|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 9:49:29   
mirna
Dječja hrana nerijetko sadrži više masnoća nego 'nezdrava hrana' za odrasle
       

Cheesburgeri, prženi krumpirići i čokolada možda su nezdravi, ali prema nekim istraživanjima jedete li nešto od ovog, možda se hranite zdravije nego mnoge bebe. Naime, dječja hrana nerijetko sadrži više masnoća od nepreporučljive hrane za odrasle.
Prema rezultatima studije nazvane "Nezdrava hrana za bebe" problem pretilosti nastaje već u dječjem krevetiću.

Ispitivanjem više od stotinu različitih vrsta hrane koje se nalaze na tržištu, a namijenjene su bebama i maloj djeci, došlo se do zaključka da mnogi ovakvi obroci sadržavaju puno masti, soli i šećera.
To bi značilo da su djeca od najranije dobi osuđena na borbu s nezdravom i pretjerano kaloričnom hranom.

Tek polovica hrane koja je tijekom istraživanja provjeravana imala je malo zasićenih masti, soli i šećera. Kod jednog od proizvođača, Cow & Gate, čak je svaki deveti proizvod imao preveliku količinu šećera. Jedna četvrtina proizvoda tvrtke Heinz sadržavala je previše masti, šećera ili soli.

Christine Haigh, iz udruge koja je pokrenula kampanju vezanu uz dječju hranu, kaže:
- Gotovo sva hrana za djecu koja se danas nalazi na tržištu oglašava se kao 'zdrava'. Istina je da su neki od tih proizvoda gori od nezdrave hrane koju odrasli jedu. To što se takvi proizvodi ne označavaju, posebno je nečuveno. (NaM)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:21:18   
dominik
uzaso ali istinito...probajte jest cokolino dulje vremena pa bute vidli kako kazaljka na vagi skace

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:24:31   
mirna
Zato ja uvijek pročitam što piše na kutiji... i mi imamo čokolino i sl. doma, ali to ne konzumiramo svaki dan...

najbolje je još ono što sam pripremaš jer znaš što staviš...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:28:50   
koka
je je al što radit.. ja joj dajem i griz i ostalo, trudim se da jede što zdravije. Rokiću ako radimo hamburger, mljeveno meso ja začinim, dečko još nije probao ni majonezu ni kečap. ako ću razmišljat na taj način da što god kupila od papica ne valja onda ću je dojit do 15.god user posted image . ono malo čokolina što joj dam predvečer nadam se da nije toliko štetno. U svemu treba biti umjeren .

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:30:25   
MILLA
ma nikad mu ne bi davala ništa od tih splačina!! kako nešto što ima rok trajanja godinu dana (ili više)... ti obroci od ne znam čega u teglicama mogu BITI ZDRAVI?!! i još ono -reklama " od sviježeg..." ne znam čega? ma daj molim te. nikada mu nisam dala ništa od toga nit ču mu davat!

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:34:40   
dominik
ali opet istina je da djeci treba vise kalorija nego odraslima...trebaju papaiti sve ali umjereno...nikada se nisam zamarala time jer domi kad je prestao cicati postao je zgoljica i nije bas htio jesti domacu kuhau kasicu pa smo kupovali hipp...ne vidim da je bas debeli i da nije zdrav...ako vidim da se deblja smanjimo secer i sl stvari i opet dobro...

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:35:54   
dominik
ovo sa cokolinom sam komentirala jer je mojoj seki na aerobicu dosla cura i zalila se kak nemre smrsavit a ne jede nis samo dve zdjele cokolina kroz dan uz ostalo...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:37:58   
koka
to im je baš pametno 2 zdjele čokolina na dan??

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 10:39:07   
ivanaa
moji to nikad nisu jeli

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 11:37:09   
FIONA
da li kuhati kašice od povrća koje je špricano i meseka koje je uzgojeno uz tablete ili dati ipak hranu koja je morala proći barem minimume koje zahtjeva svjetska zdravstvena organizacija....ne želim da mi mala počne sa rižolinom, čokolinom i sličnim stvarima...za sada je mljekeco i hipp kašica jer mi je pedijatrica rekla ovo gore što mi ima malo smisla...a gle kad bu imala toliko da me bu tražila pomfri i hrenovke sigurno bum skuhala....ne svaki dan ali zakaj da ne probava...ne treba pretjerivati sa keljem, zeljem i tikvicama....samo nek se zna moja liže domaći špek ko luda, sir i vrhnje svaki put užica dva tri mala zalogačića...kaj ja to bu i ona...kuham sve, jedemo sve i za nju ne bu posebna kuhinja...
da li je zdrava dječja hrana...niš nije zdravo u današnje vrijeme!!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 11:49:58   
dominik
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: FIONA

da li kuhati kašice od povrća koje je špricano i meseka koje je uzgojeno uz tablete ili dati ipak hranu koja je morala proći barem minimume koje zahtjeva svjetska zdravstvena organizacija....ne želim da mi mala počne sa rižolinom, čokolinom i sličnim stvarima...za sada je mljekeco i hipp kašica jer mi je pedijatrica rekla ovo gore što mi ima malo smisla...a gle kad bu imala toliko da me bu tražila pomfri i hrenovke sigurno bum skuhala....ne svaki dan ali zakaj da ne probava...ne treba pretjerivati sa keljem, zeljem i tikvicama....samo nek se zna moja liže domaći špek ko luda, sir i vrhnje svaki put užica dva tri mala zalogačića...kaj ja to bu i ona...kuham sve, jedemo sve i za nju ne bu posebna kuhinja...
da li je zdrava dječja hrana...niš nije zdravo u današnje vrijeme!!!!


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 11:56:35   
anaxx
ja se trudim uzgojiti svoje povrće za svoje potrebe (imam mali vrt za salaticu, mrkvicu, peršin, tikvice, pomidore i krastavce poneka tikvica...), krumpir kupujem na veliko privatno u gorskom kotru, a za ostalo ...?
i sve papamo, a moj malac najviše voli pečene krumpiriće, a za doručak špeka i kruha...user posted image , dok je bio manji kupovali smo hipove kašice ...

domače je domače ako znaš tko je to posadio i uzgojio, nisu ni bakice na placu što su nekad bile, znam slučaj gdje je takva bakica ''gnojila'' povrče ljudskim izmetom direktno iz kanalizacije - da ti se želudac okrene

a čokolino... sve ok ako je umjereno i raznoliko pa tako ponekad i čokolino dobro dođe


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 11:59:46   
tikica_69
Ah, mislim da opcenito uopce nismo svjesni kakvo smece danas jedemo a i dajemo djeci da jedu user posted image
Jos sam poprilicno sigurna da su spek, jaja, sir, vrhnje i sve domace koliko god to smatrali kaloricnim, najzdravija hrana za sve nas


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 12:00:14   
FIONA
anaxx slažem se...ja čeka naš špinat sa vrta a do tada je na kašici od hippa...isto je i sa mesekom i ostalim povrčem i voćem....kaj da delam kašicu od jabuke kad mi je ta jabuka stajala nepromjenjena na stolu ne u frižideru mjesec dana i nije joj bilo niš....kaj zdrava je...moš mislit!!!....umjereno i svega pomalo!!! user posted image user posted image user posted image user posted image ...ovo sa špekom i jajcima mi se dopada!!!

moja suseda je skrivala unuku kada je htela na kruh mast i gore češnjak...i nije smjela reči mami a davila se u tome!!!...njezina mama i danas misli kako se njezina mala zdravo hranila i nije jela te domaće gluposti kako ih je nazvala...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...Blanka pozdrav!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 12:01:09   
FIONA
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ah, mislim da opcenito uopce nismo svjesni kakvo smece danas jedemo a i dajemo djeci da jedu user posted image
Jos sam poprilicno sigurna da su spek, jaja, sir, vrhnje i sve domace koliko god to smatrali kaloricnim, najzdravija hrana za sve nas




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nego kaj a to bumo dokazale na roštiljadi!!!! hihiihihihihiihii....user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 12:07:48   
malina
Ma da, a koliko je zdrava ikakva hrana danas.

C'mon, živimo u vremenu prerađene industrijske hrane, ono što se kupuje na tržnicama bolje da i ne znamo gdje i kako raste, špricamo domove sredstvima za čišćenje od bogzna čega.....kad bi krenuo razmišljati o svemu, bolje da se svi skupa upucamo u glavu!

Rijetko tko je u situaciji u kojoj može utjecati na kvalitetu vlastite hrane, dakle samo oni koji sami uzgajaju hranu mogu nešto biti sigurniji (ali nikad ne 100%), a mi ostali........

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 12:09:05   
anaxx
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ah, mislim da opcenito uopce nismo svjesni kakvo smece danas jedemo a i dajemo djeci da jedu user posted image
Jos sam poprilicno sigurna da su spek, jaja, sir, vrhnje i sve domace koliko god to smatrali kaloricnim, najzdravija hrana za sve nas




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  istina!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
5.5.2009 12:50:12   
Indy
IZVORNA PORUKA: anaxx

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ah, mislim da opcenito uopce nismo svjesni kakvo smece danas jedemo a i dajemo djeci da jedu user posted image
Jos sam poprilicno sigurna da su spek, jaja, sir, vrhnje i sve domace koliko god to smatrali kaloricnim, najzdravija hrana za sve nas




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  istina!

još kad je domaće user posted image

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
6.5.2009 2:00:09   
mamica29
Imaš prav Tikica al kaj ak to moj mali neće jesti. ??? neće čuti za sir i vrhnje. Tak je izbirljiv. a nekad ima fazu kad sve jede. Imal je 13,5 kg. Sad je pak smršavil kad je bil bolestan. I tak se vrtimo u krug. Jede čokolino, ali njemu se kile slabo love. Teško nabire a brzo gubi.

_____________________________

JAN 04.05.2006.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
6.5.2009 8:08:22   
FIONA
IZVORNA PORUKA: malina

Ma da, a koliko je zdrava ikakva hrana danas.

C'mon, živimo u vremenu prerađene industrijske hrane, ono što se kupuje na tržnicama bolje da i ne znamo gdje i kako raste, špricamo domove sredstvima za čišćenje od bogzna čega.....kad bi krenuo razmišljati o svemu, bolje da se svi skupa upucamo u glavu!

Rijetko tko je u situaciji u kojoj može utjecati na kvalitetu vlastite hrane, dakle samo oni koji sami uzgajaju hranu mogu nešto biti sigurniji (ali nikad ne 100%), a mi ostali........



znam za nekoliko mjesta u ZGB-i gdje se može kupiti organski uzgojena hrana (bez špricanja, umjetnih gnojivba i sl)...danas niti doma nije organki uzgojeno...ak mi stara luk ne popraši pojede ga neka muha i slićno...vinograd još uvijek galica ali i nekaj unutra...sve je danas koma...navodno HIPP hrana je od organskog uzgoja....da li je tako samo drago Bog znauser posted image user posted image user posted image user posted image ....mi smo galofak generacija...moja mama je znala kaj je zdrava jabuka i pravi okus jagode, ja napola a moja malena možda niti ne sazna!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu malina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
6.5.2009 9:38:25   
mirna
Fiona, reci mami neka metne foliju (onu posebnu za vrt, u biti je to tkanina) preko luka dok je mali, pa neće imati muhe...user posted image Što ga kasnije sadi, to manje je mogućnosti da se pojavi muha...user posted image

Fiona možeš otvoriti novu temu i napisati gdje nabavljaš bio namirnice.

Pozzuser posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
20.2.2012 14:04:45   
alessia
Mislim  da je ova tema lagano pretjerana...kuda to vodi heloou!!!gluposti

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko je zdrava dječja hrana?
17.4.2012 9:55:40   
valnea
Moram priznati da i mene počinje sve više brinuti nutritivna vrijednost dječje hrane. user posted image Općenito se trudim sve više izbjegavati procesuiranu hranu za svog malog i što više spravljati svježe i domaće.
Zanima me, mislite li da je štetno punomasno mlijeko u prahu u sastavu tih dječjih grizeva? Moje zlato obožava keksolino, ali nisam pametna niti po pitanju mlijeka u prahu niti na čemu taj keksolino spraviti. Najukusnije je na kravljem mlijeku ali kad si samo pomislim koliko su krave muzare danas nafilane hormonima i antibioticima, nisam sigurna da činim dobro. Help, mišljenja?

(Odgovor članu alessia)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!