|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poprečni položaj bebe
26.1.2011 12:20:43   
Freya
Od početka trudnoće moja je beba u poprečnom položaju. Sada smo 27. tjedan. Moja ginekologica to nije ništa posebno komentirala, ali  koliko čitam po internetu to je najgori položaj u kojem se beba može naći i na samom porodu može doći do velikih komplikacija. U stvari ako beba ostane u tom položaju preporuča se carski rez (a koliko vidim čak je i on opasniji kad je beba tako smještena). Ono što mene brine je što ću rađati u Riječkom rodilištu, a oni su poznati po tome što izbjegavaju carski do zadnje nužde. Nikako ne bih željela da beba ili ja snosimo neke trajne posljedice zbog toga.
Zanima me ima li koja cura kojoj je beba bila u poprečnom položaju cijelo vrijeme pa se na kraju ipak okrenula u pravi položaj za porod? Još ako je koja cura iz Rijeke pa da ima iskustvo iz našeg rodilišta bilo bi super...
Zahvaljujem svima unaprijed!

_____________________________

U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 12:24:41   
drugasrecica
ne znam baš puno o poprečnom položaju, ali mislim da taj bebin položaj nije konačan, zato ti gin još ne govori puno da te ne preplaši...
ja sam imala dva carska zbog krivog položaja bebine glave, obje su išle licem umjesto tjemenom, a ni to se nije moglo znat unaprijed nego zadnji čas kad porod već počne
držim ti fige da sve bude dobro i da se bebica lipo okrene user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 12:27:09   
Bebys
moja je tako bila..ali ja nisam rodila u rijeckom rodilistu...
moja je bila i ostala tako
glavica je bila meni ispod desne strane dojke a guza ukoso kod lijevog jajnika kako neznam drugacije da ti objasnim..
uglavnom golicala me kosicom stalno i to me nasmijavalo..ja sam tocno osjetila...sama
polozaj...
MENI JE AUTOMATSKI BIO ZAKAZAN CARKI...i nije bilo nikakvih dodatnih problema..sve proslo super..s time da mi se rodila sa 37 tjedana...ali je bilo savrseno sve ok
to zelim i tebi
NA TVOME MIJESTU JA BI TRAZILA SAMA CARSKI ...i molila ali ja mislim da ce oni to sami vidjeti..
lijecnici NIKADA NE RESKIRAJU ZIVOT BEBE...bar ja koliko znam...sretno i nebrini se..

javi se kako je i sta kasnije...

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 12:27:26   
lavica81
ma ima još vremena da se bebica okrene, zato ti ginekolog ništa i ne govori. Ukoliko ostane tako ja bi se, da sam na tvom mjestu, dogovorila s nekim ginekologom da mi napravi carski rez (valjda se to možeuser posted image )

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 12:28:14   
Bebys
da naravno zaboravila sam ti reci da se beba ima jos puno vremena okrenuti..
kod mene nije ...ali obicno se zenama okrene...to ti krece dva tri tjedna pred porod...sretno

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 12:31:48   
Freya
Ajme, hvala cure, koliko odgovora u tako malo vremena. Ja se nadam da će se okrenuti u pravi položaj. Nije mene strah ni carskog, nego činjenice da ga u Riječkom rodilištu izbjegavaju pa se bojim da će nas dugo mučiti (ukoliko se beba ne okrene) i da li će onda sve biti u redu.
Nisam sigurna može li se kod nas dogovoriti s nekim dr. carski, osim možda u privatnoj poliklinici za što ja nemam novaca.
Uglavnom....javit ću svakako što će biti na sljedećem pregledu, a do tada svako vaše iskustvo je dobrodošlo.

_____________________________

U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 13:07:56   
Točkica28
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 14:25:25   
cuba
Freya koliko znam (a i sama sam to iskustvo prošla) u svakom rodilištu ti odgađaju carski rez do zadnjeg trena. Doktori su uvijek za prirodni porod i tek na kraju ukoliko dođe do nekakvih komplikacija se odlučuju za carski rez.
To je ipak operacija koja je opasna kako i za mamu tako i za bebu. Uz to, košta. Ipak je tu tim od 10 ljudi koji su prisutni tijekom operacije, od anesteziologa, babice, ginekologa do medicinskih sestara (bar ih je na mojoj operaciji toliko bilo).

