|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Patronažna sestra
29.6.2008 12:10:23   
tonkica
Na zadnjem pregledu mi je medicinska sestra rekla da se prije rođenja obratim u naš Dom zdravlja i najavim kad mi je termin i kad se beba treba roditi radi patronažne sestre. Kakva su vaša iskustva? Da li se to treba najaviti unaprijed ili je dovoljno kad se beba rodi poslati mm u Dom zdravlja da to obavi?
Jer koliko se sjećam, šogorica kad je rodila 2 nećaka nije ništa unaprijed najavljivala.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Patronažna sestra
29.6.2008 13:05:00   
Puli
ja sam otišla u dom zdravlja pred kraj trudnoće
upoznala sestre
dala podatke
i uzela telefonski broj


pa ti savjetujem da i ti to napraviš dok si u komadu
pa kad dođeš doma s miom samo ih zvrcneš da ste stigle


(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Patronažna sestra
29.6.2008 13:11:47   
tonkica
Super Puli, tnx na informaciji! Sutra i preskutra mi je mm slobodan, pa ćemo prošetat do Doma zdravlja i obaviti i to. user posted image

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Patronažna sestra
29.6.2008 13:34:56   
maja
Ja nisam nikome javljala, valjda ove u bolnici jave jer mi je patronažna došla odmah drugi dan! Ali ne znam kakva je ituacija kod vas pa odi bolje javiti!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Patronažna sestra
29.6.2008 13:54:05   
tina1602
kada sam izlazila iz bolnice, sestre na otpustu su mi dali broj i rekli mi da ju nazovem...

_____________________________

20.10.2007. - Kristina i Boris
25.12.2007. - došlo je naše sunce, Luna

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Patronažna sestra
29.6.2008 15:13:29   
njanja
Tonkice, meni je moja sestra od ginekologa javila patronaznoj da sam trudna i patronazna me zvala i posjetila 2,5 mj pred porod. Tako da ako kod vas to nije princip, samo ti zovi u dom zdravlja da se upoznate prije...
A kada rodiš, onda iz rodilišta javljaju patronaži i oni te čekaju dok dođeš doma....i sljedeći dan odmah dolaze (ja sam svoju za svaki slučaj još nazvala kada sam stigla doma jer sma zbog carskog ostala duze u bolnici).....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Patronažna sestra
29.6.2008 19:47:48   
alea
ja se nisam trebala najavljivati patronažnoj jer me ona sama odlučila potražiti još na početku trudnoće da me savjetuje o prehrani, pripremi na dijete i o svemu drugom.user posted image  inače prednost je da živim u malom mjestu pa su se vijesti brzo proširile do Doma zdravlja pa sam s te strane dobro prošla jer se nisam trebala prijavljivati. tako sam prije vremena upoznala patronažnu koja mi sad svaki mjesec redovito dolazi, a kad rodim će me posjećivati svaki drugi dan i uvijek mi je dostupna na mobitel!user posted image

_____________________________

Lucija 28.07.2008.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Patronažna sestra
29.6.2008 20:22:44   
božica
IZVORNA PORUKA: alea

savjetuje o prehrani, pripremi na dijete i o svemu drugom.user posted image  inače prednost je da živim u malom mjestu pa su se vijesti brzo proširile do Doma zdravlja pa sam s te strane dobro prošla jer se nisam trebala prijavljivati. tako sam prije vremena upoznala patronažnu koja mi sad svaki mjesec redovito dolazi, a kad rodim će me posjećivati svaki drugi dan i uvijek mi je dostupna na mobitel!user posted image

Ovo je SUPER---tako bi trebalo svugdje biti-

A ne ja kada sam rodila prvu morala sam tri broja telefona okrenuti da bi došla do prave patronaže-me prestrašno-i da bi došla dva puta i rekla kada pupak padne nezovite da dođem došla vidjela i rekla ako ću kaj trebati da ju nazovem.heh-nije ni vagu nosala sa sobom ni ništa----------------


