|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 17:50:41   
adryosijek
znam da ce netko rec da je rano ili da jos sacekamo.al mojoj nije rano jer je krupna beba i dosta napredna,a i dokt.je rekla da slobodno uvodimo po malo jabuku i kruskicu..e sad mene zanima sta sve smije beba papati na pocetku ,prvih mjesec dana? naravno nedojim zat i mislim raniju dohranu...cula sam da smije rizine pahuljice,koje su najbolje?..koj caj, eo jos smo na komoracu al vidim od 4 mj da ima i drugih ..pa cure kako ste vi krenule sa dohranom ,naravno od 4 mj jel od 5 ili 6 je drugo samo od 4 sta ste davaleuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Zvonki -- 8.8.2011 8:27:22 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 18:03:59   
njanja
ja bi lagano, ali lagano krenula sa sokovima, ali daj joj na žlicu....da se upoznaje s okusima...mrkva kruška i jabuka..mi nismo počeli sa sokovima jer smo počinjali sa 5 mj s dohranom pa kako ti počinješ sa 4 mj, ja bi ipak išla laganije sa sokovima...ako vidiš nakon 4-5 dana da joj se sviđa, kreni pomalo sa kašicama od kruške, mrkve, jabuke... što se rižolina tiče, probaj joj ga naveče malo po malo dodavati u mlijeko.... samo polako, vremena ima....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 18:30:44   
ZVRK
zvrkić je prvi put probao sokić od mrkve pomiješan sa čajem sa 3mjeseca +1dan.
dan danas obožava mrkvu -neznam radi prvog sokića ili.........user posted image





_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 19:11:55   
pincirotvajler
nama je pedica rekla ak mislimo počet s 4mj da damo prvo sok od mrkve pa od jabuke

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 19:45:06   
mišica 666
u svakom slučaju između svake namirnice napravi pauzu par dana pa ako joj slučajno n ešto bude smetalo da znaš od čega je . 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 20:14:27   
tina0310
i moja je beba naprednauser posted image ija se pomalo pripremam za uvođenje hrane,ijako imam još puno do toguser posted image ali ja sve mislin da mu je nekako rano prije 5mjuser posted image
a on je već priša 7kg i blizu 70cm a tek 2ipo mjuser posted image


_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 21:16:33   
adryosijek
nerazumijem to rano ako nema pravilnik o tome i kako pise na gotovim kasicama od 4plus nemoze bit rano ako tako pise,mislim da nebi dozvolili onda prodaju,a i ako kaze doktorica onda je to to..doktori valjda znaju nesto ..kupila sam i instant caj sipak  malina plus 4  a kolko vidim neki su i sa 3 mj pisali da su uveli dohranu a nigdje nepise plus 3user posted image sta bi  rekli na to ,moja nesisa nekih mjesec i pol ,i ja mislim da nije rano user posted image  

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu tina0310)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 21:25:21   
L.P.
Sa dohranom sam kretala od navršenih 4 mj.Uvijek sam započinjala sa mliječnim kašicama,pa onda voćem i povrčem po malo.Možeš krenuti sa malo rižolina u bočicu da ne bude pregusto.Marko mi nije htio na bočicu ništa takvo nego je brzo prihvato žličicu a što je po meni i bolje.Kupovala sam im i one Hippove mliječne kašice kao npr.Bebina prva mliječna kašica,to se pravi s vodom.Skini si s Coolinarike tablicu dohrane pa ćeš znati otprilike s čime da kreneš.Nadam se da sam ti pomogla.user posted image

_____________________________

Nina rodjena 12.11.2006,
braco Marko 7.4.2009.
braco Ivan 2.5.2010.

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 21:29:30   
adryosijek
hvala ti l.p jesi i ostalim curama tnx

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu L.P.)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 22:04:17   
cuba
adry kreni sa sokićima, po malo na žlićicu - jabuka, mrkva nek budu za početak a poslije sa voćnim kašicama - jabuka, kruška... i nemoj uvoditi novu namirnicu svaki dan napravi pauzu od 2-3 dana jer ako dođe do kakve alergije da znaš od koje je namirnice.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2010 22:15:07   
Anoniman
Mi smo krenuli s 5, ali mogu ti dat savjet što se tiče pahuljica. Mi smo koristili hippove rižine pahuljice i još uvijek koristimo. Prave se s vodom, a može i s mlijekom. Pošto je G. bucko ja uvijek pravim s vodom i sve u njih miješam. Nekad voće, nekad povrće. Jako su zasitne, a ne debljaju baš. 

