|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Torba za rodilište
28.8.2008 17:12:24   
Ruža
Curke evo me u fazi pakiranja pa da utvrdimo gradivo!
Evo što sam spakovala:
- kućni ogrtač
- papuče
- plastične japanke za tuširanje
- jedan veliki i jedan mali ručnik ( u pričuvi kod kuće spakovano u vrećicama još da mi mm donese )
- 10 kom jednokratnih gaćica
- čarape
- 2 grudnjaka za dojenje
- ulošci za grudnjak - trebaju li uopće u rodilištu?user posted image
- paket velikih uložaka-pelena
- paket noćnih uložaka ( ako krvarenje ne bude baš jako user posted image )
- vlažni wc papir
- vlažne maramice
- vlažne maramice za intimnu njegu
- šampon i gel za tuširanje
- kaladont i četkica za zube
- krema za lice
- češalj
- dezodorans
- octenisept za rane ( nema više bivacina u sprejuuser posted image  pa su mi to dali )
- krema za bradavice bepathen
- paket pelena za bebu 28 kom - kod nas se nose u rodilište, hoće mi to biti dosta?user posted image
- dudica za bebu
Još ću dodati kad krenemo knjigu, fotić, mobitel, punjač i dokumentaciju. ( spisak na torbi da nešto ne zaboravimuser posted image )

Mislim da sam sve nabrojala, svaki savjet i ispravak je dobrodošao!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 17:19:44   
troubled
baš sam htjela pitati gdje je fotić....to je meni bilo prvo user posted image user posted image user posted image
a danas je paula rekla - mama će sigurno u rodilište nositi laptop da može odmah prijateljicama na ringeraji javiti - rodila sam!
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 17:26:59   
troubled
spavaćicu dobiješ u rodilištu?

u dubrovniku žene nose svoje spavaćice....ja u splitu nisam mogla ni kućni ogrtač - sve njihovo....
pelena je i previše draga....bolje požuri s đuricom kući user posted image
knjiga? volim optimiste user posted image user posted image user posted image
a gdje je maskara i ruž za usne? moraš se malo urediti bar za izlazak iz rodilišta (kažem ja koja se šminkam jednom u dvije godine....ali ipak....tada jesam) user posted image
dudica? je li beba s tobom ili ti je donose na dojenje?

i svakako spakiraj (bez smijeha molim!) kolut dječji za plivanje! onaj na napuhavanje...imaš ih za par kuna u svim dućanima...pa kad rodiš neka ti ga dragi napuše (ja probala sama i ne uspjela)....to ti je za sjedanje user posted image
ako baš, baš nećeš s tim u rodilište (ja jesam, pa je sutradan bilo more kolutova na odjelu) onda ga svakako nabavi za doma user posted image
...
kad se još čega sjetim dopisat ću user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 17:33:32   
maja
Slažem se da uzmeš šminku, jer ipak neka mama izađe lijepa iz bolnice i fen ne zaboravi. Ja sam isto nosila dvije spavaćice i piđamu, jer kod nas se ništa ne dobiva. Uzmi si čarape za svaki slučaj jer ko zna kakvo će vrijeme još biti pa da se ne smrzneš! I kupi si ručnu izdajalicu, košta ti nekih 30 - 40 kn, ako već nemaš Aventovu ili sličnu, ja u bolnici imala obadvije i silikonske šeširiće ako imaš male bradaviceuser posted image Ne zaboravi spremiti robicu za bebu kad ide doma, da se dragi muž ne opterećuje sa time jošuser posted image

I da ovo što si napisale noćne uloške ako krvarenje ne bude veliko, hja sam si ih stavljala svakako jer su duži + onaj vatirani uložak, kojih sam inače imala 5 paketa i trebalo mi, pošto ih češće mjenjaš!


< Poruku je uredio maja -- 28.8.2008 17:35:18 >


_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 17:51:30   
troubled
da...vatiranih uložaka svakako više....malo ti je jedan paket....

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 18:45:38   
Anoniman
I osim robice za bebača za izlazak iz rodilišta, spakiraj i za sebe, da ne bi slučajno išla doma u šlafruku! user posted image  I stavi sve to na vidljivo mjesto da dragi zna gdje i kaj treba uzeti kad ide po tebe. Ja sam svojem skoro morala crtati! Sve sam stavila u autosjedalicu za bebu u vrećicu, pa je donio sve skupa.

I, sretno, Ružo! S tobom smo...

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 19:04:36   
tonkica
Mislim da si sve nabrojala što ti treba. Jedino bih komentirala octenisept za rane. Nama su u bolnici svi decidirano rekli da osim vode ništa ne stavljamo na ranu. Jer se može desiti da ti sredstvo ostane na rani i kad se suši steže kožu oko rane.
Ja nisam ništa osim vode koristila i već nakon 10 dana nisam imala konce na ranama.
SRETNO! Držite se ti i Đuro! PUSA od nas.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 21:02:21   
koka
Uzmi si paketić nekih keksića(plasmon ili petitte) ako zakasniš na ručak ili večeru a budeš gladna( a može i sladoleduser posted image user posted image user posted image ).Ja sam si uzela i litru jane, i male vrečice jer da možeš stavljati unutra smeće, uloške itd . jer vjeruj mi svašta sam vidila po wc-ima.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 21:08:46   
BUMBIKA
Slažem se sa svime nabrojanim,samo mislim da ti dudica neće trebati.Ja ju nisam imala,a ni jedna druga u mojoj sobi(mislim da čak kod nas i nisu dali).Meni su bile zgodnije spavaćice nego piđame zbog pregleda!
Ulošci za grudnjak meni nisu trebali odmah,al šta te košta stavi si par komada!


