 sati stanje isto kao i na pocetku.
Posto mi je zbog srca dr zabranio drip zovu internistu i kaardiloga na konzultacije jer je vremena sve manje i odluceno je da cu dobiti drip al cim njega primim dati ce mi neku inekciju da zaspem da manje osjetim trudove,bude me u 9 sati i daju drugu bocu dripa i pojacavaju je na najjace a ja umirem od bolova a otvaram se sve sporije tek sam na 7 prstiju a beba umjesto da ide vani povlaci se uzbrdo i doktor koji je uzasno grub prilikom svakog truda sjeda mi rukama iznad stomaka da mi gura bebu vani jer sam nece,ja ih molim da me vode na carski oni nezele jer je to najzadnja im opcija a ja umorna od svega nema snage za dalje tada mi dolazi slabo i padam u nesvjest i dobijem kisik i kada sam dosla sebi  dr mi govori da smo na 9 prstiju  da jos malo,i dalje je beba visoko i on gura da ide vani a ja imam osjecaj da mi je polomio sva rebra i unutarnje organe.
I u 23.20 dr govori da sam 10prstiju al beba je jos gore i babica uvlaci ruku i pokusava ga cupati al neide i tada doktorica odlucuje ga gurati vani jer vise nesmije biti unutra i lijeze mi preko stomaka a babica rukom cupa Matu vani i napokon u 23.35 Mate je vani  i ja ga dobijam na prsa al samo na minut jer mi je doslo slabo.

Ujutro kada sam ga napokon dobila zaboravila sam na sve boli i muke i sada se vec slabo sijecam svega,kada vidim svoje sunce,samo me savovi posjete kada hocu ustati  seuser posted image .



I puno hvala svim curama s raje koje su mislile na mene.user posted image
A Ivani,Ninolini i Lee posebno hvala jer su me svaki dan tjesile i bodrile.
Cure zlatne ste-HVALA VAM SVIMA




_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 17:29:38   
BruMa
Lijepo si ti to ispričala.A stvarno ti je bilo teško i "veselo".....user posted image
Glavno da ti imaš svog Matuuser posted image
Stvarno smo mi žene hrabre

< Poruku je uredio Brunina mama -- 15.5.2009 17:30:58 >


_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 17:32:25   
Marta j
Obecala sam da cu ispricati sve u detaljeuser posted image user posted image

Bilo je jako tesko al je proslo...


_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 17:45:41   
novamama
bravo marta, uspjeli ste, i to je najvažnije...

žao mi je što nije malo ljepše iskustvo...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 17:49:38   
Ruža
Još jedna hrabra mamica! Bravo Marta!user posted image user posted image user posted image
Napokon imaš svoju mrvicu u naručju!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 18:02:56   
barbi
svaka častuser posted image user posted image user posted image user posted image





(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 18:03:24   
natalijax
lijepo cestitamuser posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 18:31:37   
curice
Bravo Marta,a sad uživaj u svojoj mrviciuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 18:35:34   
nemirna mama
najljepše čestitke tebi i bebi......svaka častuser posted image user posted image

_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 18:46:16   
ivanaa
pusa malom matiuser posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 18:51:18   
Kika83
Ajme draga stvarno si se napatilauser posted image
Najvažnije je da je sve iza tebe i da si sada kući sa malim mišićemuser posted image
Uživajte user posted image

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 20:24:31   
tikica_69
Marta....kao da citam iskustva sa svog prvog poroda. Isto sam 10 dana cekala u bolnici, isto na kraju rodila na 3 boce dripa i skakajuci po mojim rebrima....no, ova recenica govori sve user posted image  Ujutro kada sam ga napokon dobila zaboravila sam na sve boli i muke i sada se vec slabo sijecam svega,kada vidim svoje sunce,samo me savovi posjete kada hocu ustati  seuser posted image .


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 21:08:24   
Anoniman
Draga svaka cast, trebalo je to izdrzati.. user posted image a najzad nam i Mate stigao, stvarno je bio najiscekivanija beba na RR user posted image uzivajte sada!!!!

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 21:11:57   
m600
user posted image user posted image user posted image  martaaa

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 21:13:34   
ninolina
Prošlo je draga, sad je s tobom napokon. Uživajte

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 21:58:29   
pepeljuga
user posted image user posted image user posted image  Marta a sada zajedno uzivajte u svakom novom danu....user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   [Obrisani korisnik]
15.5.2009 22:05:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu pepeljuga)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 22:09:23   
pula25
svaka čast marta, bravo za sve što si hrabro preživjela
sada ti želim što brži oporavak i puno slatkih osmjeha malog mate
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 22:31:01   
Zvonki
Bravo Marta!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 22:40:42   
mariola
Svaka čast Marta. Ježila sam se čitajući, bome si se namučila, ali bitno da si ujutro kad si primila Matu sve zaboravila. Zlato malo, presladak je. Uživajte. kisi user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 22:56:36   
Ninaa
Draga žao mi je kaj si se tak napatila i namučila, sad se odamaraj i uživaj. Vjeruj dani brzo prolaze i svaki dan je sve ljepše i zanimljivije.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 23:13:01   
mrkvač
E svaka ti čast ženo!!!!!!!!
To je trebalo izdržati!
A maleni je presladak!

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Moja prica sa poroda
15.5.2009 23:15:32   
Zvonki
user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mrkvač)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Moja prica sa poroda
16.5.2009 9:04:23   
BUMBIKA
Marta predivno si ovo napisala...svaka častuser posted image user posted image user posted image
Bitno da je sve prošlook i da ti napokon imaš svog user posted image !!!
A bome smo se i mi napatile čakajući gauser posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Moja prica sa poroda
16.5.2009 10:53:19   
ejmama
Mi žene valjda imamo taj obrambeni mehanizam da sve odmah zaboravimo kad vidimo svoje bebe. Želim ti brz oporavak tako da što prije možete u šetnju.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!