|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 12:36:01   
cokolada
Drage mame,

Koliko cesto vase dijete koje ide u jaslice/vrtic pije antibiotike?
Citala sam o antibioticima i eventualnim posljedicama od precestog koristenja iako me moj pedijatar uvjerava da su to jako male kolicine koje pije i da ga svaki dan pije ne bih mu stetio. Ja sam malo skepticna. Sto vi mislite?
Nikada mu nije dao antibiotik bez vadenja krvi, a sto da kazem kada krv pokazuje da se radi o bakteriji, naravno da mu ga dam.
Moj zvrkic je proslu jaslicku godinu popio sigurno 6 kura antibiotika, bojim se sto ce biti ove.
Koje antibiotike vam pripisuje pedijatar?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 12:49:23   
troubled
mi smo se nakljukale antibiotika....definitivno previše....
bronhitisi, upale uha, upale grla....samo su se smjenjivale do njene tri i po godine....
tada sam joj počela davati - bronchomunal-p (pediatric) i život nam se potpuno promijenio...
to je pomoćno sredstvo za podizanje imuniteta, a indicirano je sve od pluća na više....
za to sam čula od prijateljice, nema ga kod nas nego sam ga nabavljala iz slovenije...
pitala sam svoju pedijatricu što misli o tome
rekla je skeptično da ne vjeruje da će to pomoći ali da ne može ni škoditi....to mi je bilo dovoljno da pokušam....
nakon toga, do danas...skoro 6 godina...dobila je antibiotik jednom ili dvaput....
viroza dođe i prođe....
nosić procuri i prestane...
a ranije bi sve to završavalo antibiotikom...
preporučujem to gdje stignem jer ne mogu dovoljno istaknuti koliko nam je to podiglo kvalitetu života...
mnogo mojih prijateljica je kasnije probalo i sve su zadovoljne...
mogu uzimati djeca od 2 godine nadalje...
eto user posted image

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 12:54:41   
cokolada
Mozes molim te tocno napisati sto bise na ambalazi (naziv), proizvodaca, cijenu....to su vitamini i minerali, ili nesto drugo?

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 13:04:47   
mirna
mislim da je proslo više od jedne godine od kada nismo pili antibiotika, zato se ne mogu ni sjetiti kojeg sam mu davala.. posljednji put ga je pio kada je imao gnojnu upalu u nosiću i ušima.. valjda cemo i mi sada cesce na antibiotik zbog vrtica..

mislim da su neodgovorni oni pedijatri koji ga propisuju i kada nisu sigurni..user posted image   u vašem slučaju je nužan, ako se u krvi vidi da su bakterije..

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 13:08:42   
troubled
bronchomunal-p


ne znam sastav.....ali generičko je ime - imunoterapeutic
kutija je sa 30 kapsula i košta oko 120 kuna....
to je dovoljno za 6 mjeseci....
zato jer se uzima deset dana u mjesecu po jedna natašte (ja bih joj otvorila pa bi s vodom popila prah) - to su tri mjeseca...
a onda se pauzira tri mjeseca pa opet...
mislim da proizvodi lek ljubljana...
(ne uzimamo to već dvije godine jer je, bogu hvala, posve zdrava, pa sam s vremenom zaboravila)
nisu ni minerali ni vitamini nego nešto treće
user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
11.9.2008 13:18:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 13:36:06   
Dora04
Moja Dora je u 4 god. života jednom pila antibiotik i to se više ne sjećam zbog čega, vjerojatno nosić.
Ja bi njoj stavljala ozopulmin čepiće kad bi bila prehlađena i to svima iskreno preporučam jer je na bazi borovih iglica.user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 13:37:35   
Dora04
Zaboravila sam dodati da od prošle godine ide u vrtić i falila je dva puta po dva dana.

(Odgovor članu Dora04)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 21:57:16   
PRINCEZINA MAMA
Moram priznati da je još dobro kada te pedijatar pošalje na vađenje krvi. Mi nemamo pedijatra već doktoricu obiteljske medicine. Dođeš kod nje , pitanje uvijek isto:"mama šta je bilo", malo pogleda dijete i ukoliko ima temperaturu antibiotik je obavezan. Moja je mala sa 14 mjeseci popila u roku od 2 mjeseca 3 ntibiotika, različita jer nisu znali šta je, od toga i sumamed.UŽASuser posted image
Sada kad je malo veča,ima 4 godine, dok nije stvarno stani-pani sve pokušavamo rješiti čajem,medom,limunom jer je nažalost kod doktorice:"dobar dan,antibiotik,hvala,doviđenja"

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
11.9.2008 22:06:48   
mirna
IZVORNA PORUKA: PRINCEZINA MAMA

Moram priznati da je još dobro kada te pedijatar pošalje na vađenje krvi. Mi nemamo pedijatra već doktoricu obiteljske medicine. Dođeš kod nje , pitanje uvijek isto:"mama šta je bilo", malo pogleda dijete i ukoliko ima temperaturu antibiotik je obavezan. Moja je mala sa 14 mjeseci popila u roku od 2 mjeseca 3 ntibiotika, različita jer nisu znali šta je, od toga i sumamed.UŽASuser posted image
Sada kad je malo veča,ima 4 godine, dok nije stvarno stani-pani sve pokušavamo rješiti čajem,medom,limunom jer je nažalost kod doktorice:"dobar dan,antibiotik,hvala,doviđenja"


ajoj, a zasto ne mijenjate doktoricu?

