|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grickalice i slatkiši
6.10.2008 9:59:12   
mirna
Koliko grickalica i slatkiša dajete vašoj djeci? Mi grickalice doma ne jedemo, osim ako je u pitanju proljev (štapići) ili ako nam dođe neka posjeta.. Druga priča je ako mi idemo negdje u posjetu ili negdje van gdje vidi drugu djecu da ih jedu.. onda mu ih kupim i ja..

Što se tiče slatkiša: dajem mu jednu čokoladicu na dan poslije jela, ako se sjeti. Ako ne onda mu ne dajem slatkiše.. Kada smo u posjeti pojede ih više...

Ako jede puno grickalica ili slatkiša, ne jede ostale hrane, zato imamo kod nas takav režim..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 10:03:38   
tiha
mi dosta jedemo grickalice ali zato se i jede prvo obrok a onda grickalice naravno zavisi kako i kada! mia stalno ima nesto u rukici i papa ali pred nissom ponekad moze stajati puna zdjelica svega a da nece jesti. ona je takvo djete voli grickalice ali ne pretjerano i jede ih samo kad bas ima zelju!

ali mia to sve nadoknadi i za nju! user posted image

naravno ima dana kada ne zele jesti e onda nema nista od grickalica


_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 10:19:14   
cokolada
Mi doma ne jedemo grickalice pa tako ni zvrkic. Kada dodju gosti za djecu imam uvijek stapice, ribice i smokice pa onda jede. cokoladu jede svaki dan (kinder, zivotinjsko, crnu cokoladu), nesto od toga a pojede kolicinu male cokoladice i to obicno popodne. Voli bombone sve moguce tvrde (pez, tic tac, rondo, cedevita,...) ali to jede kada idemo u kupovinu onda si obavezno odabere bombonceke s kojima se zabavlja dok ja kupujem. Inace nema mjere sa slatkisima i ako mu ne ogranicim kolicinu u stanju je jesti dokle ima.

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 10:32:15   
troubled
sve je u psihologiji...
zakidanje i uskraćivanje u bilo čemu je redovito kontraproduktivno....
na duge staze svakako...
radi toga sam od početka zauzela stav - uvijek ima svega, na dohvat i na raspolaganju...
ne nudim nikad, ali uvijek dam kad traži...
pitate li paulu voli li smoki, odgovorit će kao i svako drugo dijete - naravno da volim
kad zatraži dam joj punu zdjelicu, ako je pojede i traži još, dam joj još....
a traži u prosjeku dva do tri puta godišnje!
što se grickalica i slatkiša tiče, ja sam gora od nje...zato jer je meni bilo uskraćivano kao maloj - nije zdravo, skupo je, sklona si debljanju....dosta ti je jedna kockica čokolade, jedan kolačić....
rezultat je trajan osjećaj zakinutosti...to se u odrasloj dobi može sebi jasno posvijestiti, ali boriti se protiv toga vrlo je teško...jer ne bori se razum, nego ono malo gladno i željno dijete koje je ostalo čučati negdje u meni....

primjer iz života
paula i ja šećući sretnemo babu (moju mamu) i nastavimo dalje zajedno oko 11 ujutro...
prolazeći pokraj pekare paula zaželi pecivo...
kupila sam joj, zbilja je bilo veliko...
moja mama - previše joj je to, neće ručati, daj joj samo pola...
ja - pričekaj...
rezultat - paula je pojela trećinu peciva i ostatak mi dala da spremim jer više ne može...

psihološki - nije pojela previše , pri tom je bila zadovoljna jer ni u čemu nije zakinuta

da sam joj odmah dala samo pola peciva...
pojela bi, sigurno, to pola i još bi tražila bar griz druge polovice...
dakle, pojela bi više...
a uz sve to bila bi nezadovoljna jer sam je zakinula, uskratila joj....


naravno, ako traži smoki pet minuta prije ručka, kažem joj da se strpi do poslije ručka...
ali princip je uvijek isti...
i vrijedi za sve, a ne samo za prehrambene navike user posted image
 

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 10:34:43   
tiha
troubled totalno si u pravu!

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 11:51:49   
cokolada
Ja ne branim ali niti ne nutkam, doma uvijek ima, ako mi jedemo jede i on i vec ovisno o situaciji. Pecivo isto tako mu kupim ako zeli iako je npr. doma doruckovao, jer ako branimo uistinu radimo kontra efekt.
Najgore mi je kada neki roditelji djeci brane npr. na rodendanu, nemoj ovo nemoj ono, pa neka jede, ne jede to svaki dan u tim kolicinama, pa i oni si nekada moraju priustiti svoje uzitke.
Tako znam jedan slucaj kada je dijete islo na rodendan u Mc Donalds na slavlje a mama mu je zabranila da ista jede jer to nije zdravo. Jadno dijete je bilo na rockasu i nije nista jeo dok su ostali jeli jer to nije zdravo. Strasno,pa ne jede to svaki dan.Kaj mislite o tome?

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 12:39:20   
mirna
Tako znam jedan slucaj kada je dijete islo na rodendan u Mc Donalds na slavlje a mama mu je zabranila da ista jede jer to nije zdravo. Jadno dijete je bilo na rockasu i nije nista jeo dok su ostali jeli jer to nije zdravo. Strasno,pa ne jede to svaki dan.Kaj mislite o tome?


to je smiješno.. i ja sam inače protiv Mc donaldsa i fast fooda, ali ako ide tamo na ročkas naravno da  bi mu dozvolila da jede isto kao i ostala djeca..

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 12:58:01   
cokolada
Slazem se mirna s tobom.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
6.10.2008 13:40:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grickalice i slatkiši
6.10.2008 14:08:34   
tiha
tako i moja nissa sto joj je vise pred nosom manje ima zelju tako da bas i nejede! danas su joj radi trckalice banane dvopek i stapici na stolu pa je silimo da jede ali ona nas totalno ignorira. 

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grickalice i slatkiši
7.10.2008 8:14:19   
božica
a moja Viki voooooooooli grickalice i čokolade bonboneuser posted image naravno imam red što se tiće toga kao i svi viuser posted image

nakon rućka ju iznenadim sa čokoladicom a ponekad i dve-
smokići štapići rijetko ih se sjetimo kupiti -kada donesu bake i gosti ima ih onda ih jede ili kada idemo van a dugo nismo jeli grickalice kupim joj
bombone isto kad se sjetimo kupimo UVIJEK TE SVE STVRI PRIHVATI BEZ PROBLEMAuser posted image user posted image

drago mi je što imamo imamo red glede tih stvari

btw obožavam slatkouser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Grickalice i slatkiši
8.10.2008 12:44:25   
tonkica
Potpisujem Troubled u potpunosti. Sve što si napisala je totalno točno. user posted image

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Grickalice i slatkiši
8.10.2008 18:50:38   
Krky
Luuuuuudim zbog slatkiša (bombona, naročito). MM su davali na kapaljku kad je bio mali, jednom je razbio čekićem vlastitu kasicu - prasicu i sa sestrom nakupovao žvaka koliko je mogao i isto toliko natrpao, jer ga zanimalo kakvog su okusa jer mu njegovi nisu željeli kupit. Kaže da se i dan danas sjeća kako ga je vilica boljela od žvakanja da je jedva usta otvarao...btw. sad bez slatkiša ne izlazi iz trgovine:"Nek dječica imaju..."Onda dječica maltretiraju mamicu doma u stilu: hoću samo jedan, neću dva, uzmem tri..neću ovaj, hoću ljuti, neću ovaj, taj mi je puko i sl. pa ako ne daš šiza i bacanje......sad sam lijepo cijelu kanticu sakrila u svoju sobu i JA doziram. Naravno, dolje kod B(ake) i D(ede) jadna dječica još dobiju dozu. Već su došli do toga da pootvaraju bonkase i vozikaju ih na autićima ili slože pa pitaju koje su boje i sl. Pravo čudo da imaju zdrave zubiće. Što se tiče slaniša dobiju, ali ne pretjerano, Životinjsko carstvo tu i tamo, općenito, bojim se situacija kad nam neko dođe i daju svakom po vrećicu bombona, a ne mogu im otet iz ruke jer bi mi bilo zaista neugodno da počnu sa ždraljenjem  i šizom, pa da dotičnima bude neugodno što su im donjeli...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Grickalice i slatkiši
8.10.2008 21:22:33   
koka
Ja upravo jedem štapiče user posted image . Doma rijetko kad ču Roku ponuditi grickalice al on obavezno traži bombone, lud je za njima.Dajem mu ih jer mislim da ako mu budemo branili ništa nečemo napraviti s tim, al znali smoo ga zeznuti s sušenim vočem, brusnice, suhe šljive, suhi ananas( pogotovo), papaja.....

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!