|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na posao n...
9.11.2013 22:30:31   
Sunshine28
Za sve mame koje misle kako nakon što se vrate na posao i odu na bolovanje zbog njege djeteta dobivaju 100 posto placu za dane ne bolovanju - to nije istina, barem ne prvih 6 mjeseci!
igrom slucaju ja sam prvi mjesec nakon sto sam pocela raditi bila na bolovanju dva tjednu i da placu za ta dva tjedna su mi izracunali 100 posto, ali za bazu su uzeli minimalac!
kazu da to rade, jer da bi mi isplatili placu za te dane moraju uzeti prosjek od isplata firme na moj račun zadnjih 6 mjeseci, a kako mi oni nisu isplacivali nista za bazu se, prema savjetu iz HZZO-a uzima minimalac!
ja sam zaknuta za nekih 700kn, ali ja imam smijesnu placu...ovo pisem za mame koje zrađuju pristojnije od mene da ne bi doživjele šok kao ja...

vjerujem da puno vas ovo zna, ali eto, meni je moja cura prvo dijete, inace sam jako dobro informirana o takvim stvarima i nisam znala...tak da kontam kako nisam jedina....

i osobni komentar - sramota!

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 9.11.2013 22:31:37 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
10.11.2013 7:16:18   
mali andeo
Draga Sunshine28,evo upravo sam i ja tako prošla prošli mjesec..
Bila sam 10 dana na bolovanju radi male...isto uvjerena da ću dobiti fuul plaču kad onouser posted image šok...
Nekih 1000 kn manja plaća....isto bolovanje sve dobro izračunano ,ali osnovica plače manja...
s tim da ja radim već duže vrijeme...
nemam riječi za to negouser posted image user posted image ...jer kao imaš pravo,a na kraju nemaš nikakva prava !

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
10.11.2013 9:25:33   
tenkic
Divota...nego kad si već otvorila temi, pretpostavimo da imaš plaću veću od one njihove max osnovice, recimo nekih 6000 kn, baš me zanima da li se kod bolovanja za dijete kao osnovice za 100% uzme tvoja stvarna plaća ili ona njihova max plaća od oko 4000 kn (koja se dobiva kad si na čuvanju trudnoće npr)

_____________________________

dugo željena mala BO rođena je 12.08.2012.

(Odgovor članu mali andeo)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
10.11.2013 10:42:50   
Sunshine28
tenkic bez obzira kolika ti je placa, oni za osnovicu u dane kada si na bolovanu zbog njege djeteta uzimaju goli minimalac....dakle imala ti placu 3.000, 6.000 ili 12.000 kuna, npr. 10 dana bolovanja ce ti izracunati prema osnovici za minimalac, a ostatak sto si radila normalno...pod "goli minimalac" mislim da ti za te dane nece uracunati ni minuli rad, ni smjenski rad niti jednu drugu eventualnu benificiju ili dodatak koji redovno dobivas na placi....

zato sam i stavila ovo da upozorim mame koje rade za normalne novce....

nije tajna, od kako mi je firma u propasti moja placa bez dodataka (minuli rad, prijevoz, rad nedjeljom...) je nesto ispod 3.000 kn i ja sam za 10 dana bolovanja bila zaknuta za oko cca. 700 kuna....pa se pitam koliko su tek zakinute zene koje rade za 5, 6, 7 tisuća kuna.....

kada meni nije bilo svejedno ostati bez 700 kuna, mogu misliti kako je nekome bez najave ostati bez par tisuća kuna....

moja je teorija da koliko imas toliko i trosis pa svakome fali kada neocekivano dobije toliko manju placu....pogotovo ako ima malu djecu....


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu tenkic)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
10.11.2013 16:36:34   
evanoi
toliko o pronatalnoj politici user posted image
pa tih privh 6 mj.bi onda bilo isplativije da tata ide ne bolovanje. sad baš pričam s mm, samo ne znamo kako oni koji rade na određeno. npr. mm ima dio neodređeno, dio određeno. kako bi njemu zaračunavali za bolovanje za bebu, ima li netko o tome saznanja?

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
11.11.2013 8:36:03   
Sunshine28
evanoi mislim da to određeno/neodređeno nema veze, gleda se samo iznos place, a na bolovanje moze ici bilo koji roditelj, obracunava se sto posto...dakle tm bi vjerojatno dobio 100 posto placu jer ono redovno svaki mjesec ima prihode od svoej firme, ali plaća bi bila umanjena za eventualne dodatke i benificije u dane bolovanja koje inace dobiva...

npr. meni za tih 10 dana nisu obracunila ni minuli rad (i jos svasta nesto), samo za ostatak mjeseca pa sam i tu izgubila dio love....ali dobro, to i niej tako strasno....



