|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i dohrana mliječnom formulom
4.2.2017 0:41:03   
sumi
Pozdrav svima! Trebam savjet. Imam bebicu od 2,5 mjeseca. Na zadnjem pregledu, pedijatrica je ustanovila da u zadnja tri tjedna dobija 160 grama tjedno, a trebala bi dobijati 170 grama. Prije toga smo prebolili upalu oba uha i bili u bolnici, tako da sam zadovoljna sto je u svoj toj muci i bolovima uopce i jela. Kada se računa prosjek ta tri tjedna (od toga smo 10 dana bili u bolnici) dobije se prosjek od 160 grama. Pedijatrica mi je savjetovala dohranu adaptiranim mlijekom. Drugo mi je dijete, prvo sam dojila godinu dana, ne da sam uspješna dojilja, nego mogu pola kvarta nahraniti koliko mlijeka imam. Moja curica je vesela, i više nego bucmasta na oko, uredno spava, ima uredne stolice i smiješno mi je dodavati formulu na generalno zadovoljno dijete na sisi. Ali ipak, pedijatrica je ta s diplomom. Malo sam nesigurna, nisam pametna sto da radim. Zdrav razum mi govori da imam sretno dijete na sisi i ideja o nadohrani mi je smijesna, ali opet me kopka što je to ipak savjet pedijatrice. Ima li tko slična iskustva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
4.2.2017 7:41:34   
lidac0605
Djeca nisu priručnici ni knjige nego živi ljudi i svaki je individua za sebe,10 grama ne predstavlja ama baš ništa.Kolko znam to tak i ide kod dojenja,neki put dobije više neki put manje.Ako je ona sretna, zadovoljna i sita,kakva pusta dohrana,pedica ti nije baš neka.


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu sumi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
4.2.2017 8:27:19   
daxy
Jutro. user posted image

Ja nisam još rodila niti imam iskustva u dojenju,al sam mnogo čitala o tome i imam želju dojiti svoje blizance pa sam puno naučila o tome i pročitala tonu iskustava kako dojilja jednog djeteta tako i dva,tri...

Imaš na Facebooku grupu "Rodina SOS grupa za dojenje" i tamo možeš postaviti pitanje javit će ti se educirane savjetnice koje o dojenju znaju sve što se ima znati.
Ako nemaš facebook nazovi njihov SOS telefon i pitaj za savjet.

Nemoj mene poslušati al mislim da bi njihov savjet bio da u ovom slučaju nastaviš isključivo dojiti.
Ako beba ima minimalno 5-6 popišanih i 1 pokakanu pelenu u 24 sata sve je u redu.

lidac user posted image user posted image user posted image

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
4.2.2017 8:29:24   
hipo
Ja navijam za sisu i majcin instinkt.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
4.2.2017 8:58:01   
buba m
Navijam i ja za sisu!!! Mislim da ova razumna mama treba poslušati svoju intuiciju user posted image

_____________________________

http://FertilityFriend.com/home/579751/

30.08.2012. MikiMakiMoo

6.01.2016. spontani u 6.tj + 2


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
4.2.2017 12:51:56   
Danira
Saumi potpisujem sve sto su ti cure napisale,vec ces i sama vidjeti,al cica je zakon posto imas doviljno mlijeka i dijete je zadovoljno ne vidim razlog za ad mlijeko.
Inace bebe koje su na ad vise dobivaju na tezini od dojenih beba,tak da mislim da nemas razloga za brigu.sretno!😉

(Odgovor članu buba m)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
18.2.2017 14:21:23   
Zdenka1
Pozdrav cure.
Molim savjet. Bebač je mjesec i 16 dana. Prestala sam ga dojiti prije par dana, dosada bio na sisi + dohrana Nanom 1. Prekjučer je imao 5kg. Jutros prilično nezadovoljan, povratio poslije skoro svakog hranjenja, spava po pola sata, dosta plače, može prilično pojesti i kao da mu nikad dosta. A ne želim ga pretrpavati, a dam mu espumisan kapi i uglavnom se smiri premda to njegovo deranje i nezadovoljstvo ne mogu protumačiti kao grčeve. I kad ga hranim pojede određenu količinu (npr 120ml ) i nakon sat vremena on bi još, zapravo ga hranim na rate. Da li da promjenim AD ili nešto drugo?