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 21:50:13   
Ruža
Joj zlatne ste curke, hvala vam puno! user posted image Spavaćice se dobiju kod nas u rodilištu, nažalost.user posted image Rekli mi svi da spakujem i šivaći pribor pošto ne rijetko budu bez dugmadi, ali pošto igla i ja nikako skupa ja ću paketić ziherica ubaciti.user posted image
Ove uloške pelene sam dobila, stvarno su ogromni, kao pelena bez čičaka. A kod kuće ostaje spakovano u nosiljki stvari za Đuru i mene kad budemo išli kući i još dvije vrećice sa ručnicima i ulošcima koje će mi mm donositi po potrebi. Još mu samo žute ceduljice poljepim.user posted image
Bebe budu sa mamom i svi su mi preporučili da uzmem dudu svakako, kad nema glavne sestre svi ju koriste.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 21:51:11   
troubled
onda si spremna.....relax and enjoy user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 21:52:33   
mirna
Bebe budu sa mamom i svi su mi preporučili da uzmem dudu svakako, kad nema glavne sestre svi ju koriste.

nemoj ako zelis da ti krene s dojenjem...ako vec kupujes dudu, kupi nuk (anatomski oblik). Ja sam dudo stavila tek kada je bio star 1 mjesec..

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 21:56:30   
Ruža
Tek sad mi sjeda da je to stvarno tu.user posted image
Mirna uzela prvo nukovu dudicu i dok sam još hodala po dm_u sretnem ženu koja mi je rekla da nukove izazivaju grčeve i da zamijenim za aventovu.user posted image  I ja ju poslušala.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 21:58:06   
mirna
nukove su jedine antomski oblikovane ( po obliku bradavice u djetetovim usnama dok cica). mi smo ju koristili i nismo nikada imali grceva..

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:00:00   
BUMBIKA
Ja mislim da ti dudica neće trebati odmah.Ja mu isto nisam odmah dala.U početku ju je htio,a sada ju ima samo kad ide spavati.
Ja imam aventove dudice,a imala sam i jednu nukovu,al sam ostala na aventovim.
A to za grčeve,prvi put čujemuser posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:00:03   
božica
oj rosa sve je 5
al ja bi jedino ibacila bepanten da sa njim mažeš bradavice---rađe neku lanolinsku kremu(dm 15kn)---koja se ne treba ispirati(ali ćeš ju ipak isprati)


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:07:26   
troubled
za grčeve i ja prvi put čujem....paula je imala aventove dudice, nama su bile super....ali slažem se da ne treba s tim žuriti, bit će vremena bude li trebalo user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:08:43   
Ruža
Mirna vjerujem ti, ali išla ona samnom do police da zamijenim.user posted image
Nasjela sam.user posted image  
Božita nije bilo te kreme u Dm_u, pa su mi ovu dali u apoteci.
Bumbika i ja bi voljela izbjeći dudu, ali nek se nađe ipak.user posted image
Ajme curke sad me panika lovi.user posted image user posted image user posted image  


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:10:07   
troubled
bepanten je meni bila zakon krema....
kad su mi prokrvarile bradavice s njom je prošlo do sljedećeg hranjenja....
a svaku ćeš i tako i tako isprati user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:11:51   
BUMBIKA
Ajde Ružo,bez brige sve će biti uredu!!Panika će te tek uhvatiti kad te počnu trudovi!!!user posted image user posted image
a ti se onda samo sjeti da ćeš ubrzo upoznati svog bebača i naravno da smo sve mi uz tebe i da mislimo na tebe!!!!!
Kad ideš ponovo na pregled,zaboravila sam?

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:14:41   
FIONA
user posted image user posted image user posted image ...mogu ti sam reći sretno i polako mene panika hvata od pomisli kaj bum sve morala pripremati za bolnicu... kad čujem da se netko od vas sprema za slijedeću fazu kao ti u ovom slučaju za bolnicu obuzmem me neki osjećaj i počnem se pekmeziti kao da ja idem u bolnicu... isusek ,isusek kaj hormoni rade...user posted image


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:14:53   
Ruža
Hvala Bumbika!user posted image  Sutra idem na pregled opet.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:15:24   
njanja
IZVORNA PORUKA: 3curke

I osim robice za bebača za   I stavi sve to na vidljivo mjesto da dragi zna gdje i kaj treba uzeti kad ide po tebe. Ja sam svojem skoro morala crtati! Sve sam stavila u autosjedalicu za bebu u vrećicu, pa je donio sve skupa.

 IDENTIČNO, ha ha ha...I u tu košaru za izlazak Jana iz rodilišta sam stavila 2 vrežice: roba za Jana i roba za mene..i na svakoj vrećici sma napisala na post-it poruku šta je šta...On je lijepo sve donio, pa čak i te porukice user posted image  Ah, muški...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:16:28   
BUMBIKA
Ajde,pa nam javi kako je prošlo!

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Torba za rodilište
28.8.2008 22:18:19   
njanja
IZVORNA PORUKA: Ruža

Mirna uzela prvo nukovu dudicu i dok sam još hodala po dm_u sretnem ženu koja mi je rekla da nukove izazivaju grčeve i da zamijenim za aventovu.user posted image  I ja ju poslušala.user posted image
 Jan ima nukovu dudici i nema grčeva....Mislim da dude nemaju apsolutno nikakve veze sa grčevima....Nukove preporučaju stomatolozi....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!