|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Torta od jagoda i sira
9.5.2008 22:10:52   
Ruža
Curke ne znam koja je pisala o toj torti, ali nisam uspjela prepisati recept, a sutra bih ju pravila pa vas molim da mi ponovo napišete...
Hvala!user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Torta od jagoda i sira
9.5.2008 22:14:38   
anne
Ružo čitaš mi misli. Mislila sam je probati sutra napraviti, a ode recept. user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Torta od jagoda i sira
9.5.2008 22:19:09   
Ruža
Jel vidiš, a valjda će nam curke ponovo napisati.. Ako ne improvizirat ćemo nešto!user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Torta od jagoda i sira
9.5.2008 22:23:16   
anne
Ili nećemo.user posted image Baš sam htjela probati tu kombinaciju. Potražiti ću na netu.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Torta od jagoda i sira
9.5.2008 22:36:20   
koka
Ja sam je napisala, samo da skočim do birca vidit šta ima pa ću je napisatuser posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Torta od jagoda i sira
9.5.2008 22:51:18   
Ruža
Hvala Koka! Bravo!user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Torta od jagoda i sira
9.5.2008 23:05:45   
koka
TORTA OD JAGODA I SIRA: Tijesto: 4 jaja, 15dag šećera, 15dag brašna, malo više od pola vrečice praška za pecivo, 1dcl ulja. Krema: 300-350 dag posni sir(zagrebački), 1/2l vrhnje za šlag, 20dag šećera, 1vanilin šećer, 500-600dag jagoda.    Pečnicu zagrijati na 180 c. TIJESTO: jaja i šećer izmiksati pa postepeno dodati ulje i brašno promješano s praškom za pecivo. Smjesu staviti u pleh obložen papirom za pečenje. Kad je tjesto gotov (oko 20- 25min) pustiti da se ohladi pa prerezati na pola. KREMA: Izmiksati šlag. Procjediti sir pa dodati šećer i vanilin šećer. Sve zajedno izmiksati. Ako je tijesto pre suho prokuhati malo vode, šećer i limun pa poprskati po tijestu (može se i s malo mlijeka ili nekim vočnim kompotom). Šlag i smjesa sira se promješa pa se namaže na tijestu, I onda se slažu izrezane jagode. Nakon toga se poklopi i ponovi postupak, smjesa pa dekoracija s izrezanim jagodama. Pošto ima puno smjese ja sam zadnji put gornji sloj stavila samo šlag i jagode, znaći kad sam promješala smjesu sa šlagom nisam stavila cijeli šlag, nego samo pola čak i manje. I ta kombinacija bila je OK. Hajde u slast pa javite kako je prošlouser posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Torta od jagoda i sira
9.5.2008 23:11:18   
Ruža
Hvala Koka!user posted image  Sutra ćemo probati pa ti javimo!

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Torta od jagoda i sira
12.5.2008 11:20:19   
cokolada
cure jel imate kakav dobar recept za rodendanku tortu za djecicu, moj mali zvrkic ovaj vikend slavi 2. rockas?

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Torta od jagoda i sira
30.5.2008 23:09:53   
mirna
Radili smo danas ovu tortu. meni nije baš ispalo puno kreme...user posted image   moja modla je promjer 27 cm, koka ti si valjda radila u 25 cm...?  mislim da bi bilo taman da sam uzela 500g sira. krema je fina..dodala sam još i divlje jagode koje smo danas nabrali i stavila sam instant želatinu u šlag..javit ću sutra da li je bila fina...

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Torta od jagoda i sira
31.5.2008 0:04:37   
koka
Točno 25/34. Meni dođe puno kreme . Bili su nas izbrisali pa sam sad zaboravila napisati mjere. Ruža ja bila isto napravila s želatinom al neznam kako je ispalo. 

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Torta od jagoda i sira
31.5.2008 13:42:50   
mirna
ej koka!user posted image super je ispalo..torta je jako fina..drugi put moram uzeti malo više kreme. ako se radi sa želatinom onda treba obavezno namočiti biskvit. ja sam namočila s vodom, limunom i šećerom.
mislim da bi ova torta bila izvrsna i s ananasom, borovnicama ili nekim drugim voćem...ja inače ne volim baš torte, ali ova je stvarno lagana..

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Torta od jagoda i sira
31.5.2008 14:09:03   
koka
Baš mi je drago. Šteta što nisam napisala mjere, jer moja svekrva ima malo veći pleh i ona stavlja pola kg sira, al ja sam dala mjere za manji pleh. Ja sam jednom radila s ananasom, tako da sam biskvit poškropila s onim kompotom, nije bilo loše al preferiram ovu verziju s jagodama. U slast.user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Torta od jagoda i sira
31.5.2008 14:37:32   
Elena
user posted image Bravo cure za recept,ocigledno da je torta ljepa,ali jauser posted image user posted image user posted image ne mogu ni pomisliti da je pravim jer Martina ne sme ni mljeko,ni sir,a ni jagodeuser posted image pa ne ide mi da je pravim i mi jedemo a ona ne.zar ne?Zato samo sto sam napravila ARMAK ne znam dali ste cule za to,kod nas obavezno se pravi za Procka.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Torta od jagoda i sira
1.6.2008 23:08:23   
anne
user posted image Probala i ja tortu. Ispala je super. Malo sam stavila previše šećera pa sam poduplala sve mjere. Ispalo ju je jako puno. I MM i Petri se sviđa. Jedino sam trebala malo više namočiti tijesto. Probati ću i  u kombinaciji s drugim voćem. Ne bi bila loša ni da se radi s jednim slojem tijesta. Njam!!!

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Torta od jagoda i sira
28.12.2008 14:22:01   
mirna
Cure da li je netko ovu tortu radio i s nekim drugim voćem? Razmišljam da bi ju napravila malome za rođendan...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Torta od jagoda i sira
28.12.2008 16:19:02   
Ruža
Mirna jako je ukusna i bez voća.user posted image  A vjerujem da bi kombinacija kivija i banana isto dobro išla. Kad Vladek ima roćkas?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Torta od jagoda i sira
31.12.2008 15:41:21   
mirna
4.1.  sumnjam malo u kivi jer smo jednom imali tortu s kivijem pa je bila prekisela.. a banane pocrne ili ne?

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Torta od jagoda i sira
31.12.2008 15:44:28   
Marta j
Mirna banane ti nece pocrniti ako ih nakapas limunom ja sam danas radila tortu od baanana slicna je ovoj.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Torta od jagoda i sira
8.5.2010 20:54:02   
troubled
jučer sam je radila...nakon što sam uspjela iskopati ovaj recept...
danas smo puhali 17 svjećica.... user posted image
savršena je user posted image user posted image user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Torta od jagoda i sira
8.5.2011 19:55:59   
troubled
user posted image user posted image user posted image
opet sam je radila...
danas smo puhali 18 svjećica user posted image user posted image user posted image
i dalje je jednako savršena user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Torta od jagoda i sira
3.6.2011 19:18:49   
mirna
Napravila sam je danas.. sa zelatinom... za rockas od MM... dolazi danas pa je iznenadjenje... izgleda njami njami... jos smo s malim dodali malo svijezih borovnica... user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!