|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 15:14:50   
Ruža
Curke danas bila na uvz_u i beba ima omotanu pupčanu vrpcu oko vrata jedanput i velike šanse da ju omota još jednom.user posted image
Premda dr. kaže da je to o.k. i da jedino porod može završiti carskim rezom, ako bebi otkucaji padnu, opet me malo strah jer svjesna sam posljedica, ako ne daj Bože ostane bez kisika.
Ima li koja od vas takvo iskustvo?

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 15:32:41   
piggy
Ružo nemoj previše o tome razmišljat,ja sam to prošla i sama znaš,samo što meni nitko ništa nije vidio pa mi nisu ni rekli,ako je pupčana vrpca dovoljno dugačka nabi trbalo biti problema,moja kolegica je svoju curicu rodila na carski a pupčana vrpca joj je bila dva puta omotana ali ne zategnuta već labava,tako da ju nije ugušila.Čitala sam da večina žena rodi bebe sa pupčanom vrpcom oko vrata i to po dva puta.
Bit će sve ok.nemoj razmišljati o tome,prati ritanje Đure pa ak ti se učini da ga ne osijetiš idi u bolnicu.
Nemoj misliti da te plašim,ali da sam ja reagirala noć prije možda bi sada imala svog anđela.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 15:39:55   
troubled
ružo, ne brini se...utvrdili su a to znači da će sad više paziti...
moj brat je stariji od mene 5 godina, tada nije bilo ultrazvukova....vrpca mu je bila omotana i stegnuta oko vrata, rodio se potpuno plav, ali ipak je sve bilo u redu...
đurica će možda malo uraniti, možda na carski, ali će biti dobro...user posted image

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 15:43:44   
koka
Slažem se sa Troubled, sad će samo više paziti na tvog Đuru.user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 15:51:38   
Ruža
Hvala vam curke!user posted image  

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 18:27:06   
tina1602
lunica je bila omotana pupčanom vrpcom....
dan prije na ultrazvuku to nisu vidjeli....
ne sekiraj se ništa. sada prati i sve će biti u redu, i imaš tu sreću što su je vidjeli omotanu...
a sada se vas dvoje čuvajte i biti će sve u redu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

20.10.2007. - Kristina i Boris
25.12.2007. - došlo je naše sunce, Luna

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 21:07:25   
ivanaa
ma ne brini opusti se i u miru cekaj bebicu!user posted image moja frendica imala istu stvar i sve ok mali ziv i zdravuser posted image jedino se dobro nazivcirala radi togauser posted image

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 21:34:17   
BUMBIKA
Ružo ništa se nemoj brinuti i misli pozitivno,jer to sve tvoj bebač osjeti!!!
Bit će sve u redu!!
Evo šaljem vam puno,punouser posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 22:11:51   
njanja
Ruži, moja sestra je vitu rodila na carski rez, upravo zato jer su otkucaji srca pali....Ali..ona kaže da su ipak malo predugo čekali jer da nisu, ne bi ni došlo do pada otkucaja pa carskog reza....Tako da u tvom slučaju, kada se to već unaprijed zna, mislim da si PUNO sigurnija....Prijateljica je u 1. mj rodila sina, muž kaž da nije mogao presjeći pupčanu vrpcu jer je bila omotana 2 x...rodila je normalno vaginalno sa epiduralnom.... baš zbog sestrinog slučaja sam na tečaju u KBC ri pitala da li se to vidi na uzv, rekla je ćena da da i da je to jako jako čest slučaj koji ne mora značiti da je nešto loše.... Opusti se, znaš da sma i ja digla paniku oko zadka, a sve super prošlo....samo pazi na Đurotovo gibanje i ako ti što bude sumnjivo, odmah se javi u bolnicu, ali radi toga nemoj sada paničariti jer ćeš si samo nabiti nepotreban  stres sada zadnjih dana...Da je opasnije, već bi te zadržali u bolnici.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 22:13:55   
mirna
Opusti se, znaš da sma i ja digla paniku oko zadka, a sve super prošlo....samo pazi na Đurotovo gibanje i ako ti što bude sumnjivo, odmah se javi u bolnicu, ali radi toga nemoj sada paničariti jer ćeš si samo nabiti nepotreban stres sada zadnjih dana...Da je opasnije, već bi te zadržali u bolnici.....


potpisujem..user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
25.8.2008 23:17:08   
Elena
joj ruzice tek sad sam procitala za ovo i samo ti zelim reci da se ne nerviras sada kad si vec na kraju,bice sve u redu,vjeruj u to,draga.Svi smo uz tebe a i od gore navedeni iskustva vidis da to nije nista novo,zato nemoj se puno brinuti,pusa,bice sve u redu.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

volim vas sve

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
26.8.2008 9:56:23   
maja
Ružo, drži se i budi hrabra!!! Noa se rodio sa dva puta omotanom vrpcom oko vrata, evo zdrava je i vesela beba!!!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
26.8.2008 10:24:41   
tonkica
Ružo bit će sve u redu! Naš mali kumić se isto rodio sa vrpcom omotanom 2 puta oko vrata i sve je u redu, sad ima 7 mjeseci.
Doktori su to odmah uočili, više će sad paziti na  Đuru i bit će sve u redu. Ti se samo nemoj uzrujavat sad pred kraj.
PUSA od nas!

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
26.8.2008 11:32:48   
FIONA
šogi mi je rodila 27.07. curicu koja je bila cijela umotana pupčanom vrpcom... porađali ju prirodno i nisu smatrali da je rizično za djete ili nju... znam da ni meni ne bi bilo ugodno ali vjerujem da prema iskustvu znaju što rade i da će sve ispasti najbolje što može i ti češ uskoro imati svoje lijepo i zdravo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image u rukama....

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Obrisani korisnik]
26.8.2008 12:10:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
26.8.2008 12:14:35   
Megica
Moja Petra je imala omotanu pupčanu vrpcu i rođena je na carski, ali samo zato jer je bila okrenuta na zadak. Doktori su mi rekli da je bila okrenuta glavicom da bi se normalno rodila, a ovako...zadak je sam po sebi kompliciran pa nisu mogli riskirati.
Tako ne brini sve će biti u redu!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
26.8.2008 12:48:45   
Anoniman
Ne brini, Ružo! Mali Đuro, "Živkić", nije imal kaj raditi pa se igrao pupcanom vrpcom i omotao ju oko vrata.Ima jos malo vremena pa ju stigne vratiti na pravo mjesto. Ali i ako ju ne vrati nije to toliki problem. Babica ce mu u porodu okrenuti vrpcu, to joj je posao i sigurno to nije napravila jednom nego tisucu puta. A i što kažu druge cure, ako to već znaju i sami su predložili carski zbog toga, bolje i to prihvatiti iz opreza nego brinuti. Stavi sve u Božje ruke, bit će dobro! Sigurno! user posted image

(Odgovor članu Megica)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pupčana vrpca omotana oko vrata dijeteta
26.8.2008 13:43:50   
Ruža
Hvala vam curke na potpori i savijetima.user posted image  
Malo sam se i ja informirala pa sam čula da je to dost čest slučaj i da u većini slučajeva završi sve u najboljem redu. Dobro je da se otkrilo ranije, pa znamo na što treba paziti.
Sad sam puno mirnija.

< Poruku je uredio Ruža -- 26.8.2008 13:44:42 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Brisano sporočilo]
28.8.2008 21:54:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

hranjenje
pida

Do kad su vaši kikači jeli po noći?

-6 mj (44%)

do 1 godine (27%)

1-2 godine (18%)

poslije 2 godine (11%)


Broj svih glasova: 84

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!