(Odgovor članu PRINCEZINA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
13.9.2008 13:18:00   
koka
IZVORNA PORUKA: mirna

IZVORNA PORUKA: PRINCEZINA MAMA

Moram priznati da je još dobro kada te pedijatar pošalje na vađenje krvi. Mi nemamo pedijatra već doktoricu obiteljske medicine. Dođeš kod nje , pitanje uvijek isto:"mama šta je bilo", malo pogleda dijete i ukoliko ima temperaturu antibiotik je obavezan. Moja je mala sa 14 mjeseci popila u roku od 2 mjeseca 3 ntibiotika, različita jer nisu znali šta je, od toga i sumamed.UŽASuser posted image
Sada kad je malo veča,ima 4 godine, dok nije stvarno stani-pani sve pokušavamo rješiti čajem,medom,limunom jer je nažalost kod doktorice:"dobar dan,antibiotik,hvala,doviđenja"


ajoj, a zasto ne mijenjate doktoricu?
Zato što bi morali putovati 15 km za doći do nje. A nemam svaki put autouser posted image .  Ona nam je jedina u gradu.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
13.9.2008 13:20:43   
koka
Meni je Roko već 4 mjeseca na antibioticima. user posted image user posted image Tri mjeseca je bilo radi pišulinca samo četvrtinu doze, čisto preventivno, su rekli. I kako smo prestali tako mu se cista povečala i morao je na druge antibiotoke. Evo sad ima jedno 2 sdmice da ih ne pije, i nadam se da mu neće trebati ponovo.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
13.9.2008 15:33:18   
mirna
IZVORNA PORUKA: koka

Meni je Roko već 4 mjeseca na antibioticima. user posted image user posted image Tri mjeseca je bilo radi pišulinca samo četvrtinu doze, čisto preventivno, su rekli. I kako smo prestali tako mu se cista povečala i morao je na druge antibiotoke. Evo sad ima jedno 2 sdmice da ih ne pije, i nadam se da mu neće trebati ponovo.


i zbog toga bi ja otišla do druge pedijatre. ja sam ti u slo živjela na selu, prvi grad je 25 km od mene... Tamo su i svi pedijatri. Svi djecu vode njima, iako imamo osobnog liječnika u selu.. Ako nemaš auto, možeš otići kad se vrati muž ili nešto smisliti... user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
13.9.2008 15:40:48   
lelo
moj Leon je do sada popio samo jednu kuru antibiotika(klavocin),i to samo zato što je kurio 40 četiri dana,CRP mu je bio 40 a mora biti 5.čim je popio prvu kuru bilo mu je puno bolje a i CRP mu je počeo padati.inače naša pedijatrica nije baš za šopanje antibioticima(samo onda kada se mora) što mi je jako drago.user posted image

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:01:12   
svegra
jakov mi balavi već par dana, pomalo kašljuca šlajm, čak je pomalo i promukao.nema temperaturu, spava kao i inače. to traje sad 3-4dana. mislila sam da ga ne vodim kod pedijatra, ali nekako me strah da se ne bi pogoršalo (moj muž je inače paranoičan što se tiče bolesti). balci su zreli zeleni user posted image , ne kašlje non-stop nego za usporedbu u satu jedanput.valjda mu se nakupi. danas nam poslijepodne radi dr.da ne kašlje ne bi ga vodile mislila sam ga voditi zbog kašlja.samo se muči moje malo biće
šta vi kažete?
jel bi vodile svoje dijete kod pedijatra?


< Poruku je uredio svegra -- 16.9.2008 12:13:05 >

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:12:04   
mirna
Ako nema temperature ne bi.. tamo će ti još  nešto pokupiti u čekaoni.. Naša pedijatra kaže da nakon prehlade djeca ponekad kašljaju još mjesec dana. Navečer prije spavanja mu  daj  panatus ili neki drugi sirup. Po meni ti ni pedijatar neće ništa drugo propisati...

Ali odluka je tvoja, ako te jako brine posjeti pedijatra. Ti sama najbolje vidiš koliko jako je bolestan jakov...

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 16
   [Obrisani korisnik]
16.9.2008 12:17:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu koka)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:17:23   
svegra
prošli put kad je balavio (nije kašljao) rekla nam je sprej operil p vitamin c i puno čaja(tad je imao i temper)
ima dosta tih sirupa na biljnoj. panatus je isto sirup ili?
otići ću mu još uzeti neki sirup pa ćemo vidjeti kroz koji dan.
ja ne bi išla ali kažem ti moj muž je paranoičan, dijete notrmalno jede, spava jest da škripi (stavila sam ga na povišeno da lakše diše) ali po meni to nije ništa strašno a on se boji

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:18:33   
svegra
sad sam ponovo pročitala i skužila da je panatus sirup
sorry, brzopleta sam

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:19:15   
cokolada
Ako nema temperaturu pokusaj mu sama zalijeciti kapljicama za nos i sirupom za kasalj (ja mu dam sljezov sirup), pa ako ne prode...onda, barem ja tako radim jer inace jos moze nesto pokupiti u cekaoni.
Osim ako jako kaslje, najbolje da sama ocijenis.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:27:49   
mirna
operil možeš koristiti samo 5 dana za redom,  a onda pauziraj da se ne osuši nosna sluznica. Ako ti može spavati ponoći i nema začepljen nosić, nema potrebe po operilu..

Ovaj panatus sirup kojeg sam spomenula je kod vladimira stvarno efikasan: odmah mu smiri kašalj.. Osim toga ja ponekad kupim i sirup od smrekovih vršaka.. Taj je na biljnoj osnovi s medom..

< Poruku je uredio mirna -- 16.9.2008 12:29:06 >

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:29:29   
svegra
odoh ja curke u ljekarnu i po povrće za juhicu


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Antibiotik-koliko cesto ga dijete pije?
16.9.2008 12:36:26   
PRINCEZINA MAMA
Panatus sirup je zakon! Petri pomaže najviše od svih , ovi razno razni biljni baš i ne pomažu

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!