(Odgovor članu alea)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Brisano sporočilo]
10.7.2008 0:21:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu božica)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Patronažna sestra
24.7.2008 18:31:40   
slisli
Kod nas u rodilištu pokupe podatke i onda šalju patronažnama... meni moja bila u posjetama dva puta!!
Prvi put je ispisala svu moguću papirologiju a drugi put je došla zbog pupčane vrpce jer je nama otpala tek nakon 10 dana.. i došla to provjeriti... i više se nikada nije javljala!!user posted image


_____________________________

Iris, mamina ljepotica!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Patronažna sestra
24.7.2008 20:01:52   
maja
Ja moram pohvaliti svoju patronažnu jer ona meni još uvijek dolazi! Kako smo došli iz bolnice dolazila je svaki dan dok njemu nije pupak ispao, a od onda dolazi jednom mjesečno!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu slisli)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Patronažna sestra
25.7.2008 8:13:49   
troubled
ja sam patronažnu našla preko veze...
znam da zvuči katastrofa...i jest tako bilo...
trebala sam ići kući u subotu, treći dan(i to mi je bilo rano, jer prvorotkinje u dubrovniku o čijem sam rodilištu sve znala idu kući peti dan...rodila sam u splitu i ovo treći mi se činilo prerano)...
u petak (rodila sam u srijedu) oko 13 i 30 dolazi mi sestra u sobu i pita - hoćete li vi danas doma?
meni upitnika milijardu nad glavom....
-pa znate velika nam je gužva, a s vašom bebom je sve u redu....
-dobro...
-izvolite doći ovamo do telefona, zovite vaše da dođu po vas...rodili ste u 14 i 15, a zakonski beba mora biti u rodilištu 48 sati, pa recite da dođu u 14 i 20!!!!!!!!!!!
ne znam kako su se uspjeli organizirati, ali jesu user posted image
i mi smo tako otišle kući, s tim da su nam rekli da će se patronažna javiti telefonom...u ponedjeljak!!!!!
srećom pa je sve bilo u redu, ali se meni sve to činilo prerano...za ići kući s 48 sati, pa čekati patronažnu tri dana...milijun onih "što ako"....
tako da smo se popodne uhvatili telefona, tko koga zna i već kako to ide...našli smo dragu patronažnu poznanicu od nečije poznanice...i ona je došla odmah navečer...user posted image
dolazila je se dok sam je trebala i zaista mi je bila velika podrška i sigurnost user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Patronažna sestra
30.7.2008 13:26:00   
Dora04
IZVORNA PORUKA: alea

ja se nisam trebala najavljivati patronažnoj jer me ona sama odlučila potražiti još na početku trudnoće da me savjetuje o prehrani, pripremi na dijete i o svemu drugom.user posted image  inače prednost je da živim u malom mjestu pa su se vijesti brzo proširile do Doma zdravlja pa sam s te strane dobro prošla jer se nisam trebala prijavljivati. tako sam prije vremena upoznala patronažnu koja mi sad svaki mjesec redovito dolazi, a kad rodim će me posjećivati svaki drugi dan i uvijek mi je dostupna na mobitel!user posted image



Tako je i kod nas.

(Odgovor članu alea)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
14.5.2010 21:19:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Dora04)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Patronažna sestra
15.5.2010 8:12:08   
troubled
...a sad s magdom smo u rodilištu dobili broj na koji da se javimo i došla je žena za dva dana...
simpatično neko biće...odmah je shvatila da je zapravo i ne trebamo user posted image
trebala mi je za prematanje pupka (draže meni da to netko drugi napravi user posted image )
i za šišanje noktića user posted image ...ali tu se pokazala jednako nespretnom kao i ja pa nisam ustrajala user posted image
došla je tri puta po obavezi, ali nam je ostavila mobitel i često se sretnemo u šetnji i popričamo "s nogu" user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Patronažna sestra
15.5.2010 8:39:02   
mare i gogo
meni je sa kćerkom bijo patronažni user posted image nit ju je pogledao,nit izvagao,mene je ispitao o svemu i svačemu i otišao,s tim da je došao kad je imala više od 2 tjuser posted image i nikad više se nije pojavio

