|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prehrana djece alergične na mlijeko
15.3.2013 11:51:31   
Ninaa
Maleni ima godinu i alergičan je na mlijeko, dosta smo ograničeni kaj se tiče jelovnika jel ne smije ni alergene namirnice tipa rajčica, jaja, i sve tak jače alergene da ne bi bilo jer do 3 godine ne mogu sigurnoo utvrditi na što su alergični. povrće mu baš i ne ide pa mame sa iskustvom dajte neke ideje. Hvala

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prehrana djece alergične na mlijeko
11.6.2013 9:09:58   
monstrum
IZVORNA PORUKA: Ninaa

Maleni ima godinu i alergičan je na mlijeko, dosta smo ograničeni kaj se tiče jelovnika jel ne smije ni alergene namirnice tipa rajčica, jaja, i sve tak jače alergene da ne bi bilo jer do 3 godine ne mogu sigurnoo utvrditi na što su alergični. povrće mu baš i ne ide pa mame sa iskustvom dajte neke ideje. Hvala


Tko ti je to molim te rekao? Mi smo našu curicu testirali s navršenih godinu i pol...i nakon prve reakcije i mojih suza kad sam vidjela na šta je sve alergična, prilagodbom hrane smo se rješili puno briga i problema... sad znam što joj smeta i to izbjegavam..

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prehrana djece alergične na mlijeko
13.12.2013 18:27:33   
mamma2
Help, tko zna nešto? Moja mala djevojčica nije na ništa alergična (radili pretrage):), ali kad got popije mlijeko zaboli je trbuh.Dugo je dojila (2,5g.). za sad smo mlijeko odbacili, pedijatrica za sad nije dala nikakve pretrage.ima li tko sličnih iskustva?

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prehrana djece alergične na mlijeko
14.12.2013 13:13:12   
leot
Ako djetetu nesto ne odgovara ili reagira bilo kako na namirnicu (osipom,lisajem,crvenilom,bolovima u trbuhu,zatvoru,proljevu i slicno) izbjegavati tu namirnicu! Klin se klinom ne izbija i to je pravilo za alergicare.
Bitno je znati da ako test pokaze da nije alergicno na mlijeko ne znaci da stvarno nije. Mlijeko u sebi ima dodatke da ostane u tertapaku,plasticu "svjeze" i na to reagiraju djeca. Da date djetetu mlijeko od krave koja samo pase i nije bila nikad pod antibioticima ili joj nisu davali hormone koji stimuluiraju proizvodnju mlijeka (sta ova kupovna mlijeka imaju+konzervanse),sumljam da bi reagirala na takvo mlijeko.
Isto je sa cokoladom,test mozda ne pokaze alergiju na cokoladu(odnosno na kakao) a dijete reagira. Napravite kolac sa kakaom(bez cokolade) vjerojatno nece reagirati.

za voce i povrce je relativno,ipak se voce opere,povrce termicki obradi pa nema reakcije ako stvarno ne smeta sastav namirnice tijelu.

moje dijete je bilo na testu sa gdinu i pol i pokazalo mu je da nije na nista alergican. Stalno je imao crvene plikove po licu. Na kraju se uspostavlio da je alergican na namirnice koje su spricane(voce i povrce organsko cak i jagode mu ne smetaju),mlijeko (skoro ga ne koristimo,rade jogurt ili nista-ili mlijeko za djecu-hipp,aptamil i slicno),cokolada (cim pojede malo vise odmah se osipa),musle(ne ubrajam confleks i zobene)
treba izbjegavati namirnice koje su same po sebi alergent i za koje znate da su pumpane konzervansom-MLIJEKO.
test pokazuje reakciju na konucentrat namirnice,a ne na namirnice koje mi zapravo koristimo.

evo,nadam se da sam uspjela objasniti i nadam se da cete shvatiti alergije ozbiljije nego se to cimi.
Ja zivim cijeli zivot u obitelji alergicara i to je jako opasno ako se ne pazi. Sama sam alergicar i gotovo cijelo vrijem sam na tabletama claritin,moje dijete je zbog mog neznanja bilo na sirupima za ublazavanje alregije godinu dana. Ne zelite to zivit. Pazite sa hranom jer svasta serviraju i pakiraju danas.
Iako da se razumijemo,nemorate preci na bio i organsko (to ipak uzima iz budeta dosta novaca) samo treba paziti i biti mastovit u kuhinji.



_____________________________

Volim sto postojis <3
18.1. L
21.06. L.

(Odgovor članu mamma2)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prehrana djece alergične na mlijeko
14.12.2013 14:55:01   
mamma2
Baš Vam hvala na odgovoru i malo utrošenog vremenu:)
Zahvaljujem što još do sada nismo imali iskustva sa alergijama, a nadam se da je i ovo prolazno, kažu da se to da stabilizirati.:)

(Odgovor članu leot)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prehrana djece alergične na mlijeko
16.1.2014 20:09:57   
Durdjica
Ako je u pitanju alergija na kravlje mlijeko, danas imaš puno alternativa...bademovo, zobeno, rižino..

(Odgovor članu mamma2)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!