|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Test intolerancije na hranu
4.2.2009 14:28:48   
tikica_69
Mala pomoc onima sa alergijama i zelucanim tegobama.....

Manifestacije intolerancije na hranu su često neprimjetne i teško uočljive. Kod intolerancije na hranu nastaju antitijela protiv proteina iz neke vrste hrane. Tako neka hrana može izazvati abnormalnu reakciju organizma, kod nekih osoba probavne tegobe, a kod drugih manifestacije koje mogu biti neprimjetne i koje je vrlo teško povezati s hranom. Isključivanjem takve hrane često dolazi do poboljšanja gastrointestinalnih tegoba (bolovi, zatvor, proljev, nadutost, sindrom iritabilnog crijeva), dermatoloških procesa (akne, ekcem, psorijaza, svrbež, urtikarija, osip), psiholoških smetnji (tjeskoba, letargija, depresija, premorenost, mučnina), neuroloških smetnji (glavobolja, migrena) i respiratornih tegoba (astma, rinitis, poteškoće disanja).

Jednom kada se obavi test intolerancije na hranu, primjenjuje se jednostavna eliminacijska dijeta - odnosno iz prehrane se izbacuje hrana i sastojci hrane koji pokazuju visoki stupanj intolerancije. 
Test se radi na osnovi krvnog uzorka.
Cijena: 2500kn
U Hrvatskoj je za sada radi samo jedna klinika koju zbog reklame necu spominjati, ali ako nekoga zanima, podatak moze dobiti na PP.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Test intolerancije na hranu
4.2.2009 15:03:45   
Ruža
Hvala Tikica!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Test intolerancije na hranu
4.2.2009 19:31:17   
pilek
ovo si dobro napisala jer sama imam histamin intoleranciju i ne moze niko zamislit koliko je tesko kad nesto ne mozes jesti a o problemima bolje da ne pisem.....osim toga imam alergije na prah,neke zivotinje,i biljke......to nisam jedno vrijeme prihvacala kao nesto ozbiljno i sad imam alergijsku astmu ali sad je jos gore posto sam trudna pa ne mogu uzimat lijekove da malo ublazim sve to............

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Test intolerancije na hranu
4.2.2009 19:35:13   
tikica_69
pilek...i ja ti s time imam problema i ne mogu jesti nikakve vocke na ciji sam plod alergicna i jos sto cuda user posted image
Trenutno pijem samo maticnu mlijec i za sada mi je super od nje user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu pilek)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Test intolerancije na hranu
4.2.2009 19:40:19   
pilek
ja ti od mesa smijem jesti samo pileca krilca,purece bijelo meso,od voca samo jabuke ,kruske,klementine.........da ti ne nabrajam,ja ti kupujem u posebnoj trgovini namirnice i to moram gledat iz knjige....a ak pojedem nesto sto nebi smjela zavrsim na hitni .............uzas

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Test intolerancije na hranu
4.2.2009 19:41:03   
tikica_69
A jesmo sirote user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu pilek)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Test intolerancije na hranu
4.2.2009 19:42:29   
pilek
stvarno sirote

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Test intolerancije na hranu
26.2.2009 10:28:51   
božica
Test se radi na osnovi krvnog uzorka

da
u biti možeš vidjeti većinu tegobe koje te muće i olakšati si životuser posted image



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Test intolerancije na hranu
26.2.2009 10:38:37   
tikica_69
Al je i poprilicno skupo user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Test intolerancije na hranu
26.2.2009 10:59:12   
Ruža
IZVORNA PORUKA: pilek

ja ti od mesa smijem jesti samo pileca krilca,purece bijelo meso,od voca samo jabuke ,kruske,klementine.........da ti ne nabrajam,ja ti kupujem u posebnoj trgovini namirnice i to moram gledat iz knjige....a ak pojedem nesto sto nebi smjela zavrsim na hitni .............uzas


A  joj, stvarno vam nije lako.
A testiranje je bome skupo, znaju gdje mogu, sram ih bilo!

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu pilek)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Test intolerancije na hranu
26.2.2009 11:03:33   
dominik
od koje dobi se moze ici na testiranje?

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Test intolerancije na hranu
26.2.2009 11:04:31   
Florijan Jakov
o, cure, uopće vam nije lako.
a da je skupo, ko sam vrag, na sreću nemam nikakvih problema, valjda bu takoi ostalo.
može li se to samo odjednom pojaviti ili se čovjek rodi s tim?

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!