(Odgovor članu cuba)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2010 8:54:35   
dikac
moji su krenuli sa dohranom u 4.mjesecu jer su bili na boci pa mi nije bilo smisla čekati duže, ali već kod mlađeg djeteta pedica je svima preporučala dohranu sa 4.mjeseca i onima sa cike i onima koji su na boci.
kod curice koja je starija krenula sam sa sokićima i voćem. ona je bila poprilično komplicirana i slabo je jela pa sam kod sinčića krenula sa povrćem i sokićima od kompotića. počela sam sa tikvicom jer je ona jako lagana i malo soka od kompota od jabuke, pa bih probala od kruške. kad mi je usvojio kašicu od tikvice, onda sam mu dala kašicu od jabuke, ali sve kuhano, ništa sirovo. tek nakon mjesec, dva dohrane davala sam mu sirove sokiće i voće. teško je preporučiti kako točno početi jer svaka beba ima nešto što voli, ne voli, pa tu su i alergije na koje moramo paziti. kreni po malo pa ćeš još kad zaškripi pitati cure na raji, pedicu za koji savjet.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.8.2010 14:49:49   
anaxx
moje je mišljenje da ako nije na maminom mlijeku i ako se vidi da beba traži više onda početi s 4 mjeseca, ali ne prije... ja sam Gregoru počela dodavati s 5 i pol mjeseci, skoro 6, do tada je bio samo na cici, imala sam puno mlijeka, a tako mislim i sada
Teodor ima 4 i pol mjeseca i papa samo mamu nadam se da ćemo tako bar još jedan mjesecuser posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
12.8.2010 14:53:27   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anaxx)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.8.2010 15:16:40   
anaxx
pa što nije prirodno ipak najbolje,a prirodnijeg od maminog sigurno nema, pa onda neka je što duže tako, znam neke koji su prvu dohranu započeli tek u 7 mjesecu,nije sve u kalorijama i vitaminima... no, to je samo moje stajalište... i dalje stojim iza rečenice da svaka mama zna i želi najbojle za svoje dijete...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.8.2010 16:01:38   
sufi
IZVORNA PORUKA: anaxx

pa što nije prirodno ipak najbolje,a prirodnijeg od maminog sigurno nema, pa onda neka je što duže tako, znam neke koji su prvu dohranu započeli tek u 7 mjesecu,nije sve u kalorijama i vitaminima... no, to je samo moje stajalište... i dalje stojim iza rečenice da svaka mama zna i želi najbojle za svoje dijete...


APSOLUTNO SE SLAŽEM!!!! Isto tako i sa tobom Cvrči!! Ne znam zašto se mame toliko trude silom uvoditi dohranu??? Ili još preciznije da se izrazim...zašto mame prestaju tako brzo sa dojenjem???? znam da je to već druga tema i vjerujem da ću je ja ubrzo otvoriti jer se svakodnevno sekiram (mm kaže za bez veze!user posted image )...ali nije mi jasno u čemu je problem???? Ajde prije 20-30 godina kad smo mi bili djeca,al u današnje vrijeme...toliko se promovira dojenje!! Jel moguće da se tolike mame oglušuju na to ili u čemu je problem??
oprosti Adri što sam ti ovako upala u temu...ali jednostavno se nisam ovaj puta mogla suzdržati,a da ne komentiram!
Što se tiče tvoje curke, potpisujem savjete ostalih cura o laganom početku sa sokićima od mrkvice i jabuke, pa kašica od jabuke, kuhane mrkvice, kruške, banane, breskve...sve to možeš lagano malo po malo uz obaveznu pauzu od dan-dva nakon uvođenja nove namirnice i namirnice svakako uvoditi jednu po jednu!
Da bi kašica bila zasitnija, HIPP rižine pahuljice mislim da su tu najbolje s tim da ako ti bude pregusto razrijedi sa 100ml AD mlijeka ili prokuhane vode.