_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
11.11.2013 9:10:18   
keyt
Cure,

uzima se prosjek zbrojenih plaća u posljednjih 6 mjeseci, a s obzirom da nismo radile, dođe nam na isto u prvih mjesec, dva, tri.. Otprilike svima ispadne dan bolovanja 100 kuna manje, bez obzira na veličinu plaće. Meni je za 5 dana bolovanja otišlo cca. 500 kuna manje. I da, to je pokvareno da ne može biti pokvarenije

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
11.11.2013 9:51:57   
troubled
ja se nadam da će danas plaća, pa javim kolika je razlika kod mene...nakon porodiljskog sam bila 10 dana na bolovanju (rujan, za sebe, ne za djecu) i baš me zanima ova prva "puna" plaća koja treba sad sjesti...

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
12.11.2013 8:27:56   
Sunshine28
troubled drzim fige! obzirom da je bolovanje bilo za tebe nadam se da ces prezivjeti sok....

mene ovo stvarno bedaria, mislila sam vec slati prosvjedno pismo u nadlezno ministarstvo (to sam inace ja kada mi nesto smeta)...
kakva je to pronatalitetna politika kada oni mene dovode u situaciju da ja dvojim hocu li ostati kuci sa bolesnim djetetom od 14 mjeseci ili ne user posted image ni ince nije sve bajno po tom pitanju, ali ovo stvano dno...

nije toliko do para koliko do principa - prikazuju kao da imamo sva neka prava, a zapravno nemamo....ja sam i prosli mjesec bila na bolovanju 4 dana, 'ko zna ak mi se Em razboli kada cu jos i koliko biti...znaci ja i kada prodje 6 mjeseci da primam placu ona i dalje nece biti "normlana" skorz dok ne skupim 6 mjeseci u komadu da nisam na bolovanju ce mi uvijek racunati prosjek od zadnjih 6 placa, a evo vec sada ce mi dvije za redom biti umanjene!
a 6mj. da malo djete bude zdravo, u sred zime...mos mislit!

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
15.11.2013 6:17:16   
troubled
kod mene je razlika bila 200kuna...
s jedne strane mi je drago jer nisam zakinuta za više, a s druge, nakon što sam vidjela kolike su vama razlike sam razočarana jer sam se nadala puuuuno većoj plaći user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
23.12.2013 23:06:46   
Marti83
A ima i još nešto "ljepše" od toga: ako ti je muž na bolovanju ti kao majka ne smiješ na bolovanje za dijete.Blaženo naše zakonodavstvouser posted image

_____________________________

Od svih ozbiljnih stvari, brak je najsmješniji......
David 23.03.2012

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
30.1.2014 20:30:13   
mamatina
Drage mame, ne znam da li pišem na pravo mjesto ali pokušat ću tu pa ako neka me netko usmjeri.

Novi zakon o porodiljnim naknadama. Kako sada ide s tim naknadam ako sam imala prekid staža? Imala sam prekih 3,5mj. Počela sam raditi prije 3 tj. Prije toga sam radila u kontinuitetu 2g i 9mj.

Kaj me čeka ako odem sada na čuvanje? A kaj me čeka kad odem na porodiljni?

Hvala user posted image

(Odgovor članu Marti83)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
31.1.2014 0:00:24   
mišica 666
kolko ja znam svakako te čeka minimalac jer trebaš imati neprekidno 8 mj. staža prije otvaranja bolovanja da bi ti se gledao prosjek plaće.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mamatina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
31.1.2014 12:45:23   
mamatina
Ali za bolovanje se ne gleda prosjek moje plaće nego prosjek nacionalni. A onda za porodiljnu naknadu prvih 6 mjeseci ide po mojoj plaći. Mame, ima još koja savjet?

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
31.1.2014 13:08:59   
mišica 666
svakako ako nemaš 8 mjeseci u komadu bolovanje ti je 800 kn a porodiljni ćeš imati oko 1600 kn.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mamatina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
16.6.2014 15:15:45   
Telomera
Nisam pročitala sve odgovore na temu, ali čini mi se da ovdje ima nekih netočnih informacija pa bih htjela podijeliti svoja saznanja.

Naknada za bolovanje zbog bolesti djeteta JEST 100%, ali ako vam je plaća manja od onih cca 4256 kn. Ako vam je plaća veća, uzima se ovaj iznos kao 100%. Ne znam jeste li me shvatili. user posted image

Gleda se prosjek plaće u zadnjih 6 mjeseci, što vam porodiljni, naravno, komplicira.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
16.6.2014 15:27:31   
ines_os
bila na bolovanju 5 dana zbog Ivana i nisu mi ništa uzeli a nisam 6 mjeseci na poslu nakon porodiljnog

_____________________________

18.7. 2012 u 19.27 h došlo je mamino zlato IVAN
3900 g 50 cm

(Odgovor članu Telomera)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: UPOZORENJE za mame koje se vraćaju na pos...
17.6.2014 8:09:07   
Zvonki
Telomera ima pravo.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu ines_os)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!