Ali s obzirom da si tek u 27tjednu mislim da nemaš razloga za zabrinutost jer ima još jako puno vremena da se bebica okrene. Meni se R okrenuo glavicom put dolje u 31 tjednu trudnoće.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 14:27:44   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Točkica28

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 14:33:30   
vvd
mi smo bili svakako pa od 28-32kosi,pa onda 35 glavica ,pa 37 guza,pa 38 glavica i dečko se i dalje vrti sutra je kontrola ša ćemo vidjeti...imam poznanika gin.u ri rodilištu rekao je zadak vaginalno a poprečni ili kosi obavezno ide carski.....proplakala,nagledala se ljepih i loših filmića  i sad se već opustila...bitno da budu bebe i mi ok.....

ne sekiraj se puno kao i ja ubila sam se noćima misleći a on se i dalje vrti... 

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 16:07:36   
Freya
Hvala svima na podršci...znam da ima vremena i ne treba još brinut...ali teško je barem ne pomislit na to. vvd nadam se da ćemo obje na kraju imati lak porod i da će se bebice okrenuti kako spada!:)

_____________________________

U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama

(Odgovor članu vvd)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 16:16:00   
beba_B
Cao Freya,

moja beba je sve do zadnjeg pregleda bila lezala poprecno. Zadnji pregled sam imala prosli petak, sada sam u 34. tjednu. Na svim pregledima do sada gyn nista nije govorila, osim da ima jos vremena. Sad na zadnjem je bas komentirala: "A, okrenila se! user posted image " ... S obzirom da i ti imas jos vremena, ne bi se brinula na tvom mjestu.

U zadnjem broju casopisa "Moje dijete" imas clanak o djetetu koje nije okrenuto u stomaku glavicom prema dolje, i sto sve moze pomoci da se okrene u pravilni polozaj...

Ne stresiraj se unaprid, sve ce bit ok. user posted image

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Poprečni položaj bebe
26.1.2011 16:55:03   
drugasrecica
ja sam svakakve vježbe radila, uvik šetala, svašta radila i brate mili ništa mi nije pomoglo...
kod mene je suđeno tako user posted image

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu beba_B)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Poprečni položaj bebe
17.2.2011 8:04:31   
emab
Evo i mi sijedeći tjedan idemo na UZV pa ćemo vidjeti da li se okrenula. Doktor zadnji put ništa nije komentirao, samo je rekao da je još poprečno (bila sam 26+6 po uzv-u). slijedeći tjedan ću biti u 34. tjednu pa se nadam da se okrenula nagavačke user posted image .

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Poprečni položaj bebe
24.2.2011 11:16:09   
emab
curka se okrenula na glavicu user posted image user posted image user posted image  i još si je skratila termin za tjedan dana user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Poprečni položaj bebe
24.2.2011 11:17:53   
Bebys
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Poprečni položaj bebe
24.2.2011 11:25:57   
modesty blaise
Evo ovak,
moja prva beba je bila poprečno okrenuta na samom porodu, to se tak namjestila zadnji tjedan jer je bila velika i valjda zapela poprečno pri okretanju.
U to vrijeme ja sam živjela u Rijeci i završila u rađaoni. Došla otvorena 6 prstiju i nisu željeli ni čut za carski u početku. Vele, probat ćemo prirodno, mada je prisutna babica odma rekla da to po njoj nebu išlo. Dobila sam 5 boca dripa i bila 17 sati u rađaoni. Ne moram ni reč kak mi je bilo... Na kraju u noćnu smjenu došao prof Kirinčić (on je sad pokojni) i čim me vidio po hitnom postupku me poslao na carski.
Sva sreća da je moja beba cijelo to vrijeme mirno spavala u mom trbuhu i opće se nije trudila izaći van pa je s toga s njom bilo sve u redu.
Nadam se da tebi neće to isto priuštit , potrudi se sama da ti se to ne dogodi...Al za tebe ima još puno vremena da ti se bebica okrene u normalan položaj do poroda....
Sretno!

< Poruku je uredio modesty blaise -- 24.2.2011 11:28:22 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Poprečni položaj bebe
24.2.2011 11:49:33   
Bebys
pa da moja beba je isto bila poprecno i odmah mi je zakazan carski ...rez i ona dosla i prije sa 37tj
i svejedno je kada mi je osao vodenjak isto odmah bio carski pukao je u noci a carski sam imala sutra dan u pola 2 popodne...

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Poprečni položaj bebe
24.2.2011 12:20:00   
emab
Ja se nadam da se više neće okrenuti poprečno, jer sutra smo punih 35 tjedana, a doktor kaže da je jako krpna i da ne vjeruje da će se više okrenuti.

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Poprečni položaj bebe
25.2.2011 9:08:38   
L4AURA
poz!

Samo da se pridružim , ja sam svoju drugu curicu rodila na carski jer je bila zadak do zadnjeg dana , ali moja prija je imala poprečni položaj bebe cijelu trudnoću do samog kraja.K ad su je uhvatili trudovi već su je pripremili za carski beba se sama okrenula i ona rodila u 10 min prirodno.zato nema staha user posted image

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Poprečni položaj bebe
25.2.2011 9:37:26   
emab
Mrak - baš je dobro čuti nešto pozitivno. Hvala!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu L4AURA)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Poprečni položaj bebe
25.2.2011 13:42:12   
Freya
IZVORNA PORUKA: modesty blaise

Evo ovak,
moja prva beba je bila poprečno okrenuta na samom porodu, to se tak namjestila zadnji tjedan jer je bila velika i valjda zapela poprečno pri okretanju.
U to vrijeme ja sam živjela u Rijeci i završila u rađaoni. Došla otvorena 6 prstiju i nisu željeli ni čut za carski u početku. Vele, probat ćemo prirodno, mada je prisutna babica odma rekla da to po njoj nebu išlo. Dobila sam 5 boca dripa i bila 17 sati u rađaoni. Ne moram ni reč kak mi je bilo... Na kraju u noćnu smjenu došao prof Kirinčić (on je sad pokojni) i čim me vidio po hitnom postupku me poslao na carski.
Sva sreća da je moja beba cijelo to vrijeme mirno spavala u mom trbuhu i opće se nije trudila izaći van pa je s toga s njom bilo sve u redu.
Nadam se da tebi neće to isto priuštit , potrudi se sama da ti se to ne dogodi...Al za tebe ima još puno vremena da ti se bebica okrene u normalan položaj do poroda....
Sretno!


Ajme, strah me upravo ovoga što se tebi desilo, u Rijeci stvarno nisu normalni s forsiranjem prirodnog poroda.
Nego što se ovog boldanog tiče, kako da se potrudim?

_____________________________

U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Poprečni položaj bebe
28.2.2011 14:28:34   
L4AURA
Freya nemože te netko forsrati i staviti tebe i bebu u rizik.
Prirodni porođaj se forsira jer i ptice na grani to već znaju da je bolji ali ako ne ide prirodno ne ide.user posted image
Ja sam imala dva carska i sada idem ako Bog da na treći pa šta se može.
Nemoj se ubijati , teško je unaprijed znati što će biti.user posted image

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Poprečni položaj bebe
28.2.2011 14:38:41   
modesty blaise
nadam se da će ti se bebica okrenuti kako treba do poroda a ono kaj sam boldala ..ja sam si našla vezu tak da sam unaprijed dogovorila carski (na to sam mislila)....beba mi je i ovaj put bila velika i okrenuta na zadak i nisam više želila ni p od prirodnog poroda

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu L4AURA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Poprečni položaj bebe
28.2.2011 14:48:22   
lilia
 Ovi u Ri vole držati do zadnje sekunde ako se može pa onda kad se izmučiš ko pas te stave na carski.
Sigurna sam da bi Freya potpisala za carski samo da je ne drže tamo cijeli dan jer taj strah šta će biti ne može nitko umanjiti.
Freya možda se bebica i okrene a ako i ne bit će sve ok, vidjet ćeš.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu L4AURA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Otac djeteta
пеперутка16

Da li biste dali djetetu da ime oca napiše prazno, tj. "nepriznatog očinstva", jer ste u lošim odnosima s mužem i jer on ne prihvaća dijete?

Da. (0%)

Ne. (0%)


Broj svih glasova: 0

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!