sad mi je sin star 2tj.ali nikoga nema na vidiku,ni meni baš nije potreban ali bih voljela da dođe samo da mi ga vagne da znam kako dijete napreduje a i sad mi ima neke čudne stolice pa bi i bilo drago da netko to provjeri???user posted image user posted image user posted image

kod moje sestre su dolazili često čak je dobivala poklončiće tipa mast za bradavice,dudice...itd.i kaže da je mogla pričati baš o svemu sa njom redovno joj je vagala dijete,pregledavala pupčić.....

da ni mom sinu još nije otpao pupak kćeri je bio otpao kad je bila stara 7 dana a njemu baš ne vidim da bi mogao uskoro,niti ima traga upali,suh je tvrd ali ne otpada pa bi mi i zato dobro došao samo da pogleda....

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Patronažna sestra
15.5.2010 8:48:21   
lidac0605
meni je svaki put došla jednom,oko tjedan dana iza poroda i naravno dovoljno joj je bilo reć da sam sestra-odma bi se pokupila i rekla:"o,pa ja nemam kaj tu tražit"user posted image user posted image user posted image ...kaj je bilo i istinauser posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu mare i gogo)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Patronažna sestra
19.5.2010 20:14:15   
Gogule
po tom pitanju Rijeka ima super napravljeno. Ginek. javi i dođe te patronažna posjetiti prije , i kad rodiš i dođeš doma javiš se i odmah te dođe posjetiti te dolazi svaki drugi dan do prvog kupanja tj. dok pupak ne otpadne.
U Zg je totalno drugačije, uopće nemaš kontakt dok ne rodiš što meni osobno nije ok.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Patronažna sestra
19.5.2010 20:24:35   
adryosijek
to vaganje mjerenje bebe  i bocke ja sam narucena kod doktorice u savjetovaliste patoronozne kod nas to i nerade ona su samo za savjete  nist vise

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Patronažna sestra
31.12.2010 12:51:52   
berny
želim pohvaliti našu patronažau. došla mi je jednom prije poroda. popile kavicu. nabrojala mj je sve što će mi trebati za bebeicu kad se vratimo iz bolnice i to mi je puno pomoglo jer je sve bilo spremno.
kad smo došli doma, dolazila nem je svaki drugi dan. okupala bebicu, pokazala sve oko pupkića, prematanje, nosić... izvagala ga nakon 10 dana i dala upute oko svega što nas je zanimalo. stvarno divna žena.
na početku nismo znali stvarno ništa. veliki zagrljaj našoj patronažiuser posted image

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Patronažna sestra
31.12.2010 12:53:02   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Patronažna sestra
31.12.2010 13:07:58   
BUMBI
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Patronažna sestra
31.12.2010 13:17:58   
skorodolazi beba
krivnjom nase patronazne smo zavrsili u bolnici sa 2tjednauser posted image

tako ako cu ikada imati jos djece ne planiram ju zvati vise ,jedino ako neka druga dode...

_____________________________

Imam dvije predivne kcerkice koje VOLIM najvise na svijetu,imam i muza kojeg volim samo ponekad :-)))))))))

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Patronažna sestra
31.12.2010 13:34:49   
drugasrecica
berny super ti je patronažna user posted image  moja je došla tek 3 dana nakon šta sam doma došla, na 10 minuta jer ja kao imam iskustva; drugi put je došla jedva, pitala me u čemu je problem, pa sam rekla da bih htjela da vidi pupak jel dobro, pa je pristala. Kaže da joj je gužva, da ima puno rodilja, razumim ja nju, ali i ja sam jedna od rodilja

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu skorodolazi beba)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Patronažna sestra
31.12.2010 13:42:49   
berny
drugasrecice i skorodolazi beba, stvarno mi je žao kad čujem takva iskustva.

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!