(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
18.2.2017 15:42:54   
lidac0605
Zdenka,vjerojatno mu ne paše mlijeko...mojima četvero jew bio san snova Hipp 1 dok evo ovaj peti nikako ga se najest iu užasno je puno bljuckao po Hippu,pa smo mu dali Milumil Mild od Milupe(imaš ga u Mulleru,gusta formula,stvorena za male izjelice) i to mu je savršeno odgovaralo.Ak tak traži papat,mislim da je bolje dat mu tu gušću formulu koja će ga zasitit nego ga trpat sa ogromnim količinama mlijeka i samo mu razvuć želudac

< Poruku je uredio lidac0605 -- 18.2.2017 15:43:38 >


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
19.2.2017 0:04:35   
nymeria
Nan 1 ni mom malcu nije pasao dok je odbijao sisu. Svaki bi obrok povratio i naravno bio gladan.. mi smo se uspjeli vratit na sisu ali da nismo uspjeli potrazila bi neku formulu protiv povracanja.. nesta reflux..nemam pojma..

_____________________________

Mm- 81 g; normozoospermia
Ja - 85 anovulacija
23.10. 2015 biokemijska

27.09.2016 - mamin decko F

Cekati je tesko i dugo ali za najljepsi poklon vrijedi sacekati


(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
20.2.2017 12:01:12   
Zdenka1
Hvala na savjetima.
A mogu li mu promijeniti AD bez konzultacije sa pedijatricom? Malo me strah toga mijenjanja ali morala bi probati. Da to uvodim npr. jedan obrok na dan ili user posted image .
Mislim malo mi je čudno da mu nakon mjesec i pol ne odgovara Nan

(Odgovor članu nymeria)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
20.2.2017 14:02:35   
lidac0605
Zdenka,ja sam svojima sama mijenjala formulu i to sam odma dala drugo mlijeko.Znam da ima nekih nebuloza sa dodavanjem jednog po jednog obroka,al nema mi to nikakve logike jer kao prvo,prelazis sa jednog AD mlijeka na drugo(razlike su minimalne),a kao drugo nije dobro za dijete da se mijesaju dvije razlicite formule.
A gle,i ja sam nakon 2 mjeseca skuzila da je stvar u mlijeku..prije si mu davala i sisu pa si pripisivala valjda njegovo nezadovoljstvo tome,a sad kad jede samo ad i trebo bi bit sitiji i zadovoljniji,sad se to vise mozda kuzi.

< Poruku je uredio lidac0605 -- 20.2.2017 14:03:18 >


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 9:17:27   
Zdenka1
Evo mene opet u potrazi za savjetima.
Lidac kad sam ga dojila moje mlijeko bi povratio a flašicu popio, podrignuo čak ni bljucnuo.
U utorak kupila Nan sensitive, bilo je sve ok do jučer kad je poslijepodne počeo povraćati obrok. Sinoć nije povraćao, malo bljuckao, jutros opet povraćanje. Ne znam da li da opet uzmem neko drugo AD ili da nastavim sa Nan-om sensitive?

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 9:21:47   
Zdenka1
I još nešto, stolica je maslinasto zelena pomalo proljevasta. I ako ne kaka 2 puta na dan jako je razdražljivuser posted image

(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 9:53:36   
Danira
Zdenka moj ti je savjet otic s bebom kod pedijatra i sve to ispricati pa ces vidjeti sta dalje.user posted image

(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 9:55:51   
nymeria
Zdenka nedavno sam citala da nan ima najvise zeljeza u sebi i da nekim bebijima to smeta jako i bit ce od tog ti je stolica zelena. Navodno je aptamil iz mulera jako dobar. Eto ako ti to sta pomigne

_____________________________

Mm- 81 g; normozoospermia
Ja - 85 anovulacija
23.10. 2015 biokemijska

27.09.2016 - mamin decko F

Cekati je tesko i dugo ali za najljepsi poklon vrijedi sacekati


(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 9:58:38   
lidac0605
Prestani mu davat mlijeko sa probiotikom,a Nan ih svaki ima Probioticno mlijeko je za bebe koje imaju probavnih tegoba tipa zatvora To sam i ja napravila pa mi je malac kakao non stop id probiotika,8-10 stolica na dan sto za bebu na ad mlijeku nije normalno Za njih je normalno da kakaju 1-2 puta na dan.Pivracat moze jer mu ne pase mlijeko Kupi mu Milumil mild,probaj,skini ga sa Nana,ocito nu nije dobar.Jest da je Milumil skup 80 kn kutija,al vjeruj mi vrijedi svake kune.Javi kaj se događa

Nihe da se hvalisem,al petero sam ih othranila na ad mlijeku,vecinu toga sam prosla i znam kakvo je koje mlijeko i probleme vezane uz ad mlijeka

< Poruku je uredio lidac0605 -- 24.2.2017 10:02:11 >


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 10:11:58   
Zdenka1
Hvala Vam na brzini odgovaranja, puno mi to znači.
Danira, kad sam zadnji put bila kod pedijatrice zbog povraćanja i proljeva ( dok je sisao +AD ), poslala nas je u bolnicu gdj smo bili 2 dana i svi nalazi su bili ok.
Lidac, baš zbog tvog iskustva cijenim mišljenje i savjete. Javit ću MM da kupi pa ću vidjeti, da mogu sama bi odmah otišla kupiti, ali nemam auta doma.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 10:23:10   
Zdenka1
lidac gdje si uzimala Milumil? U ljekarnama ili DM-u?

(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 10:39:02   
nymeria
Zdenka pise gore u muleru..
To je roba za njemacko trziste.. mislim ds je bolje neg dm a h ljekarnsma je sigurno skuplje..

_____________________________

Mm- 81 g; normozoospermia
Ja - 85 anovulacija
23.10. 2015 biokemijska

27.09.2016 - mamin decko F

Cekati je tesko i dugo ali za najljepsi poklon vrijedi sacekati


(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 10:41:09   
lidac0605
Taj Milumil mild ti ima samo Muller i apoteke,ja ti preporučam Muller jer oni uvoze direktno iz Njemačke izvornu formulu.Probaj i javi kak je.
Moj je inače bio isto dok je jeo te probiotike užasno nervozan i razdražljiv i stalno vukao nogice prema trbuhu nakon jela,ko da ga je frkalo user posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Zdenka1)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
24.2.2017 11:04:01   
lidac0605
Samo pazi,ima Milumil i Milumil mild,nek ti uzme ovaj mild,taj je bolji(oakiranje je 600 grama,u kartonskoj kutiji).I ak imas malu rupicu na dudi,uzmi neku ili sa vise njih il sa vecom(onu za guscu hranu)jer ti je mlijeko gusto i ne bu mu islo.

< Poruku je uredio lidac0605 -- 24.2.2017 11:05:33 >


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
28.2.2017 15:10:32   
šima
Pozdrav mame..
Molim vas savjet... Beba 3mj,na ad mlijeku,ne dobiva dovoljno na tezini... Prvi mj dobili smo 680g,drugi 600,a sada treci mjesec 480...bili kod pedijatra,napravili pretrage i sve je u redu,zdrava beba... Prema preporuci,uveli smo rizine pahuljice u mlijeko... Ali ja sam mislila mozda probati i sa nekim kasicama(hipp,frutek..).. Moze vasa misljenja i iskustva? Hvala

(Odgovor članu sumi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
28.2.2017 20:01:50   
hipo
Sima, drago mi je da je beba zdrava,zao mi je sto te zabrinjava tezina. Ne znam.procijeniti koliko malo dobiva al to sto je zdrav isto dosta govori.
Meni su rekli da se dohrana uvodi s 5.5-6 mjeseci jer im probava nije dovoljno zrela prije toga. neke bebe s tri mjeseca jos imaju grceve jer im smeta i majcino mlijeko a onda sva druga hrana mi se cini jako teska za njih. Prema nekima riza i zitarice se ne bi trebale uvoditi na pocetku jer u probavi tada fali neki enzim koji ih probavlja a i riza pobere sav arsen iz tla....Al opet znam par slucajeva koji su poceli tako rano zbog slabog prirasta. Poceli su s bananama i avokadom. Bebe su brzo pocele napredovati i nisu imale problema, al tesko je savhetovati drugoj mami sto da radi. Avokado je lagan za uvesti a jako je zasitan i kalorican.

Mozda da trazis jos neko misljenje, drugog pedijatra, nutricionista?
To je dosta rano za dohranu pa da budes sigurna u svoju odluku mozda bolje da ti to jos netko strucan potvrdi.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu šima)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje i dohrana mliječnom formulom
28.2.2017 22:24:46   
nymeria
Ja ti nebi savjetovala nikakve kasice jos uvodit.. beba je ocito takva da manje dobiva.. ako su svi drugi nalazi u redu nebi se trebala puno brinut eventualno potrazit savjet strucnjaka pedijatra- nutricionista

_____________________________

Mm- 81 g; normozoospermia
Ja - 85 anovulacija
23.10. 2015 biokemijska

27.09.2016 - mamin decko F

Cekati je tesko i dugo ali za najljepsi poklon vrijedi sacekati


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!