_____________________________

...ja sam prije svega MAMA :-)

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.8.2010 20:24:24   
pincirotvajler
http://www.smile4me.net/recepti/bebina%20kuhinja/recepti/index.html

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu sufi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2011 20:15:23   
zara13
da ne otvaram novu temu,mi imamo 4.5 mj i počeli smo sa kašicama i voli jako jesti čak ju lakše na žlicu nahranim neg na flašicu e sad šta ona smije sve jesti sa 4,5 mj gledam tabele i sve skoro počinju sa 6 mj ,gledam kupovne kašice za 4 mj več ima mješano sa mesom a u tabelama rado piše nakon 6 mj počet meso pa sam sva zbunjenauser posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2011 20:58:39   
mare00
mi smo poceli s jabukom kruskom bananom, isto s 4ipo mj, a tek s nepunih 6 povrce...to znaci da ona do tada nije pravo papala opet je iza toga pila mlijeko...

< Poruku je uredio mare00 -- 7.8.2011 20:59:30 >

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2011 21:04:07   
Juanita
i moja je bila na AD pa nisam žurila, nego s punih 5 mj sam započela s nadohranom... i to jedan tjedan jedna namirnica.. prva mi je bila kašica od jabuke, drugi tjedan kruška, i treći kruška jabuka... stvarno sam joj pomalo uvodila iako su mi svi govorili sta joj ne daš i bla bla i moja intuicija je bila u pravu jer je na neke namirnice pokazala alergiju.

(Odgovor članu mare00)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
7.8.2011 22:46:24   
mayathebee
I mi smo krenuli sa skoro 5 mj. Prvo s malo sokića od jabuke na žlicu, i zatim sa kašicom. Par žlica, i nakon toga mlijeko. Kad sam odlučila maknuti flašicu, za doručak (drugi jutarnji obrok) oko 10.00 sati uvela sam vočno-žitno-mliječnu kašicu, i to se pokazalo super. Npr. 100 ml AD-a, dvije žličice rižinih pahuljica, i cca 100g pasirane jabuke ili nekog drugog voča.
To i danas obožava.
Kaj se tiće kupovnih kašica, između ostalog tu je i veliki profit, ima i onih sa čokoladom za 5 mj.user posted image   Kupujem vočne, voli mi i one mliječne good night sada sa 7 mj. ali sa 4,5 mj. nebi kupovala one s mesom, vrhnjem, čokoladom, vanilijom.....samo 100 % voče!


_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 9:30:33   
lilia
Skuhaj mu malo mrkvice nak se uči i na povrće a ne samo na voće jer voće je fino slatko pa ako kasnije kreneš sa povrćem koje je bljutavo teže prihvaća.
Mlijeko je i dalje glavna namirnica, u njega smiješ staviti malo rižinih pahuljica (imaš od Milupe i od 4 mjeseca su).
Napravi mu sama sokić od mrkve i jabuke, moj ga je obožavao. Kao međuobrok.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 9:32:47   
zara13
te sa mesom ni nisam došla do njih još tu kupovnu joj na dva dana raspodjelim i popapa ju dala sam joj i mrkvicu i tikvicu i fino joj je između mlijeka joj pomalo dam da papa reko nam je pedijatar sa 5 mj da joj maknemo jednu flašicu i damo obrok sam kašicu ja bi joj sama slagala kašice al neznam kaj joj smijem dati sve od povrča sad dok je tak mala.i kak izgleda alergija na hranu?

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 9:33:39   
Juanita
tako sam i ja radila... u nekom tim kašicama prerano se stavlja sol i šečer.. mislim, svaka  mama radi prema svom nahođenju. ja sam voćne kupovala isto čisto voćne, i sama sa s AD pravila isto s tim rizinim pahuljicama.
povrtne sam vecinom sama kuhala jer imam svoj vrt pa znam da je povrce bez pesticida.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 9:35:48   
zara13
dala sam joj sokiće neće ih piti zatvori usta i nema šanse da popije al čaja hoće piti i obožava ga.hipove sam rižine pahuljice kupila i to joj stavim žličicu u noćni obrok .čitala sam da se naviknu na voće pa neću povrće pa zato i pitam šta sve smije sad